İçeriğe Yönlendir

Lassa Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Bendeki olay lastikten değil gibi. Çünkü devreye giren esp değil asr diye düşünüyorum. Virajdan çıkarken gazladığımda asr devreye girip güç kesiyor araç. 

Ben memnunum. Bir sıkıntı görmedim. Ebat değiştirdiğim için önceki lastiklerimle kıyaslamak doğru olmaz.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 14.08.2018 at 13:15, Evren Erakçora yazdı:

Dün Lassa Greenways i virajlı bir yolda denedim. Ekincik yolu. Lastik dar virajlarda kafadan kayıyor ne yazık ki benim kanaatim bu yönde. Tamam asfalt kalitesiz, ama yine de daha iyi tutmalı. Direksiyon hissi epey zayıf. Michelin saver çok daha stabildi.

Islak zemininde sorun yok, fren iyi, yakıt çok iyi. Ama sürüşün büyük bölümünü kuru zeminde yapıyoruz maalesef. Lassa kış lastiği çok iyiydi , yaz lastiğini o kadar beğenmedim.

benim kadar zorlamamışsındır :)  ya basınçlarda  ya lastikte yada arabanda birşey var... Bursaya girerken (Eskişehir tarafından gelişte) dağdan iniş rampalar var, neydi adı... neyse 110 iniyorum, yağmur sonrası üstelik dikkat, yollar tam kurumamış, peşpeşe 2 tır, arkadakinin çekicinin hizaya gelmemle beraber sen sola kayafı bir at... frene bir asıldım arada kalacağım, inan dorsenin arkası tam köşesi benim kaputun üzerinden geçti, o sırada bariyere sıfırlamaya çalışıyorum kaçacak yer yok, Allah tan arkadan bir Audi geliyorduda benim sert frene tepki verebildi, yoksa uyduruk araba olsa yandık, gerisini tahmin et, kızdım tabii tırcı pardon der şeklnde el salladı, neyseki böyle durumlarda o anda hiçbirşey hissetmem, sinir korku falan yok, birşey hissetmiyorum, geçip gittikten sonra bir soğukluk geliyor sonrasında tepem atıyor, tırı geçtikten sonra olduğundan birşey yapmadım, daha hızlı devam....

sonuca gelelim, rampa aşşağı sert fren kritik manevra sıfır sorun, abs devreye  bile girmedi,  benim girdiğim virajlara sen girmezsin inan ve sürekli atraksiyonla denerim lastiği, 1 sene içinde saçmalamazsa baba lastiktir, göreceğiz,şimdilik güzel.... benim yorumumsa şöyle, saver lastik değil o kadar diyim, bundan sonra işim olmaz, zaten egp den sonra buna geçtim, o lastikle işim 6 sene önce bitmişti :)

deneme güzergalarımdan birine örnek, Edremit hanlar yolu, Yenice - Biga, hız yüksek, araç limitinde, kayma sınırı testi yaparım, bunuda geçti ki o yol sakattır, pikap kadar hızlı gidemiyorum fiesta ile ama gidiyorum, sen düşün artık :)

sonuç olarak greenways şimdilik çok iyi, EGP den sonra fark göremedim, ama mişlen saver bunların yanında hikaye bana göre, özellikle yol biraz bozuksa zorlamada saver dayanamıyor, başlıyoruz gezmeye, artık hamurundanmıdır nedir...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

175 ebat benimki, kuru zeminde Michelin den geride, direksiyon hissi zayıf. Hankook a göre de geride. Frende sorun yok , ıslak zeminde iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

175 ebat benimki, kuru zeminde Michelin den geride, direksiyon hissi zayıf. Hankook a göre de geride. Frende sorun yok , ıslak zeminde iyi.

195-50-15  ebatta bendekiler, sorun yok şimdilik...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Servet abi sen nasıl buldun lassa greenways i? 
Okudum, aynı durumdayım diye öncelikle tastik amacıyla mesajı beğendim. Müsait olunca da iki kelam ekleyecektim. Yağışta iyi, yanal savrulma zamanında tutuşu iyi. Kuru asvaltta tadı yok. Ve hala sesli. Ayrıca hiçte green ismini hak edecek şeklide yakıt ekonomisi vs yapmıyor. Sadece ucuz.

