İçeriğe Yönlendir

Ucuz Gaz Altı Kaynak Makinesi

Celalettin Süğürtin

Recommended Posts

Celalettin Süğürtin

Merhaba dostlar,

Sosyal medyada sürekli karşıma çıkan gazsız gaz altı kaynak makinelerine çok ilgi duyuyorum. Şimdi sipariş ver linkine tıklayıp fiyatını görünce hemen alayım diye hevesleniyorum. 3500-6000 lira civarında. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Yaz sezonu başlamadan pasif zamanlarda yukarıdan kablo indirip demir bir şeyleri kaynak etmek istiyorum(bilmesem de :D) Boydan boya, dikiş diker gibi kaynak yapılan videoları izledikçe ben de yapsam diyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Çin malı ucuz ürünler ileride arıza ve yedek parça sorunu yaşatır. Yerli markalara biraz daha verin daha sorunsuz bir makina almış olursunuz. Demiriz diye bir marka vardı hatırladığım. Letgoda ikinci el belki bulunabilir.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
Erhan Doruk yazdı:

Çin malı ucuz ürünler ileride arıza ve yedek parça sorunu yaşatır. Yerli markalara biraz daha verin daha sorunsuz bir makina almış olursunuz. Demiriz diye bir marka vardı hatırladığım. Letgoda ikinci el belki bulunabilir.

Yazdığınız markayı hemen Google amcaya sordum, benim karşılaştığım rakamlara yakın fiyatları var. Kredi kartı tek çekim 6900₺.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Tüp kullanılmayan gazaltı kaynaklarının gazı telin üzerinde oluyor teli açtığınız zaman bir kaç gün içerisinde bitirmeniz gerekir yoksa verim alamazsınız onun yerine kaliteli bir çanta kaynağı daha iyi olur

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Hocam bende baktım geçen sene ama gazsız olanlar pek işe yaramıyormuş durdukça telin içindeki kimyasal bozuluyormuş boşa para verme dediler normal al geç.Bende normal aldım işimi fazlasıyla görüyor.Magmaweld yerli birinci sınıf ürün 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Hobi amaçlı geçen sene bende çok baktım. Üzerinde reçine benzeri bir koruyucusu var bir nevi gaz altı kaynak etkisi yaratıyor. Fakat uzun vadede kuruma bayatlama gibi dezavantajlarını gördüm. Yerine biraz daha bütçe arttırıp 220 V gaz altı kaynak makinası aldım magmaweld marka. Şuan gayet memnunum hatta hobi mi ek işe bile çevirdim. Ürün üretip e ticaret platformlarından satıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Celalettin Süğürtin yazdı:

Yazdığınız markayı hemen Google amcaya sordum, benim karşılaştığım rakamlara yakın fiyatları var. Kredi kartı tek çekim 6900₺.

O fiyatlardakiler ark kaynak olmasın. Gazaltı biraz daha pahalı olmalı. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Erhan Doruk yazdı:

gazsız gazaltı diye tabir edilen özlü tel kullanılan gazaltı makineler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
Erhan Doruk yazdı:

Hem gaz altı, hem diğer türlü kullanılıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Benim için çok faydalı oldu. Benimle aynı konuyu merak edenler ya da merak edecekler için de yol gösterici olacaktır. Hayırlı günler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ

Ben kullanıyorum bahsettiğiniz cihazlardan, gayet de memnunum. Ev işlerinde kullanmak için alacaksanız tavsiye ederim. İnce malzemeyi normal elektrot ile kaynatmak zordur, delinir vs. Bu gazsız gazaltı denilen özlü tel kaynakları ince işler için gerçekten süper iş yapıyor. Paketini açınca gazı uçar falan muhabbetlerine de inanmayın :) Sadece kapalı alanlarda bu kaynak türünün dumanını solumamaya dikkat edin, içindeki kimyasallardan dolayı zararlı olabilir.  

image.png.53ebcb4ff6a9839da13723d699ae645d.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Ben kullanıyorum bahsettiğiniz cihazlardan, gayet de memnunum. Ev işlerinde kullanmak için alacaksanız tavsiye ederim. İnce malzemeyi normal elektrot ile kaynatmak zordur, delinir vs. Bu gazsız gazaltı denilen özlü tel kaynakları ince işler için gerçekten süper iş yapıyor. Paketini açınca gazı uçar falan muhabbetlerine de inanmayın :) Sadece kapalı alanlarda bu kaynak türünün dumanını solumamaya dikkat edin, içindeki kimyasallardan dolayı zararlı olabilir.  

image.png.53ebcb4ff6a9839da13723d699ae645d.png

ne güzel şeymiş bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yuh. herkeste kaynak makinesi var :)

Babamın vardı, geçmişte ben de elektrotlu olanı çok kullandım.. Tabi gözlerimi de yaktığım olmuştur.. 

Gözlük şart. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tabi gözlerimi de yaktığım olmuştur.. 

sen bunu dr  a da anlattın mı :onder:

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yuh. herkeste kaynak makinesi var :)

Babamın vardı, geçmişte ben de elektrotlu olanı çok kullandım.. Tabi gözlerimi de yaktığım olmuştur.. 

Gözlük şart. 

Otomatik kararan gözlük ve maske de var :) Kaynak Maskesi ve Yedek Camları Modelleri ve Fiyatları - n11

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Otomatik kararan gözlük ve maske de var :) 

Vay be.. Nereden nereye.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...