İçeriğe Yönlendir

Renault Clio Almak

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar diliyorum,renault clio almak istiyorum,en çok tutulan motor hangisi?Pek anlamıyorum hep sizlere danışıyorum,çok teşekkür ediyorum şimdiden,wv jettamı satıp clio almak istiyorum kısmet olursa,eş dost ,attan inip eşeğe binersin diyorlar :) aslında araba lazım değil, para çarçur olmasın diye almak istiyorum,mevcut aracım 2016 jetta 1.2 tsi comfortline 25 bin km ilk sahibiyim sıfır almıştım,ancak bu kadar km yapabildim.Aracım şu an 920 bin civarı bir para yapıyor.Üzerine koyabileceğim param yok,ev,arsa vs. almak için,mevduata yada altına yatırsam nasıl olur?sizlerede danışmak isterim.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

2001-2004 arası clio 1.4 rxt alabilirsin. kalan para ile de altın ve döviz alabilir riski yayabilirsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Clio nun 1.4, 0.9, 1.5(75hp) , 1.5(90hp) olmak üzere tüm motorlarını alıp kullandık.En iyi motor şuan kullanmaya devam ettiğimiz 1.5 90 hp lık motor hem ekonomik ,hem sorunsuz ,hemde güzel yürüyor. Attan inip eşeğe binme kısmı tartışılabilir.Ama konfor olarak fark illaki var segment olarak zaten farklılar.Clio çok tok bir araç değil tamamen ekonomik ulaşım için tasarlanmış .Beklentinizi buna göre tutarsanız at eşşek muhabbeti gözünüze batmaz. Amaç yatırım ise bencede bu zamanda aracı alacak birini bulabilirseniz parayı farklı yatırım araçlarında değerlendirip piyasa canlanmaya başladığı gibi alabildiğiniz en iyi aracı almanız olacaktır.Ben 2.5 aydır Opeli satamadım :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Model yılı vs belirtirseniz daha net olur. Bizde evimize ikinci araç olarak 2021 Clio 1.0 TCE X-Tronic Touch var. Diğer aracim Astra J. Ses yalıtım donanım konfor performans anlamında Clio beni çok şaşırttı. Bu araba Renault değil dedirtiyor. Şanzıman CVT olduğu için konforu mükemmel ama tüketim abartı değil ama Clio dan beklenecek azlikta değil. Şu an karma 7.5 litre yakıyor. Jettayi satıp Clio alınır mı bilmem ama Clio alınır bir fiyat performans aracı.

25 bin km deki Jettayı da satmaya kiyamazdim sanırım ,😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Binmediğiniz (km hesabı ile pek binilmiyor gibi) aracı satıp yine binmeyeceğiniz başka bir araç almaya gerek yok bence. Maksat paranın bir malda bağlı durması ise jette da aynı görevi yerine getirir. 

Diğer yönden attan inip eşeğe binmek demeyelim ama C'den inip B'ye geçmek segment düşürmek yani, genelde keyif vermez, model yılı çok fark etmediğinde pişmanlık verir :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ön yargıları aşamıyoruz Bu artık her noktada böyle.

Clio parasına göre araba elbette Jetta değil o paraya o model Jetta varsa elbette Jetta.Clio tamamen ekonomi bazlı bir araç ve kolay elden çıkartabiliyorsunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Bence de ikiye bölmek mantıklı, Clio 4 1.5 dci alınabilir 500 civarına, otomatik istenirse 600 gibi olur. üstü de altın vs değerlendirilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Renoyu alan herkes aa aslında iyiymiş bu araba ya reno gibi değil der.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Ahmet Türedi yazdı:

Clio nun 1.4, 0.9, 1.5(75hp) , 1.5(90hp) olmak üzere tüm motorlarını alıp kullandık.En iyi motor şuan kullanmaya devam ettiğimiz 1.5 90 hp lık motor hem ekonomik ,hem sorunsuz ,hemde güzel yürüyor. Attan inip eşeğe binme kısmı tartışılabilir.Ama konfor olarak fark illaki var segment olarak zaten farklılar.Clio çok tok bir araç değil tamamen ekonomik ulaşım için tasarlanmış .Beklentinizi buna göre tutarsanız at eşşek muhabbeti gözünüze batmaz. Amaç yatırım ise bencede bu zamanda aracı alacak birini bulabilirseniz parayı farklı yatırım araçlarında değerlendirip piyasa canlanmaya başladığı gibi alabildiğiniz en iyi aracı almanız olacaktır.Ben 2.5 aydır Opeli satamadım :) 

