İçeriğe Yönlendir

Geri Vitese Geçmiyor

Osman Burak MAVİ

Recommended Posts

Osman Burak MAVİ

Herkese hayırlı ramazanlar 

Aracın Mondeo 2.0 TDCİ otomatik bugün aracımin şanzıman yağını değiştirdim yağ değişiminden sonra aracın geri vitese geçmez oldu ekranda r yanıyor ancak araç boşta kalıyor varmı başına gelen bana yardım edecek.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yanlış bir yağ konmuştur. doğrusunu koyduğunuzda düzelecektir ancak tamamını boşaltmanız lazım yoksa aynı değişimi 4 yada 5 kere yinelemeniz lazım ki çok masraflı olur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Fren müşürü ve fren ampulleri sağlammı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

d ye atınca nasıl normal 1 de gibi  kalkıyor mu yoksa ağır ağır mı kalkıyor

yağ hangi yöntemle değişti kaç lt alındı kaç lt kondu?

Yorum bağlantısı
Osman Burak MAVİ
Ersen şahin yazdı:

Fren müşürü ve fren ampulleri sağlammı

Sağlam abi

Çağlar Bayur yazdı:

d ye atınca nasıl normal 1 de gibi  kalkıyor mu yoksa ağır ağır mı kalkıyor

yağ hangi yöntemle değişti kaç lt alındı kaç lt kondu?

Abi d atınca normal kalkıyor kalkerken vuruntu vardı bu yüzden gittim ustaya şanzıman yagi eksilmiş dedi yarın litre yağ koydu huni ile.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

konuyu tam açarsak? d de vuruntu vardı ve şanzımana ilave yağ mı kondu? bu araba mondeo mk3 tdci motor değil mi?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Burak MAVİ
Çağlar Bayur yazdı:

konuyu tam açarsak? d de vuruntu vardı ve şanzımana ilave yağ mı kondu? bu araba mondeo mk3 tdci motor değil mi?

Aynen abi ilk kalkışta vuruntu vardı vites geçişlerinde yok sadece ilk kalkışta ustaya şanzıman yağı azalmış dedi ilave yaptı ordan çıktım vitesi r ye aldım geçmedi.

Çağlar Bayur yazdı:

Osman Burak MAVİ yazdı:

Aynen abi ilk kalkışta vuruntu vardı vites geçişlerinde yok sadece ilk kalkışta ustaya şanzıman yağı azalmış dedi ilave yaptı ordan çıktım vitesi r ye aldım geçmedi.

Mk3 2.0 TDCİ 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
(düzenlendi)

Fren pedalındaki müşür ve lambaları sormamın sebebi otomatik araçlarda frene basmadığınız takdirde geri vitese geçmez müşür arızalı ise araç frene basıldığını algılamaz ve geri vitese geçmez 

Fren ampulleri patlak olduğunda devre tamamlanmadığı için yine aynı problemi yapabilir

tarihinde Ersen şahin tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o şanzımanda yağ seviyesine nasıl bakmış bilemedim, maalesef R ve ilk D de ilk kalkışta aynı tas ı kullanır, senaryo iyi değil ancak şöyle: bu tas çatlayınca vuruntu başlar, kırılınca da R ye geçmez. siz ehil bir şanzımancıya başvurun.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

o şanzımanda yağ seviyesine nasıl bakmış bilemedim, maalesef R ve ilk D de ilk kalkışta aynı tas ı kullanır, senaryo iyi değil ancak şöyle: bu tas çatlayınca vuruntu başlar, kırılınca da R ye geçmez. siz ehil bir şanzımancıya başvurun.

Çağlar abi konum şalterinde sıkıntı olabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vuruntu yapmazki o ,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

vuruntu yapmazki o ,

Vuruntu zaten varmış , bakımda belki şalterin de kafası gitmiştir ikisi bir araya gelmiş olabilir , benim de 307 peugeot da olmuştu .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaput açılıp el girince herşey olabilir tabii , ben vites kol tertibatına bez düşürmüşüm, yola çıktım... 3 yok :crazy: , manevra yapacam geri yok :mangal:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Geri vites bandı kırılmıştır değişmesi lazım.

Yağ değiştirenlerin hepsinde kırıldı bu bant bildiğim kadarıyla. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...