İçeriğe Yönlendir

Kart Aidatı

Mehmet Yeter

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Merhabalar forumdaşlar gün geçmiyor ki yeni sorunlar bizi bulmasın. 

Bu seferde kart aidatı adı altında para kesilmiş. Bu duruma itiraz edip iptal ettirebiliyor muyuz? Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Banka adı yaranti. 

Screenshot_2024-04-23-13-20-07-155_com.garanti.cepsubesi-edit.jpg.3f7da290cd7631770880ed7d76a182a5.jpg

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bu sene bankalar daha isteksizler gibi geldi. Yapi kredi de Normalde tamamini veya %75ini iptal ettirirdim ama bu sene yapmadilar. 

Kapatma imasi işe yarar belki

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

Garanti bonus kartımda 2-3 sene önce kart aidatını iade edin dedim iade edemeyiz dedi kapatın kartı o zaman diye sert çıkıştım teklifimiz var dedi istemiyorum kapatın dedim bi onay geçti yeni bir teklifimiz daha var dedi yine kapatın kartı dedim (ki ciddi ciddi kapatacaktım) bi onay daha geçti bi teklif daha var dedi çok ısrar ettin söyle dedim bikaç ay kart kapatmama sözüme karşın kart aidatı kadar bonus verelim dedi ben de tamam o zaman dedim :D 3 senedir de hep aynı şekilde ararım aynı tutarda bonus yüklüyorlar.. ondan sonra da bonus'ları hep takip ettim çok ciddi oranda da bonus kullanımım mevcut.. ama benden 1-2 ay sonra eşimin garanti bonus gold kartındaki yıllık ücretinin tamamını değil bir kısmını iade alabildim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben Yapı Kredi Eco Kart kullanıyorum aidat yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Aytac Sakal yazdı:

Ben Yapı Kredi Eco Kart kullanıyorum aidat yok.

Bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kartı sık kullanıyorsanız kapatma tehditine karşı gelemiyorlar. Anında birkaç ay kapatmama taahhüdü verince aidatı bonus olarak geri yüklüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

İş Bankası her kart aidatı kestiğinde ,internet şubesindeki mesaj bölümünden '' kartıma yansıtılan kart aidatının iptal edilmesini istiyorum ''diye  mesaj atıyorum .Hiç sorun çıkarmadan tamamını geri iade ediyorlar. Müşteri hizmetlerini aramaya bile gerek kalmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Muharrem Karagülle yazdı:

İş Bankası her kart aidatı kestiğinde ,internet şubesindeki mesaj bölümünden '' kartıma yansıtılan kart aidatının iptal edilmesini istiyorum ''diye  mesaj atıyorum .Hiç sorun çıkarmadan tamamını geri iade ediyorlar. Müşteri hizmetlerini aramaya bile gerek kalmıyor.

İş Bankası istemeden kredi kartı gönderdi kullanmadığım karttan aidat kesti geride ödemedi iptal ettim.

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Aslında ben de enparayı daha çok kullanıyorum ama onun kredi kartında taksit durumu sınırılı oluyor. Bonus bu yüzden daha avantajlı oluyor. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Harcama sözü veriyorum iptal ediyorlar zaten anlaştığım rakam harcayacabileceğim tutar oluyor genelde. İş Bankası kredi kartı Maximiles.

tarihinde O.Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Aslında ben de enparayı daha çok kullanıyorum ama onun kredi kartında taksit durumu sınırılı oluyor. Bonus bu yüzden daha avantajlı oluyor. 

artık bonus eskisi gibi değil. O kadar eskisi gibi değilki, trendyol’da bonus puanlarımı bile kullanamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

Şöyle bir yolla kesin şekilde geri alabilirsiniz kart aidatlarını. Öncelikle kartı kapatmanız gerekiyo, dilerseniz aynı bankanın aidatsız kartları oluyo (axess free, world eko gibi), onlardan birine geçebilirsiniz. Sonra bankaya, sayfalarındaki iletişim kısmından yazıyosunuz, şu tarihte kesilen aidatımı iade edin diye, maiille cevap geliyo, şu şu sebeplerden iade edemiyoruz diye. Siz de daha sonra e devlete girip bankalararası bireysel müşteri hakem heyetine başvuruda bulunuyosunuz. Başvuruda kısaca durumu açıklayıp, bankanın aidat kestiği ekstreyi, bankanın mail cevabını ve ibanınınızı yazıyosunuz. Yaklaşık 2 ay sonra kesilen ücret geri yatıyo. Bankalar kart aidatını kullandığınız değil de kullanacağınız sene için kestiklerinden iade yapmak zorunda kalıyolar. Birkaç kez denendi ve iade aldık her seferinde. 

https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Benim de her sene temmuz ağustos döneminde 2 kartıma kart aidatı yansıtıyorlar.