Merhaba ahmet bey,at eşek olayına zaten takılmıyorum :) ata zaten binemedim :) clio tercih etmemdeki sebep param ona yetiyor,2.eli hızlı,parçası ucuz v.s hiç araç almasamda olur,para çarçur olur diye korkuyorum.İlginize teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Metin Akbal yazdı:

Model yılı vs belirtirseniz daha net olur. Bizde evimize ikinci araç olarak 2021 Clio 1.0 TCE X-Tronic Touch var. Diğer aracim Astra J. Ses yalıtım donanım konfor performans anlamında Clio beni çok şaşırttı. Bu araba Renault değil dedirtiyor. Şanzıman CVT olduğu için konforu mükemmel ama tüketim abartı değil ama Clio dan beklenecek azlikta değil. Şu an karma 7.5 litre yakıyor. Jettayi satıp Clio alınır mı bilmem ama Clio alınır bir fiyat performans aracı.

25 bin km deki Jettayı da satmaya kiyamazdim sanırım ,😁

Metin bey merhaba,clio sıfır km almayı düşünüyorum,yada çok düşük km de, motor güçlerinden hiç anlamıyorum,1.0 1.2 vs ama almışken en üst en tutulan modelini almak istiyorum.Bir nevi param ona yetiyor diye tercih ediyorum,yoksa buradan clio sahiplerini tenzi ediyorum,hiç bir zaman hiç kimseyi küçük görmek istemem.Sadece bir kaç arkadaş öyle demişti.Jetta'yı satmayada kıyamıyorum:)zaman yok kullanamıyorumda, 8 yıldır deyim yerindeyse yatıyor iki gözümün çiçeği :) Teşekkürler ilginize ...

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yatırım için ilk sahibi olduğunuz aracı satıp 2.el almak mantıklı gelmiyor bana. 

Şu zamanda temiz araba bulabilmek için bayağı uğraşmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Murat Sahın yazdı:

Binmediğiniz (km hesabı ile pek binilmiyor gibi) aracı satıp yine binmeyeceğiniz başka bir araç almaya gerek yok bence. Maksat paranın bir malda bağlı durması ise jette da aynı görevi yerine getirir. 

Diğer yönden attan inip eşeğe binmek demeyelim ama C'den inip B'ye geçmek segment düşürmek yani, genelde keyif vermez, model yılı çok fark etmediğinde pişmanlık verir :) 

Merhaba murat bey,haklısınız at eşek örneği biraz can sıkıcı oldu,gerçi ben öyle bir şey demedim,arkadaşlar söylediler,onlarında benim gibi pek bilgileri yok araba konusunda.Haklısınız jetta'da aynı görevi fazlasıyla görüyor,bilemedim!! Aracı isteyen çok kısmetinide kapatmak istemiyorum,Piyasa yukarı doğru gidermi,onuda bilmiyorum,hayırlısı artık.İlginize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Ümit Türk yazdı:

Yatırım için ilk sahibi olduğunuz aracı satıp 2.el almak mantıklı gelmiyor bana. 

Şu zamanda temiz araba bulabilmek için bayağı uğraşmak lazım. 

Merhaba ümit bey haklısınız,teşekkürler.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Clio 5 apayrı bir araç. Onu diğer kasa cliolarla karşılaştırmak hata olur şahsi görüşüm. Ben 1 kasa dışında hepsini kullandım ama 5 her anlamda farklı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yücel Gezgin yazdı:

Metin bey merhaba,clio sıfır km almayı düşünüyorum,yada çok düşük km de, motor güçlerinden hiç anlamıyorum,1.0 1.2 vs ama almışken en üst en tutulan modelini almak istiyorum.Bir nevi param ona yetiyor diye tercih ediyorum,yoksa buradan clio sahiplerini tenzi ediyorum,hiç bir zaman hiç kimseyi küçük görmek istemem.Sadece bir kaç arkadaş öyle demişti.Jetta'yı satmayada kıyamıyorum:)zaman yok kullanamıyorumda, 8 yıldır deyim yerindeyse yatıyor iki gözümün çiçeği :) Teşekkürler ilginize ...

