İçeriğe Yönlendir

Ankara-Kaş Güzergah Tavsiyesi

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın

Dostlar selam, Ramazan bayramının bir kısmını tatil ile değerlendirmeye karar verdik. Mevsim dolayısı ile denize girme olanaklarını önemsemedim. Kaş Yarımada'da yer ayarladım. Manzarası güzel bir villa. 3 gece konaklayacağım. Araç ile gideceğim, dolayısı ile kafama göre bölgeyi gezerim. Lakin 2 tane 3 buçuk yaşında çocuk ve 9 saatten uzun sürecek bir yol. Daha önce Ankara-Trabzon gezimi sırf çocuklar uyurken gideyim diye 23:30 - 08:00 arası yapmıştım ama artık o dirençte değilim. Dolayısı ile gündüz gideceğim. 

Uzun lafın kısası, hangi yolu kullanmalıyım? Bölünmüş yolun uzun olanını bölünmemiş yolun kısasına tercih ederim. 

Benim tercihim Polatlı/Sivrihisar/Sandıklı/Burdur kısmına kadar tamam, komple bölünmüş yol, lakin buradan sona iki seçenek sunuyor;

1-Korkuteli/Elmalı üzeri devam etmek

2-Gölhisar tarafına dönüp Karamanlı/Çavdır üzeri devam etmek

Hangi güzergah daha kullanılası olur?

https://www.google.com/maps/dir/Çubuk,+Ankara/36.1892834,29.5874341/@38.1886992,28.5101453,7z/data=!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x4082142f135edec9:0x958e5b7a1264f78!2m2!1d33.032668!2d40.23874!1m0!3e0?entry=ttu

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Ben geçtiğimiz yaz tüm yolu olmasa da sizin güzergahta yer alan Söğüt-Esen istikametini kullandım. Yol gidiş geliş bölünmemiş yoldu ve kamyon, vip transfer minibüsleri sebebiyle dolu bir yoldu ama asfaltı kötü olmadığı için yol çok ailemi rahatsız etmedi bir tk şoför olarak ben hem zevk aldım hem yoruldum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

korkuteli’nden finike’ye inebilirsin.

Antalya kemer kumluca finike bölünmüş yol. Demre’de de biraz bölünmüş yol var. Bu da bi seçenek olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Afyonkarahisar,Sandıklı,Burdur,Tefenni,Çavdır,Fethiye yi görmeden Saklıkent sapağından Kaş. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Elmalı yolu kestirmedir. Son durumunu bilmiyorum ama fi tarihinde (milattan sonra) ormanlık  toprak yoldu.  Gece millete ,yol bitti deyip arabadan inerek ne tarafa gittiğine bakmışlığım var. Manzarası muhteşemdir. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Burdur'a kadar olan yol güzel. Burdur'da bir tanıdık var. Söyle de burdur şiş ısmarlasın @Murat Sürmeli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Şişler benden, etler Oğuzdan :D 

Her zaman beklerim @Murat Sahın, Bucaktan geçeceksin büyük ihtimalle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Rezervasyonu iptal ettim, keriz arıyorlar. Belirttiğiniz tarihlerde şu villamız müsait dedi, tamam dedim o olsun, rezervasyon yapalım, e sitedeki fiyat yanlış, fiyatlar %15 arttı. Peki tamam, ödeyim dedim, haydaaa, villa diye anlaştığım yer tek kat, ama fotoğraflar iki kat. Diğer kat ne dedim, başka konuklar olacakmış, oranın girişi ayrıymış felan. Be ailemle kafa dinleyeceğim diye uğraşıyorum, adam alt katı ayrı üst katı ayrı kiralanan yeri villa diye kakalayacak hemde villa parasına :muhaha:

Başka rezervasyon yaptım. Kumlucaya gideceğim. Güzergah bu şekilde nasıl?

https://www.google.com/maps/dir/Çubuk,+Ankara/36.2744749,30.4095848/@38.0390213,29.8161409,8z/data=!4m14!4m13!1m10!1m1!1s0x4082142f135edec9:0x958e5b7a1264f78!2m2!1d33.032668!2d40.23874!3m4!1m2!1d30.324773!2d38.673983!3s0x14cf486bc537c987:0x28db35a018e26140!1m0!3e0?entry=ttu

