İçeriğe Yönlendir

2 Yıl Sonra Tekrar Egr Arızası

Cafer Celik

Recommended Posts

Cafer Celik

Merhaba arkadaşlar 2 yıl önce egr arızası verdi. Değişimi yapmıştım o zaman. Fakat bugünlerde yine arıza oldu. Artık değişimle uğraşmak istemiyorum iptal etmeyi düşünüyorum. Sadece yazılımla iptal yeterli olur mu körleme olmadan. Olursa ankara’da nerede yapabilirim? Teşekkürler

araç : 2013 polo 1.2 tdi

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

İlginç, EGR ömürlük parça normalde. Nesi arıza veriyor tam olarak? Belki direkt bu noktaya bir çözüm bulabiliriz. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

en iyisi körleme yapmak ama egr bu kadar sık arıza yapmaz sonradan taktırdığınız egr yan sanayi miydi ? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

İlginç, EGR ömürlük parça normalde. Nesi arıza veriyor tam olarak? Belki direkt bu noktaya bir çözüm bulabiliriz. 

Dizellerde kurum çok oluyor, birde bizim motorin kalitemiz düşük avrupa standardına göre. Kurumdan sıkışıyor, tıkanıyor falan.

Cafer Celik yazdı:

Merhaba arkadaşlar 2 yıl önce egr arızası verdi. Değişimi yapmıştım o zaman. Fakat bugünlerde yine arıza oldu. Artık değişimle uğraşmak istemiyorum iptal etmeyi düşünüyorum. Sadece yazılımla iptal yeterli olur mu körleme olmadan. Olursa ankara’da nerede yapabilirim? Teşekkürler

araç : 2013 polo 1.2 tdi

Aracınız özelinde her vw tamirci yapar. Körlenmesi gerekir yazılımdan sonra. Yazılım konusunda işin ehli bir yere gidilmesi tavsiyedir. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Dizellerde kurum çok oluyor, birde bizim motorin kalitemiz düşük avrupa standardına göre. Kurumdan sıkışıyor, tıkanıyor falan.

Yine de bana çok geldi. Dizelden sen daha iyi anlarsın gerçi. Ben benzinden başkasına binmiyorum. Vectra’da 20 senelik EGR var açtığımda içi tertemizdi. Yakıtı BP’den alıyorum. 

Yorum bağlantısı
Yener Sönmez

egr arabayı efendi kullananlar için bir ceza.

arada gaza asılır, yüksek devirde kullanırsanız tıkanmaz.

oldu artık tıkandı temizletin...

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Araçta çok az da olsa su eksiltmesi var mı? EGR soğutucusu delik olabilir.

Yorum bağlantısı
Cafer Celik
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Yani direkt ekranda motor arıza simgesi çıkıyor. Obd cihazından baktığımda egr poziyon konumu doğrulanamadı diyor. 

IMG_4603.png

Murat Öngür yazdı:

en iyisi körleme yapmak ama egr bu kadar sık arıza yapmaz sonradan taktırdığınız egr yan sanayi miydi ? 

Evet yan sanayi. Orjinalleri çok pahalı olduğu için güç yetmiyor malesef

Murat Sahın yazdı:

Aracınız özelinde her vw tamirci yapar. Körlenmesi gerekir yazılımdan sonra. Yazılım konusunda işin ehli bir yere gidilmesi tavsiyedir. 

Yakıtı hep shell’den alırım. Hatta aldığım istasyon da shell’in ankara söğütözündeki kendi istasyonu. Yılda bir kaç kez şehirler arası yol da yaparım. Yaklaşık 15-20 bin yıllık km yaparım. Vala doğrusu ben de işi bilen birine bakıyorum. Yoksa bu şekilde kullancam mecburen. 

tarihinde Cafer Celik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cafer Celik
Tamer Topaç yazdı:

Araçta çok az da olsa su eksiltmesi var mı? EGR soğutucusu delik olabilir.

Var ama bu yıllardır devam ediyor. Egr’yi değişmeden önce de vardı, değiştikten sonra da vardı hep. Ekstra bşr eksiltme yok şu ana kadar. Tabi yarın yine bir bakarım. Benim tahminimce kurumdna tıkanmıştır

Yener Sönmez yazdı:

egr arabayı efendi kullananlar için bir ceza.

arada gaza asılır, yüksek devirde kullanırsanız tıkanmaz.

oldu artık tıkandı temizletin...

Evet şehir içi kısa mesafelerde malesef araç ısınmadığı için dizel baş belası. Artık daha devirli kullanıyorum ama motor yeteri kadar ısınmadan çok devirli kullanmak da riskli. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Düzgün birini bulamazsanız haber verin, yönlendireyim. 

Yorum bağlantısı
Cafer Celik
Murat Sahın yazdı:

Teşekkürler. son bir kaç gündür arıza ışığı kendiliğinden söndü. Bakalım ne zamana kadar gider. Tekrar devam ederse yazarım size. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cafer Celik
Murat Sahın yazdı:

Hocam arıza sürekli halde olduğun için iptal etmek istiyorum. Bahsettiğiniz yeri söyleyebilir misiniz teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Cafer Celik yazdı:

Hocam arıza sürekli halde olduğun için iptal etmek istiyorum. Bahsettiğiniz yeri söyleyebilir misiniz teşekkürler

Özelden yazdım. Tanımam. Kendi aracımda iptal ettirdiğimde ilgilendi, yaptığı işin arkasında da durdu. Ama öncelik temizlenmesi olmalı bence. Bende iş arap saçına döndüğü için iptal ettirdim,.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cafer Celik
Murat Sahın yazdı:

Özelden yazdım. Tanımam. Kendi aracımda iptal ettirdiğimde ilgilendi, yaptığı işin arkasında da durdu. Ama öncelik temizlenmesi olmalı bence. Bende iş arap saçına döndüğü için iptal ettirdim,.

Teşekkürler. Peki siz iptal ettikten sonra herhangi bir problem yaşadınız mı? Turbo ile ilgili veya başka bir problem. Bu arada siz hem yazılımsal hem de fiziksel olarak körlediniz değil mi

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Cafer Celik yazdı:

Teşekkürler. Peki siz iptal ettikten sonra herhangi bir problem yaşadınız mı? Turbo ile ilgili veya başka bir problem. Bu arada siz hem yazılımsal hem de fiziksel olarak körlediniz değil mi

Turbo vesaire problem yaşamadım. Benim araçtaki beyin yeni serinin beyni çıktı. Henüz bu beyne yazılım konusunda hazır değiller. Ben almadan önce addblue iptali yaparken becerememişler, her şeyi kapatmışlar. Yazılım kısmında çok uğraştık araç rejenerasyonda takılı kaldığı için ama firma yetkilisi itiraz etmeden bir hafta boyunca uğraşıp sorunu çözdü. Zaten bir iptal esnasında problem yaşanması he zaman ihtimal dahilinde. Ben iptlai yapan firmanın yaptığı işin arkasında durması kısmına daha çok önem veriyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...