Sıfır km olanlar Clio 5.5 diyelim. Makyaj yedi araba. Zaten güzeldi şimdi daha da güzel. Bendeki 2021 model Clio 5. Şu an 1.0 SCE 65 hp atmosferik,  1.0 TCE X-Tronic 90 hp turbo otomatik ve 1.0TCE 100 hp turbo manuel var. Ayrıca TCE nin fabrikasyon LPG olan seçenegi ile hybrid seçeneği mevcut. SCE çok önerilmiyor beklenti ile alakalı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Attan inip Eşşeğe kısmın pek olmadı ama açıklama yapmışsınız zaten, dediğin durumda yok aslında, b den c ye geçmek her zaman daha iyisine geçme anlamıda taşımaz, senin durumda sadece hacimsel fark anlamı taşıyor, clio 5 İcon-Rs  2020 ler en iyileri olup (B+) şuankiler biraz kırpılmış durumda araçlardır, dediğim versiyon jettandan daha sessiz daha iyi yol tutan daha konforluda sayılabilir, zaten güç hız konularında kıyas kabul etmez,  sıfırını ne yazıkki bulamazsın ama çok temiz bulursan almaya bak, hacimsel fark dışında jettayı anında unutturacaktır...

öte yandan güç istiyorsan özellikle 1.33 tce öneririm, bu sınıfta standart araç olarak bundan güçlüsü zaten yok sanırım, olanlarda i20 N gibi extrem olanlar, 1.5 tsi lerde hikaye yanında bunuda belirteyim.

Not: tuningle işin varsa yine bu motor, son gelişmelere göre artık kilidi aşmışlar,  Clio larda 190 hp 300nm. güç stage 1 denen modda alınıyor ve bence çok sakat bir mod,  acemileri direk pert eder, (şanzımanı düşünme zira limiti 340 nm ye kadar), limitör iptali ise doğal gücüne yani 165 hp 270 nm. değerine çıkarıyor, gerisi sana kalmış, deneyip kararını kendin vermelisin....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

1.0 tce otomatik icon 2022-23 model alınmalı bence. C segmentten b geçmenin eksileri var ama model yükseltmek mantıklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Elinizde araç kıymetli bir araç. Arada sırada kullanıp arabayı yatırmadan bakımlarını yaparsanız satmamak mantıklı diye düşünüyorum. Clio 5 iyi olsa bile sizdeki jetta’dan daha iyi değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İnan Çınar yazdı:

Clio 5 apayrı bir araç. Onu diğer kasa cliolarla karşılaştırmak hata olur şahsi görüşüm. Ben 1 kasa dışında hepsini kullandım ama 5 her anlamda farklı.

İnan abi clio 5'i havalimanında deneyimledim kısa süreli, evet haklısın, gerçekten farklı. Ama zaten herhangi bir B segment aracı C segment bir volkswagen ile kıyaslamak haksızlık olur :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Aytac Sakal yazdı:

Ön yargıları aşamıyoruz Bu artık her noktada böyle.

Clio parasına göre araba elbette Jetta değil o paraya o model Jetta varsa elbette Jetta.Clio tamamen ekonomi bazlı bir araç ve kolay elden çıkartabiliyorsunuz.

