İçeriğe Yönlendir

Bardakçı Baba

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer
(düzenlendi)

İstanbul’da bir Diş Hekimliği Fakültesindeki gençlerin gündüzleri ders çalıştıkları, eğlenip, sohbet ettkleri, akşamları da kafayı çektikleri ormanlık bir yere şaka olsun diye derste kullandıkları kafatasını gömüp bir de üzerine bardakları koyup burada Bardakçı Baba yatırı var diye söylenti çıkardığını, zamanla mahallelinin de buna inanıp burayı bir  yatıra dönüştürdüğü, Bardakçı Baba yatırının hikayesini bilenler, duyanlar vardır. E bilmeyenler de şuan da öğrenmiş oldu. 😊

Hikayenin kapsamlı hali aşağıdaki linkte

https://tr.linkedin.com/pulse/bir-türbe-hikayesi-bardakçı-baba-reha-ersavcı

işte bu hikayeyi bir tiyatro oyunu haline getiren yazarımız sayın Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, yönetmenimiz sayın Cafer İlhan’ın yönettiği Bardakçı Baba adlı tek perdelik tiyatro oyunumuzdan kısa bir bölüm paylaşmak istiyorum. Dabaz hastalığına yakalanan Necati Amca acaba Bardakçı Baba sayesinde şifa bulacak mı? Cevabı videoda. 😊

Bardakçı Baba adlı tek perdelik komedi oyunumuzu bu yıl tekrar Mayıs ayı içerisinde Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonunda sahneleyeceğiz. 3 yada 4 farklı karakteri oynayacağım oyunumuzun tarihi belli olduğunda haber vereceğim. Ücretsiz biletli olacak oyununuza tüm dostlarım davetlidir. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 19
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Korhan hocam emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Mehmet Yeter yazdı:

Korhan hocam emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 

Çok teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Oyun için tebrikler başarılar, bir katkı yapayım bu şehir efsanesine, O mekan bizim buralar, hatta orası biraz eski yola taşkın vaziyette idi, bu yüzden uzun süre yol düzenlemesi de yapamadılar, malum türbe ellenmez diye, hatta rivayet, iş makinesi gelmiş, oraya varınca kepçe çatlamış falan derlerdi,

geçmiş zaman: kocaeli tarafında tarihi ve turistik gezi yapıyoruz, bir yerde durdular , türbe varmış metal ızgarası var önünde, oraya peçete mendil bağlanıyor falan, biraz etrafında dolandım: ne göreyim: büyük bir boru(su mudur kanalizasyon mudur bilemem) toprağa giriyor ve tam o mekana doğru gidiyor, dikkatlice bakınca aslında mekanın içinde büyük vanası ile boru var, üstü zamanla toprakla örtülmüş olmuş sana türbe, bölgeye tursitik gezi organize edilir hale gelmiş.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Çağlar Bayur yazdı:

Oyun için tebrikler başarılar, bir katkı yapayım bu şehir efsanesine, O mekan bizim buralar, hatta orası biraz eski yola taşkın vaziyette idi, bu yüzden uzun süre yol düzenlemesi de yapamadılar, malum türbe ellenmez diye, hatta rivayet, iş makinesi gelmiş, oraya varınca kepçe çatlamış falan derlerdi,

geçmiş zaman: kocaeli tarafında tarihi ve turistik gezi yapıyoruz, bir yerde durdular , türbe varmış metal ızgarası var önünde, oraya peçete mendil bağlanıyor falan, biraz etrafında dolandım: ne göreyim: büyük bir boru(su mudur kanalizasyon mudur bilemem) toprağa giriyor ve tam o mekana doğru gidiyor, dikkatlice bakınca aslında mekanın içinde büyük vanası ile boru var, üstü zamanla toprakla örtülmüş olmuş sana türbe, bölgeye tursitik gezi organize edilir hale gelmiş.

Oyunda bunun bir benzeri canlandırılıyor abi, işçiler kurukafayı bulunca korkup işi bırakıyorlar. 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Korhan kolay gelsin.

Tarih netleşsin, gelip izlemek isteriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Evren Barış Özbek yazdı:

Korhan kolay gelsin.

Tarih netleşsin, gelip izlemek isteriz.

Mutlaka haber vereceğim. 👍 Bilette ayırırım size. Selamlar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam başarılar. Yakın olsak çökerdik oraya :)

Gebze’de de portifci baba türbesi varmış. Gidenler diod triac bağlıyormuş kapısına. Bilmem kaç yüz yaşına kadar yaşamış valla bak

• Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Servet Aydın yazdı:

Gebze’de de portifci baba türbesi varmış. Gidenler diod triac bağlıyormuş kapısına. Bilmem kaç yüz yaşına kadar yaşamış valla bak

Eyvallah kral abim. Benim bildiğim bir de iç anadoluda kaskocu baba var. Nevşehir dolaylarında. Bir gidip ziyaret edemedik. 😊

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Onu’da gebzeli yaptık 4 sene önce🍆

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Oyun için emeğinize sağlık. Sondaki alkışı duyunca yorgunluk falan kalmıyor. :bravo:

Servet Aydın yazdı:

Bu portifci baba, kızınca bir şeyler patlatıyormuş diyorlar, hatta çarpıyormuş ama kendini. :tongue2:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Servet Aydın yazdı:

Hafiften çarpıyormuş. Tüm romatizmalı ihtiyarlar gidiyor. Ara da patlama olması riski de varmış.:biggrin:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel oyun.. tebrikler Korhan.. 

Daba olan amca sen misin :)

Oyun tekrarlanınca haber ver.. bir araba doluşur geliriz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel oyun.. tebrikler Korhan.. 

Daba olan amca sen misin :)

Oyun tekrarlanınca haber ver.. bir araba doluşur geliriz.. 

evet abi. Dabaz olan amca benim. Bu sene dabaz olan amcayı benden daha yaşlı başka bir abimiz oynayacak. Geçen sene en yaşlıları bendim. 😊. Geçen sene 4 farklı karakteri canlandırmıştım, 10 kişiydik. Bu sene 21 kişi var kadroda, 2 ayrı karakteri oynayacağım. Oyunun tarihi belli olunca haber vereceğim. 👍 Her zaman beklerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Servet Aydın yazdı:

Onu’da gebzeli yaptık 4 sene önce🍆

Ben baya uzak kalmışım forumdan anlaşılan. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...