Energ Saver gibi 70 80.k olunca neler yapacak bakalım.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Okudum, aynı durumdayım diye öncelikle tastik amacıyla mesajı beğendim. Müsait olunca da iki kelam ekleyecektim. Yağışta iyi, yanal savrulma zamanında tutuşu iyi. Kuru asvaltta tadı yok. Ve hala sesli. Ayrıca hiçte green ismini hak edecek şeklide yakıt ekonomisi vs yapmıyor. Sadece ucuz.

evet yakıtta fark yok, egp ile aynı geldi bana, egp ye göre sessiz tabii benimkiler 5 yaşındaydı, 1 sene geçsin göreceğiz halini, baktık olmuyor egp ye dönerim.

yada 235-65-17 yada 235-60-18 kullanan birşeylere terfi ederim, ne dersin  :rolleyes:

not: mişlen saver tırt bu arada, uzun yok öyle egp gibi 5 sene gitsin hala yol tutsun zorlanmasın, yanına bile yaklaşamaz o kadar net fark var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sessiz değil diyenin yaşına da bakmak lazım. Daha doğrusu Kulak Burun Boğaz hekimi bakmalı :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
195-50-15  ebatta bendekiler, sorun yok şimdilik...
Senin ebat güzel , o ebat virajda tutmazsa at çöpe zaten
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Sessiz değil diyenin yaşına da bakmak lazım. Daha doğrusu Kulak Burun Boğaz hekimi bakmalı :D

:D landçımı o dede :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
4 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Ben de herhangi bir sorun yaşamadım. 205/55/16 ebat için 33 basınç ile kullanıyorum.

Zengin aracı olmuş sizinki.

Normal kullanımda bu ebatta fabrika etiket değerleri Comfortline için 29 psi, Highline için 33 psi diye biliyorum.

Comfortline;

GDl9b2.jpg

Highline;

Z309Na.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Golfün süspansiyon yumuşak, lastikte yumuşak. Üstüne bir de 29 psi kullanınca çok yumuşak oluyor. 33ü çok sevdim çok dengeli oluyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

emeklililiğini verseydin

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Golfün süspansiyon yumuşak, lastikte yumuşak. Üstüne bir de 29 psi kullanınca çok yumuşak oluyor. 33ü çok sevdim çok dengeli oluyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Kılavuza bakayım yarın.

klavuzda yazan tam yüklü değerle yarım yüklü değer arasında tutuyorum, en az yüke göre düşük basınçta gidersen şöyle bir sıkıntı var, yollar malum berbat, bir çukura yavaşta girsen lastik janta kadar eziliyor, jant dibinden başlıyor hafiften kesmeye kesmesede içten bağlara zarar veriyor zamanla yırtılma başlıyor, özelliklede lastik eskimeye başladıysa, o yüzden tam boş araca göre olan basıncı kullanma, yarım yük yada tam yüke göre kullan....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Kılavuza bakayım yarın.

Kılavuz depo dolum kapağındaki etikete bakın diyor.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sessiz değil diyenin yaşına da bakmak lazım. Daha doğrusu Kulak Burun Boğaz hekimi bakmalı default_lol.gif
Hiç güleceğim yok. Hatta gülmedim
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Eşimin Polo’nun yazlık lastikleri yıprandığı ve çatladığı için lastikçimizin tavsiyesi ike atmıştık. Şimdi lastik bakıyorum. Lassa Greenways tavsiye ettiler. Tanesi 875 TL. Yorumunuz nedir? Michelin Continental  grubu lastikler 1350 TL civarı. Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Eşimin Polo’nun yazlık lastikleri yıprandığı ve çatladığı için lastikçimizin tavsiyesi ike atmıştık. Şimdi lastik bakıyorum. Lassa Greenways tavsiye ettiler. Tanesi 875 TL. Yorumunuz nedir? Michelin Continental  grubu lastikler 1350 TL civarı. Ne dersiniz?

ebat nedir

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2012 de Lassa İmpetus Revo kullanmıştım inanılmaz memnun kalmıştım. Tabi şimdi yok o seri.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Dayanıklı lastik ,hem aşınmaya hem yanaklar dayanıklı. Ama tutuş olarak büyük markalardan geride. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Hocam Hankook düşünebilirsiniz güzel lastiktir.

https://www.n11.com/urun/hankook-18560-r15-84h-kinergy-eco-k425-binek-yaz-lastik-2020-2363078?magaza=performancelastik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...