İçeriğe Yönlendir

Eğimli Yollar, Yokuşlar, Rampalar Haritası Var Mıdır?

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

tehlikeli-egim-inis-levhasi.jpg

Abiler, başlık açıklayıcı oldu mu bilmiyorum ama, mesela seçtiğimiz güzergâhtaki yolların eğim oranını gösterir bir harita, uygulama vs var mıdır acaba?

Örnek: Damlama Rampası / Mesafe13 km / Eğim %5 vs gibi. Rakım veritabanlı mı olur bilemiyorum. Renk skalasıyla kategorilendirilmiş de olabilir belki.

Google Haritalar'da Bisiklet Seyahat Yöntemi seçilince bu özellik görünüyormuş ama, Türkiye haritasında yokmuş maalesef. Zaten aktifleştiremiyoruz Bisiklet Seyahati'ni. Siz hiç rastladınız mı başka bir harita uygulamasında vs?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yazın isviçreden bisikletliler gelmişti yanlarında basit ama etkili bir navigasyon cihazları vardı, Türkiye de çalılşmadı. bu tip bilgileri de görebiliyorlardı, ben de araba için navi de bu özelliği aramıştım bulamadım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İzohips haritası var herkese açık. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Youtube da ultra mesafe bisiklet sporcusu Özcan Güler var. Onun bisikletindeki navi cihazı toplam yokuş km yi ve eğimi belirtiyor. Ancak cihaz hakkında bilgim yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bir de google earth’da güzergahı belirleyince sağ tık yapıp yolun eğim grafiğini gösteriyor. Ama bunu doğal zemine göre yapıyor. Viyadük gibi yerlerde yanlış oluyor

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...