İçeriğe Yönlendir

Seçim Görevleri

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

Seçim görevleri belli olmaya başladı. Bana da görev çıkmış? Forumda kimler görev alacak? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

şu başlığa keyifle neler yazardımda mehmet abi döver değnekle  seçime giren tüm vatandaşlara başarılar dilerim :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

neler yazardımda

mersin limonnu vardı pazarda adeti 5 TL

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çalıştığım ilçede ikamet etmediğim için bana çıkmıyor. Ama en sıkıntılı seçimler mahalli seçimlerdir. Seçmen dört zarf dolduracak. 

parti görevlilerinin sırf gıcıklığına gözünün önünde sayılan sandığa ben görmedim deyip defalarca saydırdığını biliyorum. Kavga çıkıyor falan. 

sandık üyesi neyse de, sandık başkanının o torbayı ilçe seçim kuruluna teslimi gece yarısını bile geçebiliyor. Başında bekliyor. Aldığı paraya değmiyor ama vatandaşlık görevi diye yapılıyor

hele seçim görev yeri köy falansa işler daha da değişiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

mersin limonnu vardı pazarda adeti 5 TL

beter olun :D 

forumca gelin tarsusa bagajları silme yükleyelim 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Verilen sözler tutulmadı. Pardon buraya yazmamam gerekiyordu. Özür mehmet abi. 

Ben başvurmadım. Ayıracak zamanım yok. Yapacak olan arkadaşlarıma kolaylıklar dilerim. Ülkemizin her karesini yapacakları çalışmalarla güzelleştirmeleri dileği ile. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nankörüz ya.. 

Mehmet Yeter yazdı:

Verilen sözler tutulmadı. 

Kıymek bilmeyiz biz ya.. Bugün açıklandı gerçekler..  

Emekli maaşı 25 yılda 66 liradan 10.000 liraya çıkarılmış.. Asgari ücret 184 liradan 17.000 liraya çıkarılmış.. 

Hala beğenmiyoeuz.. 

• Beğen 2
  • Beğenme 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Yeter yazdı:

Verilen sözler tutulmadı. Pardon buraya yazmamam gerekiyordu. Özür mehmet abi. 

Ben başvurmadım. Ayıracak zamanım yok. Yapacak olan arkadaşlarıma kolaylıklar dilerim. Ülkemizin her karesini yapacakları çalışmalarla güzelleştirmeleri dileği ile. 

İstemesen de görev geliyor hocam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Ozyurek yazdı:

Nankörüz ya.. 

Kıymek bilmeyiz biz ya.. Bugün açıklandı gerçekler..  

Emekli maaşı 25 yılda 66 liradan 10.000 liraya çıkarılmış.. Asgari ücret 184 liradan 17.000 liraya çıkarılmış.. 

Hala beğenmiyoeuz.. 

Ekran görüntüsü paylaşacaktım olmadı

19 yıl bilmem kaç gün kalmış. 

Bir de çalışma hayatım demiş aklına uysam iki güne topu dikerim. 

Evet Mehmet abi ne yazık ki çok nankörüm. ☺

Evren Erakçora yazdı:

İstemesen de görev geliyor hocam.

Evren hocam özelde olduğum için sıra bize gelmez. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
Evren Erakçora yazdı:

Seçim görevleri belli olmaya başladı. Bana da görev çıkmış? Forumda kimler görev alacak? 

Sistem yoğun bakamıyorum. Her alanda itilen , saygı gösterilmeyen öğretmenlere ne hikmetse bu seçim zamanları birden güven geliyor. İstemediğim bir görevi bana ne diye veriyorsunuz anlamıyorum. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Fırat Önal yazdı:

Sistem yoğun bakamıyorum. Her alanda itilen , saygı gösterilmeyen öğretmenlere ne hikmetse bu seçim zamanları birden güven geliyor. İstemediğim bir görevi bana ne diye veriyorsunuz anlamıyorum. 

