İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Hava Temizleyici Kullanan Varmı ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Evime hava temizleyici almak istiyorum, evde dijitsu soğutucu var, ancak karton filtreli, havayı temizlesin istiyorsan, nemlendirici modunu açıyorsun filtrenin üstünden su gezdiriyor, havayı çekerken toz pislik suya geçip alttaki depoya geri akıyor, 4 5 saat sonunda suyun renginde belirgin fark oluyor. 

Ama ben astım hastasıyım nem benim nefesimi daraltıyor, 

872493D4-94E9-492C-AFB0-EF0F544C0921.png.fae115931bd921c2ccd61ce1ae14cd5a.png

bu soğutucu, kışın evde farkedilir şekilde rüzgar yapıyor, bana ısıtma soğutma değil temizleme lazım. 

Xiaomi marka hava temizleyicisi buldum, karbon filtreli, bunu kullanan deneyen varmıdır ? Filtresi ortalama senede bir kere değişiyormuş ve fiyatı bugün 1180 tl. Sessiz olması ve ekranda hava kalitesini göstermesi ilgimi çekti. Fiyatı da göreceli uygun, bu konu hakkında bilgisi olan varsa yorum bekliyorum,

F1F8AA32-BDF1-4396-AF7D-5CCD470CD6F3.png.24210cf34daa047d9140928e4776f7fa.png4DB53437-5A12-4CC0-84B9-F10315A19FD4.png.65d34e99a833395005959def25115088.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Biz evde tavşan kokusunu alsın diye sipariş ettik. O gelene kadar aktif karbonlu kedi kumu aldım. Çok işe yaradı, hava temizleyici de kenarda duruyor. Yorum yapacak olursam , çalışma sistemi çok basit.  Bir hava kalite algılayıcı , bir fan ve büyük silindir aktif karbonlu filtre var. Algılayıcıdan gelen veriye göre çalışmasını ayarlıyor. Ancak bize önerenler sigara kokusu konusunda çok başarılı demişti. Bizde şu an kullanım alanı kalmadı, ileride işe yarar belki. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

İşe yaradığını okumuştum yabancı forumlarda. Hanımın polen alerjisi var, uyurken bari rahat etsin diye düşünüp araştırmıştım, istemediği için alıp deneyemedim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kendim yaptım bi tapır kutu ve fanla. Ne bileydim o yıllar bunlar popüler olacak💸💸💸

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erhan Doruk yazdı:

Biz evde tavşan kokusunu alsın diye sipariş ettik. O gelene kadar aktif karbonlu kedi kumu aldım. Çok işe yaradı, hava temizleyici de kenarda duruyor. Yorum yapacak olursam , çalışma sistemi çok basit.  Bir hava kalite algılayıcı , bir fan ve büyük silindir aktif karbonlu filtre var. Algılayıcıdan gelen veriye göre çalışmasını ayarlıyor. Ancak bize önerenler sigara kokusu konusunda çok başarılı demişti. Bizde şu an kullanım alanı kalmadı, ileride işe yarar belki. 

Abi evde sigara içen yok, ama apartmanın kenarında büyük bi bahçe var, mevsim değişimlerinde toz polen vs mahfediyor beni.

Çalışma sistemine baktım aktif karbonlu hepa filtreli olandan almamı çok önerdiler, her markada yokmuş, fiyat da uygun gelince mi ye yöneldim.

Murat Sahın yazdı:

İşe yaradığını okumuştum yabancı forumlarda. Hanımın polen alerjisi var, uyurken bari rahat etsin diye düşünüp araştırmıştım, istemediği için alıp deneyemedim. 

Abi uyku kalitesini aşırı arttırıyormuş, özellikle kapı kapalı uyunması gereken ortamlarda çok işe yarıyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Mi 4 Pro var bende çalışma odamda, ben memnunum, koridora da dyson alasım var hatta, çünkü dyson'ın nemlendirme özelliği de var, kış için faydalı olabilir. Mi tekrar almam, en azından Pro kesinlikle almam çünkü 6-7 aydır filtre arıyorum en son tesadüf bugün bir AVM'deki xiaomi mağazasında buldum aldım, orada da bir tane vardı ben alınca bitti.

