İçeriğe Yönlendir

E-C4X Silecek Sorunu

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Mustafa YILDIRIM
Ersen Tapan yazdı:

Ambalaj ile ürün karışmış büyük ihtimalle. 

Benim yaşadığım sorun için yazdıysanız eğer, 6 kutu ürün denendi hepsi aynıydı. Hatta satın almadaki ilk verdikleri ürün fabrikasyon hatalıydı. (üründe hasar vardı)

Sorun, Sileceği araca özel üreten firmanın hatası.

İşin ilginç yanı bununla ilgili daha önce açılmış kayıt olmaması. Yani herkes halinden memnun galiba tabi benim dışında.

Sani Gerşon yazdı:

Demek ki eğim açısında bi sorun var sileceklerin. Şaşırtıcı.

Uç noktası Cama tam oturmuyor. Bosch markada tam oturuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Silecekte de lastikteki gibi kauçuk malzeme kullanılıyor. Üretim tarihi de önemli. Sitelerde satılanların çoğu 2023 üretim ayı belli değil. Biraz daha bekleyip yeni nesillerden alacağım.

3 silecek 600 tl olursa böyle inciğini cinciğini araştırırlar işte. :sanssiz: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Evet, Her iki tarafta üst taraftan 3cm eksik siliyordu.

fabrikada takılan ile ydek parçadan gelenin kola takıldığı montaj yeri farklı demek ki tam ortalamamış anlaşılan

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

benim tekniği söyliyim, Fİestada 6 sene orjinal sileceği kullandım, şuanki aracımda hafiften 3. senede iz yapmaya başlayınca kullandım....

yazında arada uygula....

sileceği çıkar, bunu bir peçete ile iyice yedir lastiğine, kuruyunca tekrarla geç, bakalım ne kadar dayanacak, lastiğin cama değen yüzeyi düz olmalı, bozulma tırtık varsa az traşla...

61ffz8xxHKL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ilk silecek çalıştırmada cam buzlu cam haline dönmesin?

sprey olanı al 18 sene kullan :D benimkini 2006 da aldıydım, basıncı bitti delip kalanı sprey şişesine koydum, 50 ml kadar daha var, 1-2 sene daha gider :)  merak etme yağ falan olmuyor, sıfır iz.

pahalı ama olacak o kadar, 300 tl nedirki, simit tabağı olmuş 80 tl. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Çağlar Bayur yazdı:

fabrikada takılan ile ydek parçadan gelenin kola takıldığı montaj yeri farklı demek ki tam ortalamamış anlaşılan

Fabrikanın taktığı sanki farklı marka (2020 ve 2023 model araçların sileceklerin aynı tip) çünkü silecek koluna takılan bölüm farklı (geçme şekli aynı ama şekli farklı) ayrıca fabrikanın taktığı silecekte üretim tarihi vb. bilgiler sileceğin lastiğinin yan tarafında yazıyordu.

Opar markada aynı yerde yazmıyordu.

Tecrübe etmiş olduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

1.sınıf silecek lastiği aldım eylül ayıydı 80 yada 90 liraydı.İçerisinde 4 tane var 20 dakika işçilikle işi bitirdim.Söküp takması zor değil kauçuk lastikleri , gerekli malzemeler sıvı sabun ve 2 el.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
Yılmaz Ertek yazdı:

satıcıya sordum, orjinal mi ve E-c4x ile uyumlu mu diye,

hem orjinal hem uyumlu diye cevap yazmış.

deneyeceğim sanırım...

Link 'teki ürünü aldım.

montaj 1 dk sürdü.

ilk testler başarılı, sessiz ve kaliteli.

gerisini zaman gösterecek.

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...