Tabiki km'si yüksek, arıza açmaya başlamış falan bir araç olsa elbette sıfır km sıfır km'dir ama Aytaç abi sıfır km alınmış ve sadece 25 bin km binilmiş bir jetta ile sıfır bile olsa clio kıyaslamak sence doğru mu? :) 

Tamam araç çok kullanılsa clio ekonomik olurdu ama kullanım da çok azken değermi gerçekten düşündürücü. Mesela ben senede 35 bin çeviriyorum. Egea az yakıyor, şimdilik 5 litre ortalama ile geziyorum. Clio almadığıma (aslında alamadım) çok pişmanım. Clio olsa 90'lık dci kesinlikle 1 litre daha az yakardı. Senede 300-350 litre kar ederdim yıl bazında ki azımsanacak bir rakam değil. Ama senede 3-5 bin ortalama km yapan aracın ekonomisini aramak ne kadar gerekli ona bakmak gerekir. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sahın yazdı:

Tabiki km'si yüksek, arıza açmaya başlamış falan bir araç olsa elbette sıfır km sıfır km'dir ama Aytaç abi sıfır km alınmış ve sadece 25 bin km binilmiş bir jetta ile sıfır bile olsa clio kıyaslamak sence doğru mu? :) 

Bu gerçekten önemli b-c-d-e sınıfları arasında ciddi farklar var. Bunu her açıdan hissedersiniz. Yol sesinden tutun, yol tutuşuna oradan yorgunluk seviyesine hatta kapı sesi ve ses alması dahil çok farklı. Clio değil 5, 15 olsa jetta ile mukayese edilmesini doğru bulmuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu gerçekten önemli b-c-d-e sınıfları arasında ciddi farklar var. Bunu her açıdan hissedersiniz. Yol sesinden tutun, yol tutuşuna oradan yorgunluk seviyesine hatta kapı sesi ve ses alması dahil çok farklı. Clio değil 5, 15 olsa jetta ile mukayese edilmesini doğru bulmuyorum.

İcon paket cliodan joy paket megana geçtim. Açık ara megane önde.

İkisi de 4 kasa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Yücel Gezgin yazdı:

Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar diliyorum,renault clio almak istiyorum,en çok tutulan motor hangisi?Pek anlamıyorum hep sizlere danışıyorum,çok teşekkür ediyorum şimdiden,wv jettamı satıp clio almak istiyorum kısmet olursa,eş dost ,attan inip eşeğe binersin diyorlar :) aslında araba lazım değil, para çarçur olmasın diye almak istiyorum,mevcut aracım 2016 jetta 1.2 tsi comfortline 25 bin km ilk sahibiyim sıfır almıştım,ancak bu kadar km yapabildim.Aracım şu an 920 bin civarı bir para yapıyor.Üzerine koyabileceğim param yok,ev,arsa vs. almak için,mevduata yada altına yatırsam nasıl olur?sizlerede danışmak isterim.

İhtiyacın varsa, kullanacaksan Clio almak her zaman mantıklıdır. Araçların kısa zamanda aşırı değer kazanması evresini geçtiğimizi düşünüyorum, takip eden arkadaşlar yorumlayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Murat Sahın yazdı:

Tamam araç çok kullanılsa clio ekonomik olurdu ama kullanım da çok azken değermi gerçekten düşündürücü. Mesela ben senede 35 bin çeviriyorum. Egea az yakıyor, şimdilik 5 litre ortalama ile geziyorum. Clio almadığıma (aslında alamadım) çok pişmanım. Clio olsa 90'lık dci kesinlikle 1 litre daha az yakardı. Senede 300-350 litre kar ederdim yıl bazında ki azımsanacak bir rakam değil. Ama senede 3-5 bin ortalama km yapan aracın ekonomisini aramak ne kadar gerekli ona bakmak gerekir. 

Tamam bende o noktada Jetta diyorum 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

son nesil araçlar devrim yaşamışlar, artık millet eskisi gibi araç istemiyor, konfor vs bunlar olsun istiyor, eskinin C si bugünün B+ sı anca, tabii bunu her marka için demiyorum, vw ford gibi orta sınıflar için diyorum, B+ bir araçla kıyaslayınca arada hacim dışında pekte bir fark bulamıyorsunuz artık, hatta B+ daha iyi bile, o yüzden C -B derken yeni eski diye ayırmak (markada önemli tabii, orta sınıflar olarak bakıyorum) lazım...

şimdi bu açıdanda bakarsak geriye ihtiyaca göre seçim yapmak kalıyor...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...