İçeriğe Yönlendir

Fahri Trafik Müfettişi Park Cezası Yetkisi Kaldırıldı

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Ümit Türk

Askıya alındı diye okudum ama emin değilim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Burada tüm suçlu devlet. 

- otopark yasasını uygulanmıyor. 

- polis görevini yapmıyor. Kişi başına 175 polis düşen ülkedeyiz. Avrupa’da 3.’yüz

- müfettiş seçme kriterleri eksik. Herkes olmamalı. Müfettişin yazdığı ceza kanıtlı olmalı. 

vatandaş bazen zorda kalıp kaldırıma park ediyor. Ama bazıları başka park yerleri varken yine de kaldırıma park ediyor. Vatandaş da çoğu zaman haksız oluyor. İki ucu pis bi değnek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Fahri trafik müfettişleri her şeye ceza yazabiliyorlar mıydı ki?

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Video fotoğraf kaydı yoksa itiraz edince iptal ediliyordu suistimal edenlerden dolayı ,kanıt varsa neden ceza yazamıyormuş müfettiş vallahi ben anlayamıyorum bu işleri.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

esenyurtta büyük skıntı oldu, biraz askı iyidir, sonrasına bakılır

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hayırlısı ile bir olsaydım... bak neler yazıyordum. ankara zıvanadan çıktı kurallar konusunda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Burada tüm suçlu devlet. 

- otopark yasasını uygulanmıyor. 

- polis görevini yapmıyor. Kişi başına 175 polis düşen ülkedeyiz. Avrupa’da 3.’yüz

- müfettiş seçme kriterleri eksik. Herkes olmamalı. Müfettişin yazdığı ceza kanıtlı olmalı. 

vatandaş bazen zorda kalıp kaldırıma park ediyor. Ama bazıları başka park yerleri varken yine de kaldırıma park ediyor. Vatandaş da çoğu zaman haksız oluyor. İki ucu pis bi değnek. 

kişi başına nasıl 175 polis düşüyor anlamadım :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Cihat yazdı:

1 ben değilim demekki :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

hayırlısı ile bir olsaydım... bak neler yazıyordum. ankara zıvanadan çıktı kurallar konusunda.

Nasıl olunuyor ki? :) 

Baktım, az kalmış, aynı şekilde düşünüyorum.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

trafik denetleme şube ye gidip dilekçe veriyorsunuz. fotoğraf bırakıyorsunuz. bunu yaparken evrak nosu almak lazım. her resmi dairede resmi dilekçe ancak bu şekilde sorgulanır normalde bu numarayı vermek istemediler başta. çoğu kişi bunu bilmez. gerek yok filan dediler ben yine de aldım. sonra bu süreç uzun deyip gönderdiler. 8 memurun oturduğu yüzlercde trafik cezasının işlendiği bir ofisleri vardı. başvurumu verdim sonuçta. ama niye geldiki bu şimdi, evrak takip işini de biliyor iş çıkacak şimdi diye baktılar yüzüme. enteresan bir durum. gönüllü iş yapacak birisi gelmiş insan çay püskevit filan ikram eder.

40 yaşı geçmek, sabıkasız olmak, eğitimli olmak ve ehliyetli olmak gerekiyor.

gerek duyulduğunda verilen bir ünvanmış bu. tanıdık birileri varsa belki gerek duyulmasını sağlayabilirler kimbilir. ben henüz o aşamaya gelemedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Doğan Arşiray yazdı:

trafik denetleme şube ye gidip dilekçe veriyorsunuz. fotoğraf bırakıyorsunuz. bunu yaparken evrak nosu almak lazım. her resmi dairede resmi dilekçe ancak bu şekilde sorgulanır normalde bu numarayı vermek istemediler başta. çoğu kişi bunu bilmez. gerek yok filan dediler ben yine de aldım. sonra bu süreç uzun deyip gönderdiler. 8 memurun oturduğu yüzlercde trafik cezasının işlendiği bir ofisleri vardı. başvurumu verdim sonuçta. ama niye geldiki bu şimdi, evrak takip işini de biliyor iş çıkacak şimdi diye baktılar yüzüme. enteresan bir durum. gönüllü iş yapacak birisi gelmiş insan çay püskevit filan ikram eder.