Tütün dumanında, yemek kokusunda vs. başarılı, hemen algılayıp yükseltiyor kendini.

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

Ben eve temizlik robotu aldığımdan beri aşırı rahat ettim

Dip köşe toz aldığı için alerjik septomlarım azaldı hava temizleyicilerden herkes memnun

Al geç derim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşım evinde kullanıyor. Normalde çok alerjik bir bünyesi var, benim de öyle. Ancak onun evindeyken rahatım. Arkadaşım da çok memnun. Filtrelerini yedekli alın çünkü dolar gibi, sürekli yükseliyormuş.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mediamarkttan aldım biraz önce :) 

xiaomi air purifier 4 lite

kullandıkça bilgi paylaşırım bakalım nasıl bişeymiş

fiyat 5.399  

544F54C5-F390-4926-BFDD-44C662B034EC.jpeg.4ff49b64b873e1da4ed90a7c246bbbce.jpeg

86194DAF-1795-4B79-9E49-9DCCE9554A54.jpeg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Hayırlı olsun Ebrar

O değilde kedi kılı tüyü iyice ızdırap olmaya başladı. Bu durum için fikri olan var mı ?

Servet Aydın yazdı:

Kendim yaptım bi tapır kutu ve fanla. Ne bileydim o yıllar bunlar popüler olacak💸💸💸

Servet Ali şunun gibi bir tane yüksek gerilim jeneratörün anatuna metal filtre taksam yüksek gerilim havadaki tozları toplamaz mı? Bir yerderde böyle bir filtre görmüştüm sanki. Eski eht tvlerin tozu çekmesi gibi

https://youtu.be/hskvPp3xE7U?si=Fe-ZYSGixKo-m56N

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hamit inan yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar

O değilde kedi kılı tüyü iyice ızdırap olmaya başladı. Bu durum için fikri olan var mı ?

Teşekkür ederim abi, kedi tüyü için halamın evde 9 tane kedi var, robot süpürgeden var evde geziyor sürekli, girebildiği yerdeki tüyleri komple topluyor, kedi çok olduğu için ikide bir filtresi doluyor, memnundu bayaa, iyi bi marka robot işi görür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şu an misafir olduğum evde de kedi kılı sorunu var. Bu hayvanlar hep döker mi kıl?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Şimşek yazdı:

Şu an misafir olduğum evde de kedi kılı sorunu var. Bu hayvanlar hep döker mi kıl?

Döker abi, bekarken 2 british 2 scottish kedim vardı, taramaktan bi yorgan dolduracak tüy çıkarırdım öbür gün yine aynı, kediler böyle, traş falan ediyolar o daha tehlikeli, büyük tüyler görünüyor ama traş edilmiş tüy minicik hiç görünmüyor, soluyunca daha tehlikeli.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Valla iyiki dedin yoksa babam tıraş edelim diyip duruyor eline bi geçirse malineyle dalacak kediye

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Hamit inan yazdı:

Az daha beklemek gerekebilir. Bu piyasanın kralı (dyson) robot süpürge lansmanı yapmıştı, piyasaya sundu mu bilmiyorum. Dyson her zaman bu tür sorunların çözümüdür. Ama pahalı bir çözümdür onu da not olarak yazayım :) 

Baktım, piyasaya sunmuş. 50 bn tlcik fiyat etiketi var. https://www.hepsiburada.com/dyson-360-vis-nav-p-HBCV000066IDWC?magaza=REDTEK BİLİŞİM&&wt_gl=cpc.68076814-SDA.pmax.camp20484292200adgr000000&gad_source=4&gclid=Cj0KCQjwq86wBhDiARIsAJhuphkfT9puPwUtRIaEXUJacl8e5WzPmybdgS1hwcJAI-JjKgSlEwyvhgAaAiNWEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Emre Şimşek yazdı:

Valla iyiki dedin yoksa babam tıraş edelim diyip duruyor eline bi geçirse malineyle dalacak kediye

Aman aman, Ebrarın dediği gibi, tüy uzun olunca görünüyor. Kısaltınca hiç görünmeyecek. 

