İçeriğe Yönlendir

Honda Civic FB7 Lastik Basınç Uyarısı Silinmiyor

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

Merhabalar.

Arkadaşıma ait Honda Civic FB7 araçta ekranda lastik basınç uyarısı çıkıyor. Normalde info tuşuna basınca uyarı gitmesi gerekiyor ancak info tuşuna basınca da uyarı ekrandan kalkmadığından diğer işlemleri kullanamıyor. Sanayiye gitti, cihaza bağlattı yine silemediler. Tuş bozuktur diye direksiyondaki tuş değişti ama yine çözülmedi. Var mı böyle bir durum başına gelen?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Burak Tokcan yazdı:

Abi biz en başında takılıyoruz. Info tuşu işlemiyor. Uyarı ekranda takılı kalıyor. 

Sensörler jant üzerinde mi yoksa abs sensöründen mi alıyor bilgiyi? Janttaki sensörlerin daha kolay  kolay arızalandığını duymuştum..  Öyle bir durum mu acaba

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Cem Işık yazdı:

Sensörler jant üzerinde mi yoksa abs sensöründen mi alıyor bilgiyi? Janttaki sensörlerin daha kolay  kolay arızalandığını duymuştum..  Öyle bir durum mu acaba

Lastikçi bakmış. ABS sensöründen alıyor demiş abi.

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Cem Işık yazdı:

https://www.teamhondaturkey.com/forum/type_r_civic_integra_dcepfk/acil_yardim_aku_degisimi_sonrasindaki_sorunlar_civic_18_hatchback-t75910.0.html

Akü ile alakalı bir arıza vs oldu mu öncesinde? Akü değişimi sonrası olan bir örnek gördüm internette. 

Yok abi aküyle alakalı değil. Sorunumuz info tuşunun işlevini yerine getirmemesi. Onun dışındaki bütün tuşlar ve özellikler çalışıyor. Sadece info tuşuna basınca ekrandaki uyarının kapanıp menüye girmesi gerekirken girmiyor.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Burak Tokcan yazdı:

Yok abi aküyle alakalı değil. Sorunumuz info tuşunun işlevini yerine getirmemesi. Onun dışındaki bütün tuşlar ve özellikler çalışıyor. Sadece info tuşuna basınca ekrandaki uyarının kapanıp menüye girmesi gerekirken girmiyor.

Paylaştığım konuda da akü değişimi sonrası info tuşu deaktif olmuş, benzer bir durum sanırım. Yetkili servisin bilgisayarına bağlamak gerekir gibi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Paylaştığım konuda da akü değişimi sonrası info tuşu deaktif olmuş, benzer bir durum sanırım. Yetkili servisin bilgisayarına bağlamak gerekir gibi düşünüyorum

Ben oradaki konuyu şöyle anladım. Ayarları değiştirebilmesine rağmen ayarlar aktif olmuyor gibi.

tarihinde Burak Tokcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Araçta sonradan takma multimedya var ise bazen bozabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...