İçeriğe Yönlendir

Çocuk Kitabı Tavsiyeleri

Celal Maraşlıoğlu

Recommended Posts

Celal Maraşlıoğlu

Her konuda yardımına basvurdugum forumumuz için fikir alış verişi yapmak istedim oğlum 9 yaşında ve severek okuduğu kitaplarin bazilarini burada paylaşmak istedim özellikle tavsiye ettiğim 

1 insan vücudu tiyatrosu

2 mağara adamının kraliçenin ve aradaki herşeyin yaşamındaki bir gün

3 kakanin pandanın ve senin yaşamında bir gün hepsi Domingo yayın evine ait tavsiye edeceğiniz sizinde kitaplar varsa seve seve deneriz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Tüm İş Bankası Kültür yayınları çocuk kitaplarını tavsiye ederim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Kesinlikle erkenden Denizler Altında 20000 Fersah'ı okuması gerek. Ben hala unutamıyorum, bu kitap her çocukta az çok anahtar hafıza bırakır, ayrıca gelişimi ve yaratıcılığı için çok önemli. 9 yaş demek artık Jules Verne yaşı geldi demek. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Salih Uyan isimli yazarı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağrı Alaf yazdı:

Kesinlikle erkenden Denizler Altında 20000 Fersah'ı okuması gerek. Ben hala unutamıyorum, bu kitap her çocukta az çok anahtar hafıza bırakır, ayrıca gelişimi ve yaratıcılığı için çok önemli. 9 yaş demek artık Jules Verne yaşı geldi demek. 

Okumayı sökünce ikinci okuduğum kitaptı. İlk seriyi ne sen sor ne ben söyleyeyim. Cin Ali kitaplarından direk büyük biladerin zuladaki serisine geçmiştim. İlk senenin ortaları gibi öğretmen babamı okula çağırdı. Senjn çocuğu direk 3-4 e atalım dedi. Rahmetli peder müsade etmemişti 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Benim kız 6 yaşında biz de sen başında Tübitak'a yıllık üyelik yaptık, Her ay başında geliyo. Yıllık üyelik fiyatı bedavadan bile ucuz

İlerleyen yıllar için kitap tavsiyeleri için takipteyim

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Çocuğum ilk okumaya başladığında 1. sınıfın 2. döneminde okuldan öğretmenin verdiği kitaplardan sıkılıyor kitap okuma alışkanlığı edinemiyordu. Bizlerde görsün diye bizlerle beraber kitap okuma saatleri gerçekleştirdik yok bir türlü başarılı olamadık. Sonrasında arkadaş tavsiyesi ile LEVENT diye bir kitap serisi önerdi. Aldım hemen ilk okuma kitabım1-2 diye toplam 20 kitap 3 hafta da falan bitirdi sanırım. Başka al dedi yine aldım falan toplam 2 sene içerisinde 200 den fazla kitap okumuşluğu var. Bütün okuduğu kitapları kaç günde bitirdiğini kaç sayfa olduğunu yazıyoruz kendisi tutuyor notlarını.  Hanım set olan ve tekrar okumak istemeyeceği kitapları streç film ile sarıyor kardeşi de okusun diye saklıyor.

@Celal Maraşlıoğlusizin çocuk için geç olabilir Leventin bazı serileri fakat yaşa uygun olanları da var. Türkiye'yi geziyorum serisi güzel.

Alptuğ Özcan yazdı:

Benim kız 6 yaşında biz de sen başında Tübitak'a yıllık üyelik yaptık, Her ay başında geliyo. Yıllık üyelik fiyatı bedavadan bile ucuz

İlerleyen yıllar için kitap tavsiyeleri için takipteyim

Timaş yayıncılık Şirin ilk okuma kitaplarım alabilirsiniz.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arif Aykın yazdı:

Timaş yayıncılık Şirin ilk okuma kitaplarım alabilirsiniz.

Takibe aldım, teşekkürler tavsiye için

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alptuğ Özcan yazdı:

Takibe aldım, teşekkürler tavsiye için

Bende şimdi tubitak 3'lü set olan Bilim ve Teknik+ Bilim Çocuk+ Meraklı Minik (+3) olanlar için yıllık abonelik şimdi yaptım. 2 çocuk var 4 ve 8 yaşlarında.  8 yaşındaki büyük çok aşırı meraklı gezegenler olsun, astronotların yaşantıları, dünya oluşumu katmanları, uçaklar vs vs bir dünya merakı mevcut. Bazen bir soru soruyor cevap veremiyorum biraz müsade et şu anda müsait değilim diyerek oyalıyorum kendim araştırıyorum kısaca ve cevaplıyorum. Bazen de bende bilmiyorum böyle bir durum mu varmış diyerek gel beraber araştıralım diyorum :) 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arif Aykın yazdı:

gezegenler olsun, astronotların yaşantıları, dünya oluşumu katmanları, uçaklar vs vs bir dünya merakı mevcut.

