İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla 1.5 VS 1.6 LPG'li

Furkan Bolat

Recommended Posts

Furkan Bolat

Merhaba toyota corolla almayı düşünüyorum. 1.150bin tlye 1.6 flame xpack 2020 model tüplü olanlar var. Aynı fiyata 1.5dream 2023 modeller var. Yakıt ve çekiş konusunda ikisinin arasında kaldım. Hangisini alsam bilemiyorum sizce hangisini almalıyım. Şimdiden fikirleriniz için teşekkürler. Yaşadığım yer rampalı bir yer

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2020 ile 2023 aynı fiyata olması garip? biri bakımlı biri çok bakımsız falan mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bolat

Paket farkı var. Önemli değil ama paket benim için 1.5 tüp takılmıyor bu beni korkutuyor. Yakıt konusunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Furkan bey Ankara içi 8 litre gibi düşünün 1.5'in yakıtını. Çok trafik olursa artıyor. Benzin ile binilir mi Binilir ama yapılan km önemli totalde. 1.6'nın daha çok para etme sebebinde lpg de bir etken. 

Bu arada aynı paralara hibrit olanı da var, @Tansu Kalafatoğlu kullanıyor. Ben şirkete aldırmıştım, Ankara içi 5 litre yakamıyordu araba. Tavsiye ederim. Üstelik donanım olarak düz benzinlilerden daha dolu oluyor hibritler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıfırı ne kadar bunun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

corolla fiyat listesi kafa karıştırıcı chr hybrit alırdım sıfıra bakarsak ne olmuş böyle

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

1.6 motorlu olanlar daha güçlü. Lpg uyumlu. Sahipleri de mallarını böyle pazarlıyor. 

ama 1.5 motor daha az yakıyor. Hem de ilk vites dişlisi var. Rubber band etkisini ortadan kaldırıyor. 

aynı paraya hibrit alınır, yarı yarıya az yakar, daha sorunsuzdur. Yine de hibriti denemeden almayın derim. Gaz pedalıyla sıkı fıkı olanlar için araç biraz bağırıyor. Sakin sürücüler için fark yok. 

hibrit dream pakette adaptif hız, çarpışma önleyici, anahtarsız çalıştırma, kablosuz şarj falan özellikleri var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Uzun süre sahiplik olmayacaksa hibrit alınır.

Yoksa LPG takilan

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yoksa LPG takilan

tam tersi. Kısa dönemde lpg. Uzunda kibrit. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Alıp lpg takılacaksa amorti süresi yüksek LPG nin ondan dediydim. Direk LPG'li alınacaksa yine olabilir 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden Tansu Bey?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Gökhan Tuna yazdı:

Neden Tansu Bey?

Halen ikinci elde piyasada çok alışılmadı bunlara ondan. 1.5 lpgli olanı çeyrek altın.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gaz pedalıyla sıkı fıkı olanlar için araç biraz bağırıyor. Sakin sürücüler için fark yok. 

CVT olan 1.6 da bağırıyor, ona bakma :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Alıp lpg takılacaksa amorti süresi yüksek LPG nin ondan dediydim. Direk LPG'li alınacaksa yine olabilir 

Gökhan Tuna yazdı:

Neden Tansu Bey?

Hibrit mekanik anlamda daha basit. Arıza riski az. Bakım ve diğer giderleri az. Yakıtı lpg’liden az. 

Murat Sahın yazdı:

Halen ikinci elde piyasada çok alışılmadı bunlara ondan. 1.5 lpgli olanı çeyrek altın.

CVT olan 1.6 da bağırıyor, ona bakma :) 

1.8 atkinson çevrimli motor biraz tatsız bağırıyor :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yoksa LPG takilan

satmyacaksan kiprit, değer kaybı çok sarı sitede lpg den ucuza satılıyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

satmyacaksan kiprit, değer kaybı çok sarı sitede lpg den ucuza satılıyor

millet uyanıyor. Aynı fiyata hibrit alıyor. Facebook’ta sürekli yeni aldım, gizli özellik açma var mı diye soru yağmuru var bu aralar 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

1.6 lar tüpe tam uyum. Akrabam bayii den çıkardığı gibi tüpçüye soktu. En ufak bir sıkıntısı yok 5-6 senedir biniyor. 1.5 lerde tasarruf oranı düşük yüzde 20-30 aralığında çünkü benzini de çok kullanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Turbonun keyfi başka. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Turbonun keyfi başka. 

Konuyla alakasını çözemedim 2 araç var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...