İçeriğe Yönlendir

Set ve Çukurlarda Stop Etme Sorunu

Uğur Salman

Recommended Posts

Uğur Salman

Merhaba Citroen C3 2005 1.4 hdi dizel aracım var yolda giderken çukur veya setten biraz hızlı geçtiğim zaman araba stop ediyor kontak kapatıp açmak zorunda kalıyorum sonra direksiyonda sertleşiyor birkaç açık kapattıktan sonra düzeliyor yardımcı olurmusunuz acaba

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Çözüm belediyelerde üstad. 😉

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

boşta gevşek veya paslanmış şase kablosu ilk aklıma gelen 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Akünün her iki kutbuna giden şase kabloları ile kutup başları kontrol edilebilir, Birde bir başka konuda krank sönsörü,krank kasnağı ve kayışını kontrol ettirmekte fayda olduğunu okumuştum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Salman

Anladım teşekkür ederim bunlara bi baktirayim direksiyon sertleşmesine buyuzden mi oluyordur 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Uğur Salman yazdı:

Anladım teşekkür ederim bunlara bi baktirayim direksiyon sertleşmesine buyuzden mi oluyordur 

Araç stop edince sertleşir, o normal.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Konuyu okuyunca lpgli bir aracın silecekleri çalıştırınca stop etmesi aklıma geldi.  Meğer enerjiyi silecekten çekmişler :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Direksiyon kutunuz arızalanıyor (pompa sanırım). Ömrünün son demlerini yaşıyor Onun belirtisi bu. Fransız arabalarında bilinen bir problem. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Konuyu okuyunca lpgli bir aracın silecekleri çalıştırınca stop etmesi aklıma geldi.  Meğer enerjiyi silecekten çekmişler :)

ford da, ingiliz workshop ta gizli arıza oluşturup bunun belli sürede tespiti sınavı vardı, silecek motor şase bağlantısı denk gelmişti, 40 kişiden tek ben bulmuştum kitap kontrollerini takip ederek, lakin parçayı sökemedim o kısımda yoghum

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Salman

Direksiyon komple değişmişti ve elektrikli direksiyon pompa yok

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Uğur Salman yazdı:

Direksiyonla alakalı bir sorun bu, aynısını yaşadım 10 sene kadar oldu, tam olarak anınsayamıyorum ama çözümü. bir süre sonra kontak aç kapa yapınca da düzelmemeye başlar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Uğur Salman yazdı:

Elektrikli ise gayet normal ayni şekilde şase kesmesi sonra devre dışı kalıp sonra tekrar devreye girmeye çalışıyordur 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...