İçeriğe Yönlendir

Citroen C3 - Sağ Arka Taraftan Gelen Trim Sesi

Bahadır inceman

Recommended Posts

Bahadır inceman

Merhabalar arkadaşlar . Citroen C3 1.2 2020 model aracım dan daha çok şehir içi sürüşümde plastiğin plastiğe çarpması (tırrrr şeklinde ) şeklinde ses alıyorum .

Ses kesin bir şekilde bagajdan gelmiyor test ettim.

Arkada bir kişi oturduğunda ses kesiliyor kısaca arabada ağırlık olunca ses kesiliyor.

Koltuk söküldü bakıldı temizlendi herhangi bir sese sebep olacak birşey bulanmadı.

Bu sorunu yaşayan duyan daha önce bir yerde gören yada fikrin olan varsa yoruma bekliyorum . teşekkürler

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kemer tokası aklıma ilk gelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Koltuğu yatırıp sürdüğünüzde ses geliyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arkaya ağırlık binince ses kesiliyor ise alt takıma bakılmalı mesela basit bir burç sorunu olabilir egzos bir yere temas ediyor olabilir bir de geri viteste ses var veya yok ta yardımcı olabilir

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Ses aüreklimi yoksa bozuk yollardamı geliyor

Yorum bağlantısı
Bahadır inceman
Selim Kaya yazdı:

Selim Kaya yazdı:

Yok hocam. Kesinlikle kemer tokası değil. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Koltuğu yatırıp sürdüğünüzde ses geliyor mu?

Onu deneyimlemedim. Ama çok detaylı temizledim koltuğu ve sanki koltuğun daha da altından geliyor. 

Çağlar Bayur yazdı:

arkaya ağırlık binince ses kesiliyor ise alt takıma bakılmalı mesela basit bir burç sorunu olabilir egzos bir yere temas ediyor olabilir bir de geri viteste ses var veya yok ta yardımcı olabilir

Plastik sesi olması alt takımı eliyor. Ama egzosa detaylı Bakmadım. Alt plastik biraz sallanıyor gibi yani çok sıkı değil yarın orayı   silikon ile sabitlemeye çalışacağım  öyle deneyeceğim 

Ersen şahin yazdı:

Ses aüreklimi yoksa bozuk yollardamı geliyor

Daha çok bozuk yollarda. Uzun yolda ses kesiliyor. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Bahadır inceman yazdı:

Onu deneyimlemedim. Ama çok detaylı temizledim koltuğu ve sanki koltuğun daha da altından geliyor. 

Koltuğu kaldırıp altına uygun ölçüde 1 veya 2 kat laminant şiltesi kesip koyun bakalım. Bence koltuğun altında, koltuğa bağlı olan bir parçanın karösere temasından geliyor ses. Biri oturunca ses kesiliyorsa bence bu şekilde.

Veya en başta bir kaç bez sererek deneyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Bahadır inceman yazdı:

Daha çok bozuk yollarda. Uzun yolda ses kesiliyor. 

O zaman alt tarafta boşluk yapmış yada boşta sallanan bi şey ler vardır el freni tellerine baktınızmı kelepçeleri sağlammı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...