İçeriğe Yönlendir

2007 W204 C200 Kompressor Avantgarde (Yeni Nesil Nostalji)

Erdem Doğan

Recommended Posts

Adnan Çakır

Screenshot_2024-03-09-14-28-20-108_com.dmall.mfandroid.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Adnan Çakır yazdı:

Adnan abi vida bu

IMG_0836.jpeg.1dae97528a2c092a51aa983cc5e19e50.jpeg

ve arkasinda hic hareket edecek alan olmadigi icin asagidaki kucuk boy lokmaya circir anahtari takamiyorsun

image.jpeg.3a2bb163dab37900429d6be549e29b6a.jpeg

O yuzden tek sans sadece kisa alyan uc takmak ve agzi acik anahtar ile cevirmek. Yalniz bu 7mm alyanin disarda kalan kismi kac numara anahtara denk geliyor bilmiyorum. 1/4” yaziyor. 8 yada 9 numaramidir?

IMG_0837.jpeg.e8d7214311461b40cb6b9b848e5ea948.jpeg

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kaç lokma takıyorsan anahtarı da o ,onu da yerden kazanmak için Yıldız anahtar takarak çözeceksin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Adnan Çakır yazdı:

Kaç lokma takıyorsan anahtarı da o ,onu da yerden kazanmak için Yıldız anahtar takarak çözeceksin

1/4” alyanin diger uc ölcüsüymüs zaten. Dolayisiyla 5-6-7-8 numarali anahtarlar olmuyor. Neyse ki garajda 1/4” circir buldum da sökebildim. 

image.jpeg.b99273c3c62a5c7b013e6e6ea35ea0ee.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

👍İşini gördüyse 👏 👏

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erdem Doğan yazdı:

1/4” alyanin diger uc ölcüsüymüs zaten. Dolayisiyla 5-6-7-8 numarali anahtarlar olmuyor. Neyse ki garajda 1/4” circir buldum da sökebildim. 

image.jpeg.b99273c3c62a5c7b013e6e6ea35ea0ee.jpeg

Almanya'da bu neyin yokluğu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Senin için aldım 😉

IMG_20240318_163828.jpg

IMG_20240318_163835.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Adnan Çakır yazdı:

Senin için aldım 😉

Sağol abi neyse ki halledebildim, gerek kalmadı. Neden 7 numara anlamadım ama. L setlerde 6-8 diye gidiyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Ön arka disk balata degisimi, kaliper ve bijon boyama, jant göbekleri. Benden bu kadar

IMG_0917.jpeg

IMG_0916.jpeg

IMG_0915.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Erdem Doğan yazdı:

Sağol abi neyse ki halledebildim, gerek kalmadı. Neden 7 numara anlamadım ama. L setlerde 6-8 diye gidiyor.

Şimdi adam gitmiş alyan almış. Sen istemiyorsun. Sırf senin yüzünden şimdi gidip Merso almak zorunda kalacak. Bu yükü kaldırabilecek misin :crazy: 

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yolda düğme bulunca da takım elbise mi diktirelim 🤔

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdem Doğan

Geri cagirma kapsaminda sürücü ve yolcu ön airbagleri 2 saatte degistirildi

2032d67c-b3ef-4477-9dc6-e2aa64552e6c.jpeg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

@Erdem Doğan Abi bi sorum vardı, mesela wuppertal de oturuyorsun, plakan W ile başlıyor, ama hoşuna giden bi plaka var, isim yapacaksın veya başka bir şey, mesela H ile başlayan plaka istiyorsun, Hannover plakayı kendi arabana takabilmek için ne yapman gerekir, Hannover da ikamet alıp arabayı satın aldıktan sonra tekrar ikametini oturduğun yere alma ihtimalin varmı ? Eski ikamete aldığında plakanı da değiştiriyorlarmı. Yani kısacası oturduğun yerde başka bir yere ait plakala nasıl sahip olabilirsin ?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ebrar Tüfek yazdı:

@Erdem Doğan Abi bi sorum vardı, mesela wuppertal de oturuyorsun, plakan W ile başlıyor, ama hoşuna giden bi plaka var, isim yapacaksın veya başka bir şey, mesela H ile başlayan plaka istiyorsun, Hannover plakayı kendi arabana takabilmek için ne yapman gerekir, Hannover da ikamet alıp arabayı satın aldıktan sonra tekrar ikametini oturduğun yere alma ihtimalin varmı ? Eski ikamete aldığında plakanı da değiştiriyorlarmı. Yani kısacası oturduğun yerde başka bir yere ait plakala nasıl sahip olabilirsin ?

Evet dedigin gibi istedigin plakayi aldiktan sonra baska eyalete tasinsan bile plakani degistirmek zorunda degilsin. Sanirim sadece plaka üzerindeki eyalet bayragi ve ruhsat degisiyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erdem Doğan yazdı:

Evet dedigin gibi istedigin plakayi aldiktan sonra baska eyalete tasinsan bile plakani degistirmek zorunda degilsin. Sanirim sadece plaka üzerindeki eyalet bayragi ve ruhsat degisiyor. 

Abim allah razı olsun çok teşekkür ediyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Doğan
(düzenlendi)

Birkaç hafta önce klimanın devreye girmediğini fark ettim. Cumartesi günü fırsat bulunca gaz bastırdım ve düzeldi. Makine aynı zamanda kaçak testi de yapmış. Ancak Çarşamba günü klima tekrar chatten ayrıldı. Gaz basarken tekrar kaçak olması durumunda tespiti için fosforlu sıvı eklenmişti. Akşam karanlığı bekledikten sonra UV ışıkla baktım ve alt kısımdan radyatöre bağlanan noktada kaçağı gördüm. Hortumun parça numarasından görseline ve klima sisteminin yapısına ulaştım. Kaçağın tam bağlantı yerinden olması acaba o-ring yüzünden mi diye düşündürdü. Şemadaki 30 nolu o-ring ve 35 nolu plastik bağlantı parçası değişse kaçağı engellermiyiz? Hortumun diğer ucu klima kompressörüne bağlı. Kompressörün bulunduğu konum çok dar bir yer. Hortumu sökmek için önce hava filtre kazanı ve beyin, sonra motor kompressörünü sökmek gerekiyor. Dolayısı ile direk hortumu değiştirmek yerine basitten başlamak daha mı mantıklı olur diye düşündüm. Daha önce bu noktada problem yaşayan ve duyan var mı? Ne düşünüyorsunuz?

IMG_1298.PNG.7b835d731e51f1500cdd691165bed1ad.PNGIMG_1299.PNG.62eb1aa1ff4db857b91b1ef8c4c77721.PNGIMG_1290.jpg.3bd1ed3a7a91bf4a52422c126093fd11.jpg

Hortumun ucu bu şekilde. Mor olan 30 numaralı oring, sarı olan 35 numaralı bağlantı parçası.

IMG_1291.jpg.47b4cd055775b65b449e953b7980df70.jpg

tarihinde Erdem Doğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok büyük ihtimalle oring. Zaten borunun kırılmadıkça ucunun kaçırma ihtimali çok zayıf.

Başka fosfor görüyor musun? Tüm boruları santim santim gezdin mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

Çok büyük ihtimalle oring. Zaten borunun kırılmadıkça ucunun kaçırma ihtimali çok zayıf.

Başka fosfor görüyor musun? Tüm boruları santim santim gezdin mi?

Baska yerde kacak göremedim, gaz bastirdigim arkadas araci lifte alinca yine kontrol edecek. Ancak ilk müsait zamani Haziran da olacakmis. O yuzden ben simdiden oring siparisi versem mi, yoksa beklesem mi bilemedim. 

IMG_1288.jpeg.9efa8be21429e9cb8b1966d5495afe43.jpeg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kendin değişebiliyorsan, zarar gelir mi?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

Kendin değişebiliyorsan, zarar gelir mi?

Sistemdeki gaz? :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Doğan yazdı:

Sistemdeki gaz? :) 

Zaten kaçmış işte :) 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

Zaten kaçmış işte :) 

Bilmiyorum ki hepsi gitti mi

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Türkiyeyi kıskanmak için bir sebep daha. Biz ustaya gidiyoruz, kaçak göçek ne varsa buluyor ustamız.. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Doğan yazdı:

Bilmiyorum ki hepsi gitti mi

Gitmese de kalanı bi işine yaramayacak sonuçta :) Her türlü gaz basılacak.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

Gitmese de kalanı bi işine yaramayacak sonuçta :) Her türlü gaz basılacak.

Gaz basma isi miktara göre oldugundan, 10 euro ile 120 euro arasinda fark ediyor. Sen olsan ne yapardin :) 

Cem Işık yazdı:

Türkiyeyi kıskanmak için bir sebep daha. Biz ustaya gidiyoruz, kaçak göçek ne varsa buluyor ustamız.. 

Abi usta zaten kacak olursa bulmak icin renkli sivi ekledi. Suan kendisi egitimde, haziranda is basi yapacakmis. O yuzden ben bi bakayim dedim. Hortumun uc kisminda catlaga benzer bir cizgi var sanki. Catlamis olabilir, o yuzden usta bakip teshis koyana kadar beklemek en iyisi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Emin Önal
  • Yeni Oluştur...