@Ebrar Tüfek scottish için çözüm yok yani?

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

Ben grundig robot süpürge aldım 8 bin tl ye lidar sensörlü ve ıslak modu da var çok aşırı memnunum fazla para vermeyin

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hamit inan yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar

Servet Ali şunun gibi bir tane yüksek gerilim jeneratörün anatuna metal filtre taksam yüksek gerilim havadaki tozları toplamaz mı? Bir yerderde böyle bir filtre görmüştüm sanki. Eski eht tvlerin tozu çekmesi gibi

https://youtu.be/hskvPp3xE7U?si=Fe-ZYSGixKo-m56N

Ben ki yıldır elektrolux kullanıyorum. Kaptığı tüyü tozu görsen evi mok götürüyor sanırsın. Klimaların iyon sistemi de zaten yüksek voltaj ile havada ne varsa statik yükleyip toplamak. Eht trafosu ile olur. Ama çıkışı bir kaç kv olacak ve 1mkare aşağı yukarı tel kafes olacak ki toplasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Havada sadece toz polen yok maalesef. Belki küçük partikülleri toplar ama bunun kriterleri var. Pm2.5 olan en çok filtreleme yapanlar. 

ama havadaki no2, so2, co be kötü ozon o3 oluşumu

bunların düşük olduğu şehirde yaşamak daha mantıklı

mesela geçen 2 haftada istanbul’da inanılmaz kirli bir hava vardı. Eczanelerde akciğer enflasyonuyla alakalı ilaç yetiştirmekte zorlanıyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Şimşek yazdı:

Mevsimsel. Şu sıralar artış olacak kışa doğru azalacak ama bitmeyecek. Traş olması sadece psikolojiyi bozar başka bişey olmaz. Günlük taramaya alıştırılması iyi olacaktır. 

vesile ile bilabedel kedim var. Bir yıllık mama parasını da vereceğim alana

7563D24C-C9DE-43DA-93CC-3992580DFBC3.jpeg

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Şimşek yazdı:

yok abi hem kediyi sizden uzaklaştırırsınız çünkü fena küsüyorlar traş edince kafası bozuluyor, hemde o ince kısa tüy başınıza büyük bela açar 

Murat Sahın yazdı:

@Ebrar Tüfek scottish için çözüm yok yani?

Abi ben bulamadım, günlük taramak, tüy sağlığı için vitamin içeren macunlar vs yine aynı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Mevsimsel. Şu sıralar artış olacak kışa doğru azalacak ama bitmeyecek. Traş olması sadece psikolojiyi bozar başka bişey olmaz. Günlük taramaya alıştırılması iyi olacaktır. 

vesile ile bilabedel kedim var. Bir yıllık mama parasını da vereceğim alana

7563D24C-C9DE-43DA-93CC-3992580DFBC3.jpeg

Aşırı baskı altındayım kediye köpeğe karşı benim dışımda herkes istiyor. Direne direne kazanacağım, o gün kaybetmiş olacağım.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aşırı baskı altındayım kediye köpeğe karşı benim dışımda herkes istiyor. Direne direne kazanacağım, o gün kaybetmiş olacağım.

Saralım hocam. Kısır dişi uysal iki yaşında

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kılı tüyü dert etmek istemeyenler icin bende bundan sarayım bitane 🤣 

IMG_20240409_151923.jpg

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Tutankamonun kedisi değil mi bu, rivayete göre bizim forumdan birine hediye edilmiş.:unknw:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Selçuk Bakış yazdı:

Tutankamonun kedisi değil mi bu, rivayete göre bizim forumdan birine hediye edilmiş.:unknw:

Döverim seni

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...