40 yaşı geçmek, sabıkasız olmak, eğitimli olmak ve ehliyetli olmak gerekiyor.

gerek duyulduğunda verilen bir ünvanmış bu. tanıdık birileri varsa belki gerek duyulmasını sağlayabilirler kimbilir. ben henüz o aşamaya gelemedim.

uzun bir süreç daha bende alamadım ufacık şehirde bir türlü sıra gelmedi . bazı seneler kontenjan açılmıyor veya çok az açılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Elektrikli araçların şarj yerine park edenler için gerekli mevzuat çalışması yapılsa çok iyi olacak bu konuda bir fahri müfettişliğe de hayır demem😄

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

İşsiz FTM'ne iyi olmuş. Geçip bir ağaç altına oturuyor. Gelene geçene yapıştır. Elimde telefon varmış ki hayatta olmaz akşamın karanlığında görüp yazmış :D  İtiraz ettim iptall oldu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

80 milyonluk ülkede 14 milyar polis var işte. Anlaşılmayacak ne varki oruçlu oruçlu :) 

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ferhat Yavuz yazdı:

Video fotoğraf kaydı yoksa itiraz edince iptal ediliyordu

Patronuımun babasına yazdılar, hiç bir kanıt yokken mahkemeye gitti, cezayı ödemek zorunda kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

uzun bir süreç daha bende alamadım ufacık şehirde bir türlü sıra gelmedi . bazı seneler kontenjan açılmıyor veya çok az açılıyor

Bende 2~3 yıl önce müracaat ettim kontenjan doluymuş halen sıra gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benim de niyetim var ama dolu galiba kontenjanlar. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bana ceza yazdı bu Fahri abi itiraz ettim birde dava masraflarını ödedim...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Polis yazsın cezayı ama yazsın…

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ortada yoklar ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Yurtdışında herkes Fahri müfettiş. Web sitesi var, arabasından dışarı çöp - sakız - izmarit atan, taşkınlık yapan ya da çok gürültülü seyahat eden birisini görünce çekip yolluyorsunuz, onlar icabına bakıyorlar ama kesin bakıyorlar o yüzden polis olan yerde değil de vatandaş olan her yerde insanlar çekiniyor.

https://www1.police.nsw.gov.au/cs.aspx

Öyle özel yetkilendirilmiş birileri yok ama. Onun yerine City Ranger'lar bakıyor park işlerine. Her Ranger'ın elinde bir tebeşir mahalleleri gezer, arabaların tekerlerine işaret bırakır, o mahallede atıyorum 3 saat arasız park limiti var, 3 saat sonra geri gelir tekeri işaretli herkesi sisteme girer. Trafiğin akışına ters park etmek, köşelere yakın park etmek, biraz dışarda park etmek söz konusu değil süreyi beklemez anında yazar geçer. 

Bu trafik akışına göre park etmek de bizde yok mesela. Karman çorman ve çıkmaya çalışan U çekecekse 2 taraflı trafiği kilitliyor. 

image.png.72b1c4e01ce37f6f819638273ac6eadc.png

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

2.5 saat sonra ıslak mendille gelir tebeşiri silerim :seytan:

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Hahahah vardı öyle birisi bizim Türk tayfadan. Daha trenle gidiyor gideceği yere. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Doğan Arşiray yazdı:

ortada yoklar ki.

konvoy görevleri var.

Çağrı Alaf yazdı:

Yurtdışında herkes Fahri müfettiş. Web sitesi var, arabasından dışarı çöp - sakız - izmarit atan, taşkınlık yapan ya da çok gürültülü seyahat eden birisini görünce çekip yolluyorsunuz, onlar icabına bakıyorlar ama kesin bakıyorlar o yüzden polis olan yerde değil de vatandaş olan her yerde insanlar çekiniyor.

https://www1.police.nsw.gov.au/cs.aspx

Öyle özel yetkilendirilmiş birileri yok ama. Onun yerine City Ranger'lar bakıyor park işlerine. Her Ranger'ın elinde bir tebeşir mahalleleri gezer, arabaların tekerlerine işaret bırakır, o mahallede atıyorum 3 saat arasız park limiti var, 3 saat sonra geri gelir tekeri işaretli herkesi sisteme girer. Trafiğin akışına ters park etmek, köşelere yakın park etmek, biraz dışarda park etmek söz konusu değil süreyi beklemez anında yazar geçer. 

Bu trafik akışına göre park etmek de bizde yok mesela. Karman çorman ve çıkmaya çalışan U çekecekse 2 taraflı trafiği kilitliyor. 

image.png.72b1c4e01ce37f6f819638273ac6eadc.png

Olması gereken bu zaten. Bizim halk feodal çemkirik.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...