Geçen seneye kadar kartı kapatacağımı söyleyince iade ediyorlardı. Geçen sene bunu yemediler ki gerçekten de kapatabilirdim. Maxipuan teklif ettiler ilk önce kabul etmeyince yıl sonuna kadar 30.000 TL harcama sözüne iade ettiler. Allah'tan sonraki ay eve cam balkon yaptıracağım tutarı karttan çektirince %60'ı harcanmış oldu, geri kalanı da zaten harcama sözünü karşıladı.

3. kart olarak enpara kullanıyorum artık. Ama yine ağırlıklı İşbankası hala, bakalım bu sene ne olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
(düzenlendi)

Nedense Bu kart aidatını hesap kesim tarihinin son dakikasında yansıtırlarki sen farketme diye,Muhtemelen sizin hesap kesim tarihide 22 nisan :) Buna itiraz etmeyip ödeyen milyonlarca insan vardır.Her defasında itiraz ederim ya tamamını iade ederler, yada yüzde 25 kadarını yansıtırlar.

tarihinde Mehmet Dagdeviren tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Finansbank 'ın Fix kartını kullanıyorum. Aidat yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Nedense Bu kart aidatını hesap kesim tarihinin son dakikasında yansıtırlarki sen farketme diye,Muhtemelen sizin hesap kesim tarihide 22 nisan :) Buna itiraz etmeyip ödeyen milyonlarca insan vardır.Her defasında itiraz ederim ya tamamını iade ederler, yada yüzde 25 kadarını yansıtırlar.

Ekstremi takip ederim gelecek ay ne kadar ödeyeceğimi bilmek için gelen miktarı fark ettim bugün de deneyeceğim itiraz hakkımı. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Geçen hafta yk da bize kilitledi. 170 TL ye kadar silerim dedi, kabul etmedik. Şuan silmiyorlar faiz işliyor.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Enpara kullanıyorum, kart aidatı yok.

İşbank hem limiti düşük tutuyor hem de sürekli kart aidatı istiyor. Her defasında iptal ediyorlar sağolsunlar ama limit düşük kaldığı için bi avantajı kalmadı kartın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Sani Gerşon yazdı:

Enpara kullanıyorum, kart aidatı yok.

İşbank hem limiti düşük tutuyor hem de sürekli kart aidatı istiyor. Her defasında iptal ediyorlar sağolsunlar ama limit düşük kaldığı için bi avantajı kalmadı kartın.

Enpara, acilen anlaşmalı kurumları ve 15 bin TL olan taksitlendirmeyi artırmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet Ekici yazdı:

Enpara, acilen anlaşmalı kurumları ve 15 bin TL olan taksitlendirmeyi artırmalı.

Artık sağlık ve birkaç sektör hariç sonradan taksitlendirme kalktı mevzuat gereği. 

Doğal olarak çok bir anlamı kalmadı gibi bir şey oldu bence.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eğitimi de kaldırdılar, kızın okulunu ne güzel taksit yapıyorduk 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Selçuk Bakış yazdı:

Eğitimi de kaldırdılar, kızın okulunu ne güzel taksit yapıyorduk 

Mart içinde bonus troy 9 taksit yaptı eğitime.  Son dakika firsatı oldu sanırım bize. Ne zaman kalktı taksit olayı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu ay ki çekimde kalkmış, provizyondan çıkınca taksit yapıyorduk ,eğitime kalkmış. Geçen ay son hakkımızı kullanmışız, haberimiz yokmuş.

İnan Çınar yazdı:

Mart içinde bonus troy 9 taksit yaptı eğitime.  Son dakika firsatı oldu sanırım bize. Ne zaman kalktı taksit olayı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...