Ocak şubat ayında uzay gezegenlerle ilgili baya kapsamlı içerik yayınladılar, Genel bilgilendirme haricinde Alper Gezeravcı'nın uzay seyahatı ile ilgili de bir çok bilgiyer yer verdiler.

Tabi benim kızın daha okuma yazma yok ben okuyorum ona ama güzel bir arşiv oluşturma niyetindeyim.

Arif Aykın yazdı:

biraz müsade et şu anda müsait değilim diyerek oyalıyorum kendim araştırıyorum kısaca ve cevaplıyorum. Bazen de bende bilmiyorum böyle bir durum mu varmış diyerek gel beraber araştıralım diyorum :) 

İkisi de güzel taktik :) 

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Kitap harici matematik için şöyle bir oyun geliştirdik bizde bir gün ben ona 5 soru yazıyorum o çözüyor diğer gün 5 soru o bana yazıyor ben çözüyorum kontrol ediyor hergun soru çözüyor haberi yok 😁

Arif Aykın yazdı:

Çocuğum ilk okumaya başladığında 1. sınıfın 2. döneminde okuldan öğretmenin verdiği kitaplardan sıkılıyor kitap okuma alışkanlığı edinemiyordu. Bizlerde görsün diye bizlerle beraber kitap okuma saatleri gerçekleştirdik yok bir türlü başarılı olamadık. Sonrasında arkadaş tavsiyesi ile LEVENT diye bir kitap serisi önerdi. Aldım hemen ilk okuma kitabım1-2 diye toplam 20 kitap 3 hafta da falan bitirdi sanırım. Başka al dedi yine aldım falan toplam 2 sene içerisinde 200 den fazla kitap okumuşluğu var. Bütün okuduğu kitapları kaç günde bitirdiğini kaç sayfa olduğunu yazıyoruz kendisi tutuyor notlarını.  Hanım set olan ve tekrar okumak istemeyeceği kitapları streç film ile sarıyor kardeşi de okusun diye saklıyor.

@Celal Maraşlıoğlusizin çocuk için geç olabilir Leventin bazı serileri fakat yaşa uygun olanları da var. Türkiye'yi geziyorum serisi güzel.

Timaş yayıncılık Şirin ilk okuma kitaplarım alabilirsiniz

Birlikte okuduk teşekkür ederiz tavsiye için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alptuğ Özcan yazdı:

Ocak şubat ayında uzay gezegenlerle ilgili baya kapsamlı içerik yayınladılar, Genel bilgilendirme haricinde Alper Gezeravcı'nın uzay seyahatı ile ilgili de bir çok bilgiyer yer verdiler.

Tabi benim kızın daha okuma yazma yok ben okuyorum ona ama güzel bir arşiv oluşturma niyetindeyim.

İkisi de güzel taktik :) 

Yaaa o iki ayı haricen satarlar mı bilginiz var mı? Alper gezeravcının kapsül birleşmesinden orada yaptıklarına dünyaya dönüşüne kadar hepsini ezbere biliyor YouTube da ne kadar videosu varsa izlemiş. 

Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Kitap harici matematik için şöyle bir oyun geliştirdik bizde bir gün ben ona 5 soru yazıyorum o çözüyor diğer gün 5 soru o bana yazıyor ben çözüyorum kontrol ediyor hergun soru çözüyor haberi yok 😁

Birlikte okuduk teşekkür ederiz tavsiye için 

Çok yavaş ödevlerini yapıyor kafa hep oyunda. Okuldan önlü arkalı 2 fotokopi veriliyor iki sayfası matematik genelde. Sayısal da sözel de iyi fakat yavaş yada bize göre bilmiyoruz o yüzden ekstra soru sormaya fırsat kalmıyor çok fazla 😊

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arif Aykın yazdı:

Yaaa o iki ayı haricen satarlar mı bilginiz var mı? Alper gezeravcının kapsül birleşmesinden orada yaptıklarına dünyaya dönüşüne kadar hepsini ezbere biliyor YouTube da ne kadar videosu varsa izlemiş.

Ayrı satarlar mı ya da bulunur mu bilemiyorum araştırma lazım.

2-3 tane poster falan da vardı dergilerin yanında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Şermin Yaşar (Dedemin Bakkalı ) benim kız dün istedi daha araştırmadın bilenler varsa yorum yaparsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Emre Demir yazdı:

Şermin Yaşar (Dedemin Bakkalı ) benim kız dün istedi daha araştırmadın bilenler varsa yorum yaparsa sevinirim.

Okudum yıllar önce, çok hoş güzel bir kitap, tavsiye ederim. Hatta ikincisi çıktı ama henüz almadım. 

Bebelere uygun yani :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...