İçeriğe Yönlendir

E-C4X Silecek Sorunu

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Merhaba,

Aracı alalı 6-7 ay oldu ama silecekler 3-4 yıllık yıpranmış gibi temizliyor (temizlemiyor, daha kötü yapıyor)

Servisi aradım sarf malzeme dediler, garanti kapsamına girmez.

Genel merkezi aradım çağrı açtım, 2-3 gün sonra benzer cevap.

3bin-5binTL arası fiyatı var dediler, sinirlendim kapattım...

Aracımı yaz aylarında aldım, bu sene kış kötü geçmedi, kapalı garajda duruyor. özetle neredeyse hiç kullanılmadı desem de cevap değişmedi.

Neyse, o taraf ile ayrı uğraşacağım.

Eski aracım için (Focus) Bosch marka silecek almışım. Çok iyi çıkmıştı.

Citroen için (c4x için) bulamadım.

sadece bu var : Link

Sorum şu : Bu ölçülere göre alternatif bulabilir miyim ?

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Silecekler 1-2 gün çalışmamışsa üstüne şişeden su dökmeden çalıştırmıyorum. Hatta su döküp camdan ayırıp tekrar bırakıyorum. Sonra içeriden su fışkırtıp öyle çalıştırıyorum. Bu şekilde cam çizilmiyor ve silgi ömrü epey uzuyor. Silgi lastiğine hiç ellemiyorum. Silmiyorum. Üstünde karbon tozlar var. Onlara ellenmemesi lazım. 

yeni nesilde çoğu sarf malzemesi dandik olduğu için sizinkide deforme olmuş olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yeni nesilde çoğu sarf malzemesi dandik olduğu için sizinkide deforme olmuş olabilir. 

doğru tespit. şirket aracı olarak focus kullanıyorum, her yıl silecek değişiyor. eskiden en az 2-3 yıl sorunsuz kullanırdık.

konuyu paylaştığım arkadaşlardan da benzer yorumlar duyuyorum. marka model bağımsız silecekler artık 1 yıl dayanıyor gibi...

Tamer Topaç yazdı:

https://www.bisra.com.tr/citroen-c4x-2023-2027-on-cam-silecek-takimi-silgi-60x40cm

Fiyatı uygun. Silbak' ın silecekleri kalitelidir. Ya da, 60X40 ölçülerde başka marka ürünlere bakabilirsiniz.

teşekkürler,

ben de bu ürünü bulmuştum. ilk mesajımdaki link bu ürün.

aynı ürün hepsiburada'da da var, yorumlar çok iyi değil diye cesaret edemedim.

daha kalitelisini bulamaz isem bu ürünü alıp deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Montaj klipsine bakarak, 60x40 ölçülerde Bosch, Valeo, Michelin ve Goodyear gibi markalara bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sileceksepeti ile de görüşerek doğru ürünü tespit edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bosch un orijinal silecekleri 2 3 sene bozulmadan çalışıyorlar. onlardan almak lazım. geçen gün bir tanesinin silgi lastiğini değiştireyim dedim taktığım yeni silgi ile eskisi aynı rezillikte silince set oalrak yeni bosch almaya karar verdim...

takılan yer izin veriyorsa en ucuzundan muz silecekte alınabilir 6 ayda bir değiştirmek kaydıyla. jeep de öyle yapıyorum artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Silgi lastiğine hiç ellemiyorum

Peki yıkanırken fırça sünger vs değince girmiyor mu o karbon tozları?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Sani Gerşon yazdı:

Sileceksepeti ile de görüşerek doğru ürünü tespit edebilirsiniz.

burdan almıştım daha önce, sitede c4x modeli bulamadım. sayfaya tekrar girdim, bi telefon numarası var, arayacağım. teşekkürler

Yılmaz Ertek yazdı:

burdan almıştım daha önce, sitede c4x modeli bulamadım. sayfaya tekrar girdim, bi telefon numarası var, arayacağım. teşekkürler

aradım, katalogda bulamadılar ürünü :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

bu ürünü buldum, ölçüler de tutuyor.

ama sileceksepeti'ndeki kişi bosch katalogunda bulamamıştı ürünü

orjinal midir acaba ?

Link

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Silecekler 1-2 gün çalışmamışsa üstüne şişeden su dökmeden çalıştırmıyorum.

araba 3-4 gün çalışmamışsa yola çıkmadan önce gönlünü alıyor musun bi çiçek felan mesela?

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Yılmaz Ertek yazdı:

bu ürünü buldum, ölçüler de tutuyor.

ama sileceksepeti'ndeki kişi bosch katalogunda bulamamıştı ürünü

orjinal midir acaba ?

Link

satıcıya sordum, orjinal mi ve E-c4x ile uyumlu mu diye,

hem orjinal hem uyumlu diye cevap yazmış.

deneyeceğim sanırım...

