İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Ön Cam Silecek Suyu Atmıyor

Bülent Gökmen

Recommended Posts

Bülent Gökmen

Normalde silecek suyunu antifirizli veya donmaya karşı özel sıvılı kullanırdım ama her nasılsa şu an 2010 focus ta ön cama suyu yok denecek kadar az atıyor. Kanal iğne yardımıyla açılır mı? veyahutta su hortumunun herhangi biryerinden (açılabiliyorsa) şırıngayla pompalanması vs gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Memeleri iğne ile yokladınız mı?

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Memeler tıkalı değilse kaput açıkken birisi silecek kolundan su fışkırtsın.siz su hortumlarını kontrol edin.catlak olabilir. basınç düştüğü için suyu az atar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hortumları kontrol edin kaçak yok ise nozülleri söküp kireç sökücü bir şey le sıcak suda yıkayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Fıskiyeleri çıkarıp ağzınızla üfleyin. Sıkıntı yoksa depodan da kaynaklı olabilir. Ben depoya bilindik markanın konsantre bir ürününü atmıştım. Depo içinde pelteleşmiş. Su gelmesini engelliyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Fırat Önal yazdı:

Fıskiyeleri çıkarıp ağzınızla üfleyin. Sıkıntı yoksa depodan da kaynaklı olabilir. Ben depoya bilindik markanın konsantre bir ürününü atmıştım. Depo içinde pelteleşmiş. Su gelmesini engelliyordu.

Würth sabunmuydu yoksa? Bende kullanıyorum umarım o değildir

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
Berke Kaya yazdı:

Würth sabunmuydu yoksa? Bende kullanıyorum umarım o değildir

Yok katil buydu :)

Cam temizliğine ideal çözüm - Liqui Moly Motor Yağları, Katkılar ve Servis  Ürünleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bende bu sorunla ugrasmistim. En son silecek motorunun bozuldugunu kesfetmistik.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Silecek suyu deposuna çamaşır kurutucularından çıkan suyu kullanmak iyi oluyor. Eğer donmayı da engellemek isterseniz bir miktar alkol de eklenebilir. 

Bunun dışında hiç bir sabun, deterjan vs koymamak lazım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçenlerde beyaz sirkeye yatırdım öğleden akşama, ara ara üfledim püfledim, fotoda ufaklar çıkmamış ama faydası olur gibi

IMG20240603201145.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

çamaşır kurutucularından çıkan suyu

klimadan akan suyu hortumla cam suyu bidonuna bağlasak :patentalsammı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Gökmen
Fırat Önal yazdı:

Memeleri iğneyle yokladım ama kireçlenme benzeri birşey var. Çok az çıkıyor.  Plenty Antifirizli Cam suyu kullandıktan sonra oldu.  Fıskıyelerin nasıl çıkarılacağına dair bir görsel henüz bulamadım.

Köksal Yılmaz yazdı:

Geçenlerde beyaz sirkeye yatırdım öğleden akşama, ara ara üfledim püfledim, fotoda ufaklar çıkmamış ama faydası olur gibi

IMG20240603201145.jpg

Bu görseldeki parça Focus 2 deki ile aynı mı?  yan kısım dar, nasıl çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Önce kaput keçesini çıkarıyorsunuz. Ardından fıskiyelere giden hortumları. Sonrada kaput altından fıskiyeleri yukarı ittirerek boşa çıkarıyorsunuz. Biraz zorlamanız gerekli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Depo içinde motorun bağlandığı kısımda filtre var o tıkanabiliyor. Yada çamurluk içinde hat üstünde cekvalf var o da bozulabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

klimadan akan suyu hortumla cam suyu bidonuna bağlasak :patentalsammı:

Nays. Patent alınan şeyleri bir görsen. Bu çok mantıklı kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...