İçeriğe Yönlendir

Mutfak İçin Tezgah Üstü LED Işık Tavsiyesi

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, mutfaktaki tezgah üstüne dolabın altına gelecek şekilde led ışık yapmak istiyorum. Tezgah 2 parça ve iki tarafta 3 metre led şerit gerekiyor. Trafoyu koyacağım yeri belirledim elektrik alacağım yer de belli gibi.

Dış mekan için olan ledlerden almak istiyorum çünkü tezgah üstü olunca yağ olabilir temizlenmeye müsait olmalı diye düşünüyorum. 

Dikkat etmem gerekenler nelerdir? Trafo ve led ışık tavsiyesine ihtiyacım var 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

trafo olarak evde de bahçede de cata kullanıyorum, tavsiye ederim. almışken büyük alın derim, çok fark olmuyor zaten.

led sabit renk şerit mi olacak? ben bir mutfağa silikonsun iç mekan ledi uyguladım, on yıl olmuştur sorunsuz devam ediyor, bir-iki kere eğilip bakmışımdır anca arada sönen üçlü olmuş mu diye. yüz yıl temizlenmese bir şey olmaz herhalde, öyle diyeyim.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Şerit LED kanalları var piyasada. Alüminyum yada plastik olanlar.Yağdan buhardan korur. İçine Kartonpiyer içine takılan normal şerit ledlerden kullanabilirsiniz. Mutfakta aynısından mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

RGB kumandalı LED alın. Duruma göre renk değişimi güzel oluyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

dışarıya uygun olan silikonlu tipler iyi oluyo, led başına çipi olanlardan almak lazım, 3 lede bir çip olanlardan değilde. son olarak da trafo seçimi yapılırken bir üst güçteki tercih edilmeli, atıyorum led toplamda 30 amper çekecekse 40-45 amperlik bir trafo olmalı.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Şerit led adaptör falan uğraşmayın. İbrahim bey'in paylaştığı türden hazır ürün alıp kullanın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Umut Taşlı cata markayı duymuştum hatta bugün o marka baktım esnaf da cata marka led yoktu almadım. Amper olarak bir üst tercih edeceğim 👍 Teşekkür ederim tavsiyeniz için

Silikonlu olarak isteme sebebim hanım oraları silmeden duramaz iç mekan için olanlardan olursa domestos asperox ile girilince ledler bozulur 😃 

@İnan Çınar kanal içinde olması hem ilerde bozulursa değişim açısından iyi olabilir sanki 🤔 bir de ledin yapışkanı iyi değilse bu sayede düşme de yapmaz sanırım

@Hamit inan kumandalı olarak balkona yapmıştım güzel oluyor evet, ama mutfak için tercihimiz gün ışığı renginde olacak (mış) 😊

@İbrahim Arslan eşime gösterdim ama diğer türlü istiyorum dedi 😀 teşekkürler öneriniz için. 

@Mehmet Zincirkıran aynen aynen tercihim dış mekan uyumlu olması. Temizlik açısından daha dayanıklı olur diye  düşünüyorum. 

@Nihat Palolu eşim beğenmedi malesef. O şekilde olsa benimde işime gelirdi basitçe yapıştır gitsin 😊

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Renk olarak gün ışığı doğal görüntü ve göz yorgunluğu açısından yararlı olacaktır.Ama yine de tercih size bağlı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mustafa Yanar yazdı:

Renk olarak gün ışığı doğal görüntü ve göz yorgunluğu açısından yararlı olacaktır.Ama yine de tercih size bağlı.

Ben aslında beyaz ışık seviyorum. Genelde beyaz ışık var her yerde ama tezgah üstü gün ışığı olsun istedik. 

Erhan Doruk yazdı:

Bunlar da fena değil ama priz yeterince var mutfakta 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

CATA trafo ben de tercih ettim, senelerdir çalışıyor. Metraj hesabı var amperaj için. Yanlış  hatırlamıyorsam metre başına 2A istiyordu. Zaten çok büyük fiyat farkı yok, büyük alın.

