İçeriğe Yönlendir

2024 Adac Yaz Lastikleri Testi 215- 55- 17

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

Dün yayınlanmış .

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/reifen/reifentest/sommerreifen/215-55-r17/

Michelin Primacy 4+

Kumho Ecsta HS52

Debica Presto UHP 2

Dunlop Sport Maxx RT2

Bridgestone Turanza 6

Fulda SportControl 2

Hankook Ventus Prime4

Goodyear EfficientGrip Performance 2

Falken Ziex ZE 310 EcoRun

Nexen N´Fera Primus

Goodride Solmax 11

Sailun Atrezzo ZSR2

Semperit Speed-Life 3

Linglong Sport Master2

Vredestein Ultrac

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hep bakardım bunlara, artık bu testtekilerin yarısı bizde zor ulaşılır kalan yarının yarısı zaten yok kalanı da farklı üretim olunca lastik zevkimiz de kalmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çin lastiği bile ıslakta 35m de duruyorsa artık , farklar eskisi kadar çok değil. Eskiden 15 m falan  sonra dururlardı. 

Ayrıca Conti suda kızaklamada vasat bir değer almasına rağmen birinci olmuş. Birçok lastik suda kızaklamada Conti den iyi. Değerlendirme kriterleri böyle. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Evren Erakçora yazdı:

Çin lastiği bile ıslakta 35m de duruyorsa artık , farklar eskisi kadar çok değil. Eskiden 15 m falan  sonra dururlardı. 

Ayrıca Conti suda kızaklamada vasat bir değer almasına rağmen birinci olmuş. Birçok lastik suda kızaklamada Conti den iyi. Değerlendirme kriterleri böyle. 

Continental testte 35 metrelerde Petlas ise 38 mtlerde duruyor demişti başka bir alman testi. Aldandın Petlas aldım. 120 ile şerit değişirken bile serite deyince geziyor araç. Yan koltukta oturan eşim araba altimizdan kaydı ne oluyor diye sordu fark edip 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hamit inan yazdı:

Continental testte 35 metrelerde Petlas ise 38 mtlerde duruyor demişti başka bir alman testi. Aldandın Petlas aldım. 120 ile şerit değişirken bile serite deyince geziyor araç. Yan koltukta oturan eşim araba altimizdan kaydı ne oluyor diye sordu fark edip 

Direksiyon hissi zayıf oluyor ucuz lastiklerin evet.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çok irdelemiyorum. Michelin al geç. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Evren Erakçora yazdı:

Conti suda kızaklamada vasat

Bu aralar Contiye bir haller oldu. TS 870P takılı XC 60 ıslakda vals yapıyor. Kuruda gayet iyi olmasına rağmen, ıslakda tam bir rezalet. 

Santa-Fe' deki Nexen Winguard Sport 2 ondan çok çok daha stabil. 

Kullandığım en güzel kış lastiği Conti TS 850 

En keyifli yaz lastiği Conti CSC5

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tamer Topaç yazdı:

Santa-Fe'

Laf arasına girmiş gibi olacağım da kronik sorunu yok dimi bunun :fiuw:

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selçuk Bakış yazdı:

Laf arasına girmiş gibi olacağım da kronik sorunu yok dimi bunun :fiuw:

Başımdan geçenler,

Rutin 10 bin bakımları. 7,5 litre yağ alıyor. Parça fiyatları izafi.

Makyajlı kasalar, bambaşka bir araç. Komple yürür aksam, fren sistemi, çekiş sistemi, motor, şanzıman ve bir çok parça değişik. Parça alırken buna dikkat edilmesi gerekiyor. Firma yeni model diye satabilirmiş.

Klima kompresörü bozuldu benim hatamdı. Kasapta gaz değişimi yaptırdım.

Bir kere saçma sapan birkaç hatayı aynı anda verdi. Bu da benim hatamdı. Akü başlarına bir kova sıcak su döktüm. Akü altındaki şanzıman soketleri ıslanmış, ertesi gün düzeldi.

200 binde manifoldu söktüler, kurum temizliği yaptılar. 

200 bini geçti şanzıman takozu değişmesi gerekiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tamer Topaç yazdı:

Başımdan geçenler,

Rutin 10 bin bakımları. 7,5 litre yağ alıyor. Parça fiyatları izafi.

Makyajlı kasalar, bambaşka bir araç. Komple yürür aksam, fren sistemi, çekiş sistemi, motor, şanzıman ve bir çok parça değişik. Parça alırken buna dikkat edilmesi gerekiyor. Firma yeni model diye satabilirmiş.

Klima kompresörü bozuldu benim hatamdı. Kasapta gaz değişimi yaptırdım.

Bir kere saçma sapan birkaç hatayı aynı anda verdi. Bu da benim hatamdı. Akü başlarına bir kova sıcak su döktüm. Akü altındaki şanzıman soketleri ıslanmış, ertesi gün düzeldi.

200 binde manifoldu söktüler, kurum temizliği yaptılar. 

200 bini geçti şanzıman takozu değişmesi gerekiyor.

Listeye bunu da yazayım :flowers:

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selçuk Bakış yazdı:

Listeye bunu da yazayım :flowers:

Listeyi görsek?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tamer Topaç yazdı:

Listeyi görsek?

Listenin başındayım henüz yakın zamanda almayacağım ama Freemont, Santa Fe, Countryman şimdilik listedekiler.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selçuk Bakış yazdı:

Freemont, Santa Fe, Countryman şimdilik listedekiler.

Santa ayrı araç. İri bir D SUV. 3. sıra koltukta, çok konfor beklentisi olmayan 2 yetişkin yolculuk yapar.

2023 model Dizel Hybrid XC60 var. Her ikisi de yeni olsa, yine Santa' yı seçerim.

Selçuk Bakış yazdı:

Freemont

Bana satan bunu aldı. 6 ay sonra benden geri istedi. Başka bir tane buldu. Şimdi RR' ye biniyor :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hele zaman var zaten almaya, 2 defa freemont için direkten dönmüştüm ama birazda piyasa arabası olsun istiyorum gibi karar veremedim yani :fiuw:

Tamer Topaç yazdı:

Santa ayrı araç. İri bir D SUV. 3. sıra koltukta, çok konfor beklentisi olmayan 2 yetişkin yolculuk yapar.

2023 model Dizel Hybrid XC60 var. Her ikisi de yeni olsa, yine Santa' yı seçerim.

Bana satan bunu aldı. 6 ay sonra benden geri istedi. Başka bir tane buldu. Şimdi RR' ye biniyor :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...