Öyle hocam bugün güzel haberler gelir dedik kabineden ancak bizleri es geçtiler. 8 aydır beklemedeyiz. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bir kez sandık başkanlığı yaptım.Sabah 5 te gittim ertesi sabah 5 te gelmiştim..Daha da tövbe ettim..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Bana da istemediğim halde maalesef görev çıktı. Eşime de çıktı. Yerel seçim, seçimler arasında en zorlu olanı. İade etme şansım olsa 1 dk düşünmem. Gece 3 de 4 de görevden döneceksin. Bir de Ramazan ayında olması zorlayacak. Akşama kadar çok zorlayacak. Sayım zamanı iftar olacak. Allah kolaylık versin görev çıkan herkese

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bugün itibariyle göreviniz bulunmamakta yazıyor. Burdan her an görev kitleyebiliriz hazır olun anlamı da çıkar o yüzden şimdilik çıkmadı diyemiyorum. Çünkü beni hiç es geçmediler şimdiye kadar. Son seçimde sandık başkanı iken eve geldiğimde gece 4'tü. Büyükşehirlerde erken bitmesinin imkanı yok. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çalıştığım ilçede ikamet etmediğim için bana çıkmıyor. Ama en sıkıntılı seçimler mahalli seçimlerdir. Seçmen dört zarf dolduracak. 

parti görevlilerinin sırf gıcıklığına gözünün önünde sayılan sandığa ben görmedim deyip defalarca saydırdığını biliyorum. Kavga çıkıyor falan. 

sandık üyesi neyse de, sandık başkanının o torbayı ilçe seçim kuruluna teslimi gece yarısını bile geçebiliyor. Başında bekliyor. Aldığı paraya değmiyor ama vatandaşlık görevi diye yapılıyor

hele seçim görev yeri köy falansa işler daha da değişiyor

Eşim çalıştığı ilçede ikamet etmiyor ama görev çıkmış. Nasıl oluyor bu? Görev iptali hakkında ne yapılabilir? Bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Emrah Altun yazdı:

Eşim çalıştığı ilçede ikamet etmiyor ama görev çıkmış. Nasıl oluyor bu? Görev iptali hakkında ne yapılabilir? Bilginiz var mı?

Adliyeye gidip dilekçe vereceksiniz. Geçerli mazeretiniz varsa iptal oluyor ancak ikamet etmediği yerde görev çıkabilir bu iptal sebebi değil. Size de görev çıkmışsa eşinizinkini iptal edebilirler. Onun harici ancak bu işin başındaki hakim ile konuşabilirseniz o iptal ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Emrah Altun yazdı:

İlçe seçim komisyonu adında birim var adliyede, orası atama yapıyor, dilekçeyi de oraya vermeniz gerekir Eyüp beyin de söylediği gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bu seçimin sıkıntılı kısmı muhtarlar. En az 1 Muhtar 8 Aza adayı oluyor. 4 muhtar adayının olduğu sandık evrağı gelmişti. Aza adaylarının da isimleri çizilmiş. 60a yakın aza vardı listede. Biz PCye girerken tükendik, sayan ve yazanları bilemiyorum artık.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Yıllar önce görevliydim. Zor bir iş. Şimdi istesem de olamıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Adliye çalışanlarını hiç es geçmiyorlar. Yine görevliyim. Bu sefer sandıkta değil de seçim kurulunda. Bize mesai akşam 16:30'da başlayacak. Ramazan olması nedeniyle iyi geldi ama ertesi sabaha kadar sürüyor sayım :D  son seçimde belediye başkanı 150 oy farkla kazanmıştı. Yine kafa kafayalar ve böyle az farklar olunca itiraz üstüne itiraz oluyor. Tüm oyları tekrar tekrar sayıyoruz.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Emrah Altun yazdı:

Şimdi ilçe seçim kurulundan geldim adliyede değil bizimkisi spor salonunu ayarlamışlar internetten aratıp sizinkini bulabilirsiniz ben googledan buldum. Hemen girişte dilekçe topluyorlardı. Bazı kişiler görev almak istiyor bazıları da vermek istiyor. Hastalık sahibi iseniz belgelendirmeniz isteniyor rapor vb. eşiniz başka ilçedeyse orada birisinden  çalıştığı okulundan görev belgesini istediler dilekçeye yazdı ek olarak ekledi verdi. Size tebliğ edilen görev belgesini ya da edevletten aldığınız çıktıyı yanınızda götürün istiyorlar.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fırat Önal yazdı:

Öğretmeni güvenilir buluyorlarmış. Hizmetli arkadaşı başkan yapmışlar, rastgele yapılmış görevlendirmeler belli ki. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Hiç almadım, üniversitede gönüllü sorarlardı, istememiştim hiç, zorla atandığını da bilmiyordum açıkçası

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

uzun süredir çıkmıyordu, bu sefer çıkmış lanet olasıca. hakim kabul etmiyor iptali, yerime adam var gönüllü o gelecek diyorum yok diyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...