Murat Sürmeli yazdı:

Evet abi, güzergah Bucak üzerinden geçiyor görünüyor. Nasipse haberleşiriz abi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Eğirdir tarafından da gidip Eğirdir Gölü'nün kenarında bir kahve molası da verebilirsin. Şahane bir güzelliği var Eğirdir'in. Türkiye'nin en güzel ilçelerinden biri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

Kaç kilo lazım onu söyle yeter

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Oğuzkan Erışık yazdı:

Kaç kilo lazım onu söyle yeter

Kaç kilosun

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Eyüp Çetin yazdı:

Eğirdir tarafından da gidip Eğirdir Gölü'nün kenarında bir kahve molası da verebilirsin. Şahane bir güzelliği var Eğirdir'in. Türkiye'nin en güzel ilçelerinden biri. 

Hocam Isparta'da yaşıyorum, Ankara - Afyon istikametinden gelirsen Kumluca güzergahı ile Eğirdir'in alakası yok. Yolu gereksiz uzatırsın :) Ha Ankara-Konya istikametinden gelecek olursan Eğirdir'den geçersin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
İsmail Sefer yazdı:

Hocam Isparta'da yaşıyorum, Ankara - Afyon istikametinden gelirsen Kumluca güzergahı ile Eğirdir'in alakası yok. Yolu gereksiz uzatırsın :) Ha Ankara-Konya istikametinden gelecek olursan Eğirdir'den geçersin :)

1048880011_Screenshot_20240305_101436_SamsungInternet.jpg.88fe1c4bb4296e32ca66fe2b68cba58d.jpg532390637_Screenshot_20240305_101459_SamsungInternet.jpg.450bcf773cdda2e8d0b6854a73466949.jpg

Eğirdir üzeri daha yakın Google haritalara göre. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Eyüp Çetin yazdı:

1048880011_Screenshot_20240305_101436_SamsungInternet.jpg.88fe1c4bb4296e32ca66fe2b68cba58d.jpg532390637_Screenshot_20240305_101459_SamsungInternet.jpg.450bcf773cdda2e8d0b6854a73466949.jpg

Eğirdir üzeri daha yakın Google haritalara göre. 

Yakın her zaman daha iyi değil :) 

Eğirdir yolu gezmelik, Afyon yolu gitmelik gibi sanki, aklımda öyle kalmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Murat Sürmeli yazdı:

Yakın her zaman daha iyi değil :) 

Eğirdir yolu gezmelik, Afyon yolu gitmelik gibi sanki, aklımda öyle kalmış

O yüzden orayı tavsiye ettim. En sevdiğim güzergahlardan biri Eğirdir. Bu arada Afyon'da radar var hiç affetmiyor. 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Biliyorum, şaka gibi olacak ama gerçek.

Kumluca da iptal oldu. Villa kiralıyorum çocuklar bahçede oynayabilsin diye, bahçe o kadar küçük ki kapıdan çıkınca 1 metre önü havuz. Başka bahçe yok. Çocuklar için oyun alanı yok. İptal ettim yine. Fotoğraflar ve açıklamalar yanıltıcı. Bu sefer acenta görevlisi ile tartıştım. Her tatili aynı acenta üzerinden organize ettiğim için sinirlendiğimi fark edip acenta ile çalışmayı bırakacağımı anladıkları anda whatsappdan ulaşıp çözüm önerdiler :) 

Kalkan tarafında, aslında Kaş ile Kalkan arasında Kalkana daha yakın bir bölgede bir villa ayarladılar. 2 tam yatak odası, güzel bir salon ve mutfak, kocaman yeşil alan ve havuz. Bahçe oldukça korunaklı ve kalacağım villaya özel bahçe. Müşterek kullanım alanı olan herhangi bir şey yok. Tam istediğim gibi. Patara plajına 14 km kadar mesafede, Kaş'a 30 km civarı. Zaten araç ile gitmemin sebebi gezmek olduğundan bu ufak mesafelere takılmadım. Kiralama işi tamam, ödemesini yaptım. 

Not olarak bulunsun kenarda, Kaş ve Kalkan tarafında villalar yoğunlukta. Kaş tarafındakilerin bahçe alanları genel olarak küçük. Kalkan tarafına daha yakın villalarda kullanım alanları ve bahçeler daha geniş. Korunaklı villalar çoğunlukta.

Şimdi yeniden güzergah çalışacağım. Mola verilecek noktaları da belirleyeceğim. Bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

korkuteli çok sakat bir yol. biz orada eziliyorduk zamanında. aniden değişen hava koşulları saçma virajlar filan. yol çalışması varsa müthiş tehlikeli oluyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

korkuteli çok sakat bir yol. biz orada eziliyorduk zamanında. aniden değişen hava koşulları saçma virajlar filan. yol çalışması varsa müthiş tehlikeli oluyor.

Yol bölünmemiş mi acaba? Yani hava koşulları ve virajlar tamam ama bunun dışında kötü bir durum var mı yolda? Navigasyon ısrarla buradan git diyor.

PS: Bölünmemiş yol sanırım, maps öyle gösteriyor. Alternatif bulmak lazım, beğenmedim yolu :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Antalyaya inip sahil yolunu kullanınca 780 km ve 10 saat oluyor yol. Korkuteli Elmalı üzeri gidince 690 km'ye düşüyor ve süre 8 saat 45 dk oluyor. 

Sanırım bildiğim yol en iyi yol olsa gerek. 90 km ya da 1 saat için bölünmemiş yola girmeye değer mi bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Yol bölünmemiş mi acaba? Yani hava koşulları ve virajlar tamam ama bunun dışında kötü bir durum var mı yolda? Navigasyon ısrarla buradan git diyor.

PS: Bölünmemiş yol sanırım, maps öyle gösteriyor. Alternatif bulmak lazım, beğenmedim yolu :) 

bölünmüş yollarda da çalışma oluyor ve işaretleme ekseriyetle yetersiz. hiç mi değişmez kıyı bölgelerinde bu işler anlamak güç.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Doğan Arşiray yazdı:

bölünmüş yollarda da çalışma oluyor ve işaretleme ekseriyetle yetersiz. hiç mi değişmez kıyı bölgelerinde bu işler anlamak güç.

Tamamdı, bu bilgi önemli idi benim için. Uzun ama güvenilir yolu tercih ederim. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kaça maloldu villa?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Kaça maloldu villa?

Beklentiye göre değişiyor. Gecelik 2500 liradan başlıyor, 30-40 bin liralara kadar gidiyor. 

Ben denize girmeyeceğim, dinlenme saatlerinde gürültü istemiyorum, bahçede geniş yeşil alan beklentim var, 2 yatak odası istiyorum. Havuzun büyüklüğü ile ilgilenmiyorum çünkü içine girmeyeceğim. Sahile gezmek için gideceğim, arabayla gideceğim için mesafeye km olarak değil süre olarak bakıyorum.

Bu şartlarla istediğim ayarda villayı gecelik 4 bin gibi düşün, üzerine temizlik ücreti ödeniyor.

Mesela Kaç Yarımadada denize 250 metre mesafede panoramik deniz manzaralı villa vardı, bahçesi çok küçük olduğu için işime gelmedi. Gecesi 3200 liraydı. 4-5 kişilik konaklamaya her anlamda yeterliydi. Bahçeyi havuz olarak değerlendirmişler. Benim çocuklar küçük ve ikiz, bahçe lazım olduğu için çok beğensemde tercih etmedim. 

Sahil şeridinden biraz uzaklaşırsan ve benm gibi büyük bahçe büyük yeşil alan diye inat etmezsen 2500-3000 gecelik fiyatlarla 4-5 kişinin rahatça konaklayacağı seçenekler mevcut.

Unutmuşum, fiyatlar mevsimsel. Tatil mevsimi geldiğinde 3'e 5'e katlanacaktır :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Antalya'ya indiğimde sahilden Kemer, Tekirova dolaylarına kadar bölünmüş yol, sonrasının bölünmemiş gidiş geliş yol olduğunu duydum. Ben en son gittiğimde gerçekten öyleydi ama 6 yıl oldu, yapmışlardır diyorum. Bilen var mı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...