Biz buzlu housing içine şerit led koyduk. Gayet güzel oldu. 

Şunun gibi:

https://www.amazon.com.tr/alüminyum-profil-LED-şeritler-Channel/dp/B00TUJB75O

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

220 voltla çalışanları da var. Her bir metre için 1Amper hesaplayıp en son amperi biraz yüksek tercih edebilirsiniz. Şu firma bence biraz ekonomik satıyor ama kargo fiyatları yüksek sanki..

https://www.ledayled.com/urun/led-profil/

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Dolap halihazırda kullanılan dolap ise şerit ledin bandı tutmayabilir. Öncesinde led yapıştırılacak yeri çok iyi temizleyin. İnce de olsa yağ tabakası oluyor yüzeyde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Sani Gerşon bu tarz ürünlerin yapışkanı daha iyidir sanırım değil mi? 

Tercihim cata trafo olacak

@Cihat Küçükay bu şekilde olması kolay olur ama benim ihtiyacım olan şerit şeklinde olması. Bunlar ayna üstü yatak başlığı üstü oralara daha güzel olur sanki 😊

@Serkan Toker en az 20 adet olmalı diyor yoksa fiyatı iyiymiş 😊

@Mustafa Arıkan yapışkan tutmaması beni de düşündürüyor. Yarın bir gün düşmemesi için profil alıp içine led şeriti döşeyeceğim sanırım 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Erhan Doruk yazdı:

Erhan Bey bunlardan iki tane var mutfagimizda, cata marka, ozellikle priz yeri de oldugu icin cok faydali; ancak aydinlatma konusunda daire formaunda olanlar cok yeterli olmuyor. Illa ki uzunca bir led istiyor. Gerci listede su var, icinde 32cm led de varmis, o fena degil gibi aslinda..

image.png.986062d3abf780b8cd526807dea79e6e.png

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Harun Kocaçalışkan
Fatih Evcin yazdı:

bunun yanında birde kablo alınmalı sanırm 

Aynen kablo 40-50 lira

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mustafa Karahan yazdı:

@Serkan Toker en az 20 adet olmalı diyor yoksa fiyatı iyiymiş 😊

Ben bu firmayı keşfettiğimde 20 adet sınırı yoktu. Hatta kargo pahalı geliyor diye dükkanlarına gidip aldım alacaklarımı. Toptancı kimliğine bürünmüşler iyice. Komşulardan gören olup aaa ne güzelmiş diyene bende daha çok var denebilir aslında..  :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Baha Kanberoğlu yazdı:

Mutfak tezgahının üstüne olacağı için bir kaç tane almak lazım sanırım. O yüzden sanki led şerit daha çok işimi görür gibi. Ama bu da güzelmiş. Florasan lamba gibi aydınlatır bu 😊

Mehmet Cihat yazdı:

koçtaşta vs 220 v ile çalışan üzerinde anahtarıda bulunan bu ledlerden mevcut ben yaklaşık 60 cm olanını geçen gün 169 liraya aldım. sadece elektriğe bağlamanız yeterli

https://www.koctas.com.tr/horoz-sigma-led-etanj-7-watt-2700k/p/1000408501 açma kapama düğmesi üzerinde olması kolaylık buyrun link

Üründen bağımsız olarak horoz marka iyi midir peki 😊

Serkan Toker yazdı:

Ben bu firmayı keşfettiğimde 20 adet sınırı yoktu. Hatta kargo pahalı geliyor diye dükkanlarına gidip aldım alacaklarımı. Toptancı kimliğine bürünmüşler iyice. Komşulardan gören olup aaa ne güzelmiş diyene bende daha çok var denebilir aslında..  :)

İşi tutturunca böyle oluyor sanırım 😊 komşular bedava yaptırmaya çalışır daha çok zarara girerim 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...