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

vw taigo şirket aracı kullanıyorum Ekim ayında satın alınmıştı.  İlk yağmura şehirler arası yolda yakalanmıştım. İzmir-Bursa arası yolculukta gürültüsünden kafam şişti, beraberinde gelen kötü görüş açısı da cabası. Sayfalara baktığımda 6 ay sarf garantisi olduğu ve deşiğim yapıldığını ama aynı sorunu devam eden kullanıcıların yazılarını okudum ve Bosch aerotwin ile değiştirdim huzuru buldum. Ben bir Bosch servise uğramanızı tavsiye ederim orada uygun ölçüyü bulacaklardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Bosch aero eco modelinin aracıma uygun olanını almıştım. 2 sene dayandı şimdi yine değişim istiyor. Sizin linkteki twin modeli, eco'nun bir tık üst versiyonu. Memnun kalırsınız. Ucuzlardan uzak durun taktığınız gibi ses ve iz yapar, eskisinden farkı olmaz.

Hepsi bir yana silecek fiyatları altın ile yarışıyor. Fiesta için 3'lü setin fiyatına baktım; 620 TL. :shok: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yeni sileceği takmadan önce camı alkol/camsil vs. ile iyice temizleyin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

3 yıllık aerotwin sileceklerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3 yıl önceki boş ile şimdikiler aynı kalitede  değil bunun dışında sorun yok

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

2 ay önce gelen sıfır polo ile geçen uzun yola gittim araç daha 1500 km de yol da kırıp atmamak için zor tuttum kendimi silecekler berbat 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

silecekler berbat 

vur enselerine yeni araba gelsin nedir bu rezalet

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Benzer bir problemi 2020 fiorino da yaşadım. Aracın üzerindeki fabrika çıkışlı silecek (yolcu tarafı) ses yapmaya başladı. Silme performansı iyiydi, sadece ses yapıyordu.

Biraz silecek markası araştırma yaptım ve opar almaya karar verdim. Piyasadaki fiyatını öğrendim. Birde servise sorayım dedim (orijinal ürün olsun diye) serviste iki silecek için 380 TL gibi bir fiyat verdi. Hatta servisten aldığım için ücretsiz takacaklarını söylediler. Kendim takarım ama fabrikasyon bir hata varsa gereken yapılır diye düşündüm.

Servis montajı yaptı. Tam servisten çıkarken dedim silecekleri çalıştırayım ses var mı? diye. 

Silecek cama tam oturmadığı için üst tarafından 3 cm civarı eksik süpürme yapıyordu. Danışmana durumu ilettim, ilk olarak normal sorun yok dedi. 

Sökülen sileceğin izleri camda belli oluyor dedim. 2 kutu silecek daha getirdiler belki üründe hata vardır diye.

Takılan tüm silecek lastiğinde aynı sorun vardı.

Bizim yapacak bir şey yok paranızı iade edelim dediler. Ya aracın silecek kolunda fabrikasyon hata varsa bu sorunu ben nasıl çözeceğim dedim cevap vermediler. Daha uğraşmak istemedim ve eski silecekleri taktırıp ayrıldım.

İçime dert oldu ve müşteri hizmetlerine durumu ilettim bana randevu verdiler.

Randevuya gittiğim gün aracıma takılmak üzere hazırlanmış 10 tane kadar silecek masada duruyordu.

Benim gözetimimde 3 tane daha silecek lastiği taktılar sonuç değişmedi. 

Sıfır araç üzerinden söküp deneme yaptılar sorunsuz süpürüyordu.

Yapacak bir şey olmadığını ve konu kapanması için 1 takım ücretsiz silecek lastiği verdiler.

Biraz uzun oldu ama;  sorunun özü, opar marka (2023 üretimli) silecek lastiği hem boyut uymuyor (aracın silecek ölçüsü 65-47 ama opar ölçüsü 65-48) hem de her iki taraftan 3 cm eksik süpürme yapıyor.

Bu şekilde kullanmak gözüme battığı için bosch aero eco modelini (65-47) satın alıp kendim taktım sorun çözüldü. 

Bu sorunu opar a bildirmek istedim (geri bildirim için) ama sitelerinde iletişim bölümü çalışmıyor.     

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa YILDIRIM yazdı:

aracın silecek ölçüsü 65-47 ama opar ölçüsü 65-48

Opar yolcu tarafı 1cm daha uzun olmasına rağmen 3cm eksik mi siliyordu?

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Sani Gerşon yazdı:

Opar yolcu tarafı 1cm daha uzun olmasına rağmen 3cm eksik mi siliyordu?

Evet, Her iki tarafta üst taraftan 3cm eksik siliyordu.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ambalaj ile ürün karışmış büyük ihtimalle. 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Fatih Keskin yazdı:

2 ay önce gelen sıfır polo ile geçen uzun yola gittim araç daha 1500 km de yol da kırıp atmamak için zor tuttum kendimi silecekler berbat 

buna benzer çok yorum duydum kendi sorunumu anlattıkça.

üzücü...

genel bir tercih mi acaba, yoksa TR'ye gelen araçlara mı dandik silecek takılıyor ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Evet, Her iki tarafta üst taraftan 3cm eksik siliyordu.

Demek ki eğim açısında bi sorun var sileceklerin. Şaşırtıcı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...