İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Kurumsal Fatura İmkanı?

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Merhaba arkadaşlar, Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun. Gelelim komuma: Aliexpresten kurum adına iki ürün almalıyım. Faturada kurumun ismi ve vergi numarası bulunmalı. Ne yaptımsa bireysel fatura kesiyorlar. Bilen arkadaşlarımız varsa bana yol gösterirlerse memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maalesef mümkün değil. Kurum adına almanız için ithalat yapmanız lazım, o da aliexpress ile olmaz maalesef.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Maalesef mümkün değil. Kurum adına almanız için ithalat yapmanız lazım, o da aliexpress ile olmaz maalesef.

Alibaba da oluyor mu acaba? Orası tek vermiyor galiba ama, alınan ürüne göre değişebilir mi?

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Önder Özcan yazdı:

Alibaba da oluyor mu acaba? Orası tek vermiyor galiba ama, alınan ürüne göre değişebilir mi?

parçalar çook pahalı, aliexpreste 1/10 fiyatına inanılmaz  ama öyle. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kurum size çay şeker alsın fatura ile siz de aliexpress den cihazı alın. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

parçalar çook pahalı, aliexpreste 1/10 fiyatına inanılmaz  ama öyle. 

Normaldir, alibaba toptancıdır.

Mehmet hoca'nın yöntemini deneyebilirsiniz lakin unutmayın, 150€'yu geçemez ürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Merhaba arkadaşlar, Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun. Gelelim komuma: Aliexpresten kurum adına iki ürün almalıyım. Faturada kurumun ismi ve vergi numarası bulunmalı. Ne yaptımsa bireysel fatura kesiyorlar. Bilen arkadaşlarımız varsa bana yol gösterirlerse memnun olurum.

İngilizce biliyorsanız linkten nasıl firma adına fatura oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz.

https://aliexpressinvoice.store/

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz, yardımcı olayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

aliexpreste 1/10 fiyatına inanılmaz  ama öyle. 

ilk çıkan rakam değil de son satın almaya tıklanınca çıkan rakama bakıyorsunuz değil mi? , mesela anfi 10 usd ekranda, satın alma sonucu 350 usd , ilk rakam kablo gibi şeyler olabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

ilk çıkan rakam değil de son satın almaya tıklanınca çıkan rakama bakıyorsunuz değil mi? , mesela anfi 10 usd ekranda, satın alma sonucu 350 usd , ilk rakam kablo gibi şeyler olabiliyor

Artı cihaz kadar da kargo ücreti ve üzerine vergi çıkabiliyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu nedenle bazı şeyleri amazondan da kontrol etmek iyi olur bzı şeyler denk geliyor amazonda yahut hepsiburada da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

ürünü aldım, iki tane, biri kargolandı 2300 lira vergi çıktı. Başka bir şey çıkmadı. Daha önce de bir parça almıştım aynısından.

Önder Özcan yazdı:

Artı cihaz kadar da kargo ücreti ve üzerine vergi çıkabiliyor

1/3 oranında vergi çıktı. O halde çok çok daha ucuza geldi. Eğer aldığım parçaları gönderirlerse. Aynı ürünleri Türkiyede satan firmalar var. Almak için siteye girdiğinde aliexprese yönlendiriyorlar.

Mehmet Göktürk yazdı:

bu nedenle bazı şeyleri amazondan da kontrol etmek iyi olur bzı şeyler denk geliyor amazonda yahut hepsiburada da.

Baktım orda yoktu. Kilma parçası, kontol kartı gibi bir şey. Daha önce bazı şeylere bakmıştım amazonda, Osmaniyeye gönderimiz yok demişlerdi. E-bay da olabilir bu dediğim durum. Hatta burda sizden de yardım almıştım. Thule port bagaj kiti için.

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

İngilizce biliyorsanız linkten nasıl firma adına fatura oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz.

https://aliexpressinvoice.store/

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz, yardımcı olayım. 

Teşekkür ediyorum Bahadır Bey, arkadaşlar olmaz deyince bireysel aldık. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

kurum size çay şeker alsın fatura ile siz de aliexpress den cihazı alın. 

Tamiri yapan şirket ürünü alacak zaten. Ben parayı ödedim. Yaklaşık nisanda yapılacak işin parasını peşin ödemişim gibi bir şey hocam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...