İçeriğe Yönlendir

Lassa Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Zafer Ofli

Bu benim ikinci yazım.Ve açıkçası memnunum. Sıcak asfaltta dahi dönerken ses yapmıyor ve yolu iyi kavrıyor. Tek sıkıntı bence yakıt ekonomisini süratlendikten sonra sağlıyor. Yanı 90-100 giderken normal lastikten bir farkı yok ama daha hızlanıldığında normal yakması gerekenden yaklaşık %10 kadar bir tasarruf sağlıyor veya bana öyle geldi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cavit Çırakoğlu

Arkadaki pirellinin tekininde tabanı bozuldu. Bariz bir şekilde belli oluyordu. Yine lassa impetus revo ile değiştirdik.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhammet Baran

bilen arkadaşlar lütfen birkaç dakika ayırabilir mi; soru şu:

1. lassa impetus 2 2005 f1 araçların orijinal lastiği midir

2. üzerindeki ibarelerden hangisi üretim tarihini gösteriyor

3. araç üretim tarihi ile lastik üretim tarihi (teamüller yönünden) farklılık gösteriyor mu?

şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bilen arkadaşlar lütfen birkaç dakika ayırabilir mi; soru şu:

1. lassa impetus 2 2005 f1 araçların orijinal lastiği midir

2. üzerindeki ibarelerden hangisi üretim tarihini gösteriyor

3. araç üretim tarihi ile lastik üretim tarihi (teamüller yönünden) farklılık gösteriyor mu?

şimdiden teşekkürler..

1- 2005 F1'lerde Lassa olacak diye bir kural yok.. Bayide, aynı anda tırdan inmiş aynı model araçlarda bile farklı lastikler olabilir..

2- (2505) gibi bir yazı vardır.. ilk iki karakter üretim haftası, son iki karakter üretim yılıdır.

3- Yakın tarihlerdir. aynı olmayabilir, Ancak illaki lastik tarihi daha eskidir..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O tarihe de güven kalmadı, 53. hafta lastiği almıştım, söz konusu markanın sorumlusu bile çözemedi bu işi, ayrıca henüz yaşanmamış ayın üretimli lastiğini de gördüm. Zamanda yolculuk bile mümkün yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O tarihe de güven kalmadı, 53. hafta lastiği almıştım, söz konusu markanın sorumlusu bile çözemedi bu işi, ayrıca henüz yaşanmamış ayın üretimli lastiğini de gördüm. Zamanda yolculuk bile mümkün yani.

Ee, resimlemedin mi.. Haber yapardık facebookta :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ee, resimlemedin mi.. Haber yapardık facebookta :ohooh:

ben sana face haberi hazırlarım, sem merak etme :lol: :kutlama::D

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir

:rolleyes: Bak ne güzel,sana gelecekten lastik vermişler,geleceğin lastiği :s

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:lol: Bak ne güzel,sana gelecekten lastik vermişler,geleceğin lastiği :lol:

back To The Future, beni mi bulur hep...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

açıkçası yılı hatırlamıyorum ama söz konusu yıl 52 haftaydı :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

10bin km önce arabama impetus revo takılmış. Yağmurda çok az da olsa kayma eğilimi gösteriyor ve maalesef taşlı(hani ufak kare taşlı yollar) yokuşlu yolda durdum mu kalkmıyor. Sürekli patinaja düşüyor. Bugün bayağı geri gidip hızlanarak çıktığım bi yokuş oldu. Sorun ne olabilir sizce?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
10bin km önce arabama impetus revo takılmış. Yağmurda çok az da olsa kayma eğilimi gösteriyor ve maalesef taşlı(hani ufak kare taşlı yollar) yokuşlu yolda durdum mu kalkmıyor. Sürekli patinaja düşüyor. Bugün bayağı geri gidip hızlanarak çıktığım bi yokuş oldu. Sorun ne olabilir sizce?

Eğer laylon arabayla yokuşu çıkamadıysanız kesinlikle lastiklerdendir,zira benim sümbül yağmur çamur farketmiyor keçi gibi tırmanıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Revo testini okumuştuk, jantın yere sürtmemