İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım Aracı Nereye Götüreyim

Recommended Posts

Fatih Karaa

Merhaba arkadaşlar sabah kaza geçirdim trafikte dururken arkadaki araç bana çarptı bende verdiği ataletle öndekine çarptım. Araç P'ye geçmedi  bir süre sonra geçti ve şimdi geçince garip ses çıkartıyor. Sigortacıyı aradım tutanak tuttuk Sanırım bana arkadan çarpanın sigortası ödeyecek hasarımı polis öyle dedi. her zaman götürdüğüm tamirciye mi götüreyim yetkili servise mi.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben olsam yetkiliye götürürdüm.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.. 

Kaskonuz yok ise, size çarpan aracın sigortasının anlaşmalı olduğu bir servise gitmeniz menfaatinize olur. 

Kaskonuz var ise, kasko şirketiniz nereye izin veriyorsa oraya gitmelisiniz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun.. 

Kaskonuz yok ise, size çarpan aracın sigortasının anlaşmalı olduğu bir servise gitmeniz menfaatinize olur. 

Kaskom yok çarpan aracın sigortasının servisine baktım internetten herkes kötü yorum yapmış ne yapacağım bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Karaa yazdı:

Kaskom yok çarpan aracın sigortasının servisine baktım internetten herkes kötü yorum yapmış ne yapacağım bilemedim. 

O zaman sigorta şirketi ile görüşün. bir muafiyet uygulamayacaksa kendi tamircinizden dosya açtırın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun.. 

Yetkili servise goturulse ne olur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eren Gökmen yazdı:

Yetkili servise goturulse ne olur?

Muhtemelen epey bi muafiyet uygularlar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Muhtemelen epey bi muafiyet uygularlar.. 

Diyelim ki kaskom var, yetkiliye gittim, kasko karşıya rucu edince onada muafiyet kesintisi yapılır mı? Yani muhatap şahıs değilde kasko şirketi olunca tutum değişiyor mu?

tarihinde Berke Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Berke Kaya yazdı:

Diyelim ki kaskom var, yetkiliye gittim, kasko karşıya rucu edince onada muafiyet kesintisi yapılır mı? Yani muhatap şahıs değilde kasko şirketi olunca tutum değişiyor mu?

Kasko varsa sorun olmaz. Karşı şirket rücu edilen rakamı öder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko varsa sorun olmaz. Karşı şirket rücu edilen rakamı öder. 

kanunen ben götüremiyorum , kendi arabamı ama kaskom varsa , o benim vekilim oluyor ve istediği yerde yaptırtabiliyor,, ne ka mantıksız. ama yasal.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Geçmiş olsun Fatih 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa

Sağolun yetkili servisleri aradım hepsi trafik sigortasında  anlaşmamız yok o yüzden burada yaptırırsanız sizede ekstra ücretler çıkar dediler. Ne kadar saçma yolda dururken biri arkadan çarpıyor bana ve sanki ben kasıtlı çarptırmışım gibi benden para istiyorlar. Kendi tamircime götürdüm bakalım pazartesi dosya açıcaz inşallah sorunsuz geçer bu süreç. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Geçmiş olsun Fatih bey...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Geçmiş olsun zor süreç sırf bu işler ile uğraşmamak için bile kasko yaptırılır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun, nasıl bir yol izlediniz? Araç yapıldı mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Geçmiş olsun, nasıl bir yol izlediniz? Araç yapıldı mı?

Kendi tamircime bıraktım aracı ekspertiz geldi 30bin masraf çıkarmış herşey dahil aracım yapıldı. Karşı taraf %100 kusurlu olduğundan onun sigortası bana parayı ödedi. Daha sonra sigortanın hukuk ekibinden birileri arayıp bize vekalet vermeniz lazım değer kaybı için dava açılacak 3 gün süreniz var dedi. Ustama sordum sakın vekalet verme onlara dedi 3 gün gibi bir şey yok seni telaşa sokup vekâleti alıp değer kaybını az gösterirler bizim burda çalıştığımız bir ekip var onlar yüksek alır sende daha çok kazanırsın dedi güvendik ustaya bakalım süreç başladı. 

Birde kaza anında o an heyecanla vitesi P'ye atmaya çalıştım şanzıman teline ve koluna hasar vermişim ama ekspertiz kaza ile alakası yok bunun demiş. Adam bana vurmasa durduk yere aracımı P'ye geçirmeye çalışmazdım herhalde dedim ama kabul olmamış şimdi P'ye geçerken hafif bastırınca geçiyor bayramdan sonra ona baktırmam gerecek değer kaybını alırsam oda ona gidecek. Çarpan araç yeşilay aracıydı sigaraya başlıcam şu şanzımanda bana patlarsa :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun tekrar. Değer kaybı için Mehmet Abi bir çözüm önerebilir belki. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Karaa yazdı:

Kendi tamircime bıraktım aracı ekspertiz geldi 30bin masraf çıkarmış herşey dahil aracım yapıldı. Karşı taraf %100 kusurlu olduğundan onun sigortası bana parayı ödedi. Daha sonra sigortanın hukuk ekibinden birileri arayıp bize vekalet vermeniz lazım değer kaybı için dava açılacak 3 gün süreniz var dedi. Ustama sordum sakın vekalet verme onlara dedi 3 gün gibi bir şey yok seni telaşa sokup vekâleti alıp değer kaybını az gösterirler bizim burda çalıştığımız bir ekip var onlar yüksek alır sende daha çok kazanırsın dedi güvendik ustaya bakalım süreç başladı. 

:D

Ustan doğru söylemiş.. Sigortanın hukuk bürosu değil onlar.. 

Piyasadaki çakallar.. 

Ustan yönlendirmedi mi birine.. Kesin o da yönlendirmiştir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ustan doğru söylemiş.. Sigortanın hukuk bürosu değil onlar.. 

Piyasadaki çakallar.. 

Ustan yönlendirmedi mi birine.. Kesin o da yönlendirmiştir :)

Yönlendirdi bütün müşterilerim bunlarla iş yaptı mağdur olmadılar sende onlarla çalış dedi bende tamam dedim 2ile 6 ay içerisinde sonuç çıkar para hesabına geçer dediler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Karaa yazdı:

Yönlendirdi bütün müşterilerim bunlarla iş yaptı mağdur olmadılar sende onlarla çalış dedi bende tamam dedim 2ile 6 ay içerisinde sonuç çıkar para hesabına geçer dediler. 

Bilirim.. :) Yönlendirirler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...