İçeriğe Yönlendir

Bu Yağlardan Kullanan Var mı?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

merhaba bu yağ markalarını kullanan yada daha önce kullanan var mı ? 

Var ise nasıl yağlar dizel araçlarda nasıl performans verir sizce ?

1   Addinol Premium 0530 

2   Petronas Syntıum 5000

3   Kixx D1 C3 

4  Valvoline Maxlife C3 

5 Rowe Hightec Synt RS Sae 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Daha önce kullanmadım ancak birkaç tanesini duydum. Bazı esnaflar da tercih ediyor biliyorum. 

Sizin seçme sebebiniz nedir? Fiyat olarak daha mı uygun? Bu yağların piyasada sirkülasyonu nasıl bilmiyorum. Oransal olarak birçok markadan düşüktür diye tahmin ediyorum. Sahte olma ihtimalinden çok rafta uzun süre beklemiş olma ihtimalinden çekinirim ben olsam. (5 seneye kadar problem yok, çok kötü koşullarda saklanmadıysa ağzı kapalı olduğu sürece) 

Ben son 4 bakımdır Shell kullanıyorum fiyatı makul sayılabilir. Yine makul olarak Lukoil yağlarının fiyatları da iyi. Kendisi de satıyor firma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ü.Emre Kartal yazdı:

Daha önce kullanmadım ancak birkaç tanesini duydum. Bazı esnaflar da tercih ediyor biliyorum. 

Sizin seçme sebebiniz nedir? Fiyat olarak daha mı uygun? Bu yağların piyasada sirkülasyonu nasıl bilmiyorum. Oransal olarak birçok markadan düşüktür diye tahmin ediyorum. Sahte olma ihtimalinden çok rafta uzun süre beklemiş olma ihtimalinden çekinirim ben olsam. (5 seneye kadar problem yok, çok kötü koşullarda saklanmadıysa ağzı kapalı olduğu sürece) 

Ben son 4 bakımdır Shell kullanıyorum fiyatı makul sayılabilir. Yine makul olarak Lukoil yağlarının fiyatları da iyi. Kendisi de satıyor firma

makul olması yada olmaması değil sebep yağ araştırırken karşıma çıktılar , fiyat olarak ucuz değiller 1200 1400 civarındalar.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Petronas' ı biliriz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ü.Emre Kartal yazdı:

ben de lukoil kullanıyorum. PDF li dizel yada benzinli modeline göre.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Murat Öngür yazdı:

makul olması yada olmaması değil sebep yağ araştırırken karşıma çıktılar , fiyat olarak ucuz değiller 1200 1400 civarındalar.

Örnek üzerinden söyleyeyim

Valvoline Maxlife C3 

Olarak geçen yağ, yüksek km olan araçlar için üretilen yağ (max life adı genelde markalarda öyledir) 

Muadil bilindik firmaların benzer ürünlerine bakıp tds lerini karşılaştırabilirsiniz. Fikir verir kesinlikle. 

Piyasada en iyi yağ olarak işlem gören yağ ile belirli standartlara sahip bir yağ arasındaki farkı aktif kullanımda bizlerin görmesi biraz zor. 

Bir de böyle yüksek km için önerilen yağlar katkılıdır genelde. Viskozitesi aynı dahi olsa bir fark oluyor, kullandıktan sonra geri dönülmesi halinde yağ yakma gibi etkiler görülebilir. 

Dizel araçlarda yağ bence daha kritik, böyle ekstra yağlara daha şüpheci yaklaşmak lazım. Aynı araçta dahi farklı sonuç verebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Piyasa yağları binek araçlar için oldukça yeterli. Sineğin yağını çıkarıp analiz etmeye harcanacak zamana üzülürüm. Yağların arabaya sihirli değnek ile dokunulacağı varsayılıyor internet aleminde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Murat Öngür yazdı:

https://www.n11.com/urun/liqui-moly-molygen-new-generation-5w-30-motor-yagi-5-l-2424092?magaza=apaydinlaroto

bu yağa ne diyorsunuz ?

satıcı dpf li olduğunu iddaa ediyor ama üzerinde içeriğinde dpf ile ilgili bir ibare yok  , ancak bu yağın yeni versiyonlarında var dpf ibaresi

Eğer yağ dpf için uygunsa c sınıfı c2-c3 vs ibare olması lazım. A5 gibi bir sınıf ise dpf için çok uygun değil. 

Satıcının yazdığına değil aynı ürün için üreticinin sitesine bakın. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

petronas mercedese üretiyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Murat Öngür yazdı:

4200 5w 30 un top tec 4600 ile Longtime High Tech ne farkı var bu yağın ?

sizin aracın isteği şartnameler nedir ?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ali Gülmez yazdı:

Ali Gülmez yazdı:

c3 turbo dizel dpf li tam sentetic olacak yağ

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Öngür yazdı:

4200 5w 30 un top tec 4600 ile Longtime High Tech ne farkı var bu yağın ?

Ömür farkı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Murat Öngür yazdı:

o zaman c3 yazan herhangi bir yağ alabilirsiniz

tüm c3 ler dpf i destekliyor

bende c2 kullanıyorum

c3 ü destekleyen total de yağ var 5w30 ineos htc 4 lt si 1300 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Murat Öngür yazdı:

peki kia nın ayrı bir şartnamesi var mı ?

mesela pejoda şöyle

acea c2 yanında psa b71 2290 da istiyor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tamer Topaç yazdı:

Ömür farkı var.

Lıquı Moly Top Tec 4300 5W30 5 litre  aldım . kia nın da onayı var zaten yağın üzerinde yazıyor 

c3 onayı var dpf onaylı kupon ile 200 tl indirim ile aldım  :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Yeni yağlardan ise , liqui moly tercih ettim direk olarak kia nın ismini kullanıyor  yağın üzerinde dpfli yağ. Macera aramadım :)

1712133183501.jpg.2fe66d2d34f50a29f232641a55a65287.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Murat Öngür yazdı:

Yeni yağlardan ise , liqui moly tercih ettim direk olarak kia nın ismini kullanıyor  yağın üzerinde dpfli yağ. Macera aramadım :)

1712133183501.jpg.2fe66d2d34f50a29f232641a55a65287.jpg

sizin motor kaç lt yağ alıyor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ali Gülmez yazdı:

sizin motor kaç lt yağ alıyor

5 LT Yağ alıyor

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Murat Öngür yazdı:

5 LT Yağ alıyor

lm sizin için mantıklı ama benim aracım gibi 4 lt alan araçlar için lm de birçok yağ çeşidinde 4 lt seçeneği yok 

5 lt alırsam 1 lt boşa çıkıyor o nedenle tercih etmiyorum

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Ali Gülmez yazdı:

lm sizin için mantıklı ama benim aracım gibi 4 lt alan araçlar için lm de birçok yağ çeşidinde 4 lt seçeneği yok 

5 lt alırsam 1 lt boşa çıkıyor o nedenle tercih etmiyorum

4 litre çoğu liqui moly ürünlerinde var

https://www.hepsiburada.com/liquimoly/motor-yagi-c-80531050?filtreler=viskozite:5W€20€2d€2030;miktar:4€20lt

bu yağın dpf lisinin 5 lıtresi yoktu yoksa bundan alacaktım yeşil yağ 

https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-molygen-5w30-yeni-nesil-4-litre-motor-yagi-21225-uretim-yili-2023-pm-HB00000VRCDL

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

Vaktinde petronası kullanmıştım, iyi de kötü de diyemem. Sonuçta test yapma durumumuz olmuyo 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

5-30 motul yağ var kullanılmadık orjinal açılmadık. isteyen var mı ücreti mukabil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...