İçeriğe Yönlendir

2023 Kuga'da Direksiyon Derisinde Kabarıklık

Emral Kaplan

Recommended Posts

Emral Kaplan

Herkese selamlar. 2023 Aralık ayında sıfır olarak aldığım aracın direksiyonunda ufak bir portakallaşma bir nevi kabarma meydana gelmiş. Aracı hep sol elimle ve tek elimle sürdüğüm için o bölgede olmuş diğer bölgede hiçbir şey yok. Acaba ben mi abartıyorum yoksa bu durum normal mi ? Görüşlerinizi bekliyorum. 
IMG_5277.jpg.39f4d308e09017ebc4fda60535c2c303.jpg

Bu da diğer tarafın

IMG_5278.jpg.61fda4fcf999985b4b5a91a8c1b4469b.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Elinizdeki terden olmuştur muhtemelen. Eldeki ter deri direksiyona zarar veriyor genelde.

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Elinizdeki terden olmuştur muhtemelen. Eldeki ter deri direksiyona zarar veriyor genelde.

peki bir problem olur mu ilerleyen zamanlarda ? Yani öyle abartılacak kadar bir kabarma yok ama detaycı bir insan olduğum için ister istemez gözüme çarpıyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Emral Kaplan yazdı:

peki bir problem olur mu ilerleyen zamanlarda ? Yani öyle abartılacak kadar bir kabarma yok ama detaycı bir insan olduğum için ister istemez gözüme çarpıyor.

Ter temasına göre zamanla daha artacak o kabarmalar sonra dökülecek ufak ufak.

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ter temasına göre zamanla daha artacak o kabarmalar sonra dökülecek ufak ufak.

garantiden değişimini talep mi etsem acaba ? Kabul olur mu ki ? Yoksa daha yolun başındayken direksiyona kılıf mı diktireyim ? Sizin başınıza gelseydi yapardınız ?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Emral Kaplan yazdı:

garantiden değişimini talep mi etsem acaba ? Kabul olur mu ki ? Yoksa daha yolun başındayken direksiyona kılıf mı diktireyim ? Sizin başınıza gelseydi yapardınız ?

Tercih sizin. Bence onu garantiye sokmazlar. 

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Oğuzkan Erışık yazdı:

O zaman yallah kılıfcıya daha fazla zarar görmeden kaplatmak lazım direksiyonu. Araç daha yeni diye yaptırmamıştım ama şart oldu artık.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bu araçlarda deriden çok tuş çerçevelerinde soyulma ve kabarma oluyor. 

Şu aşamada deri için ısı makinesi ile formu düzeltilir bence. Bakım ürünlerini de düzenli uygularsanız ter fazla zarar vermez

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Oğuzkan Erışık yazdı:

Araç daha yeni belki garantiye girer. 

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan

Ya bilmiyorum araç her şeyiyle çok iyi bugün bunu görünce bir tık üzüldüm nazar değdi. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Normal bir durum değil. Serviste kayıt açtırın muhtemelen değişim yapılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2023 model araçta olmaması gereken bir sorun. Ter veya kolonya genelde soyulma yapar. Burada deri sarkmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence ilk servise gidince bunu şikayet olarak kayıt altına alın. sonra 2. sene biterken değişim isteyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
(düzenlendi)

Doğan Arşiray yazdı:

bence ilk servise gidince bunu şikayet olarak kayıt altına alın. sonra 2. sene biterken değişim isteyin.

Kullanıcı hatasından kaynaklı 2.sene değişim kabul edilmeyebilir. Bakalım yarın Bornova'daki Otokoç'a fotoğrafları atacağım kayıt açtırmak için bakalım onlar ne diyecek ya da ne bahane bulacak

tarihinde Emral Kaplan tarafından düzenlendi
alıntı yapamama
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3 ayda ne hatası olmuş olabilirki. siz o hatayı şimdiden yazdırın eliniz kuvvetli olur. yasal garanti var sonuçta.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Üretimden kaynaklı bir sorun. Her marka/modelde olası bir durumdur. Servise gidin ve şikayet oluşturun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bence servise gidin kayıt oluşturun ama yaptırmayın. 6 ay 1 yıl sonra belki farkı problemler de çıkacaktır o zaman değiştirirsiniz. 

Bir de el kremi kullanıyorsanız kullanmayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim arabamın 2. bakımında sanırım servise verdiğimde arabayı direksiyon derisinde parlama var (eldeki yağdan) denerek garantiden değişelim mi diye sorup, değiştirmişlerdi. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Cem Işık yazdı:

Benim arabamın 2. bakımında sanırım servise verdiğimde arabayı direksiyon derisinde parlama var (eldeki yağdan) denerek garantiden değişelim mi diye sorup, değiştirmişlerdi. 

Burnuma çok pis kokular geliyor :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Vites topuzunun derisinde yıpranma kromunda da hafif kararma vardı garantiden değiştiler. 

Yorum bağlantısı
Emral Kaplan

Hepinizin görüşlerini okudum. Bugün Bornova Otokoç'u aradım aracı getirin fotoğraflarını çekelim kayıt oluştururuz dediler. Bende ilk 6 aylık küçük bir kontrole götüreceğim zaman kayıt işini halledebileceğimi söyledim. Zaten direksiyonda tek orada var fakat çok büyük bir kabarıklık yok sadece tam köşe yerinde olan bir kabarıklık. Büyük ihtimalle terden dolayı ve tam işaret parmağımın değdiği nokta olduğu için biraz deriyi etkiledi. Kayıtı oluşturduktan sonra da deri kılıf diktirmeyi düşünüyorum. Direksiyonda başka bir yerinde kabarma vs yok. Arabayı manuelden gelen alışkanlığım hep sol elimle kullanırım. Bunun da etkisi var. Bunun dışında Kuga şeytan kulağına kurşun nazar değmesin on numara araç. Alacak kişiye tavsiye ederim tabii fiyat problem olmazsa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Bende yarın bir bakayım, bendeki araçların hepsine eşek niyetine binince çok dikkat etmedim.

İyi dikkatinizi çekmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emral Kaplan
Ahmet Kiriş yazdı:

Bende yarın bir bakayım, bendeki araçların hepsine eşek niyetine binince çok dikkat etmedim.

İyi dikkatinizi çekmiş.

Abi araba konusunda ben psikopatım ya valla ince kılcal bir çizik bile görsem müdahale etmeden duramam. Allahım biliyor bu huyumu şu zamanıma kadar gözüm gibi baktığım arabaların hiçbirinde sıkıntı dert yaşamadım şükür.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Babamda 2017 kuga var deri direksiyon sanırsınız 20 yıllık direksiyon. bence kronik sorun var ama servis kabul etmiyor. ben yerinizde olsam zaman kaybetmeden direk başvurumu yaparım. 3 ay içinde kayıt açmakla 6 ay içinde kayıt açmak arasında fark var. değişim talep edin. normal değil bu durum daha da ilerler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Fabrikasyon hata var yapışmamış orası ve sarkmış ileride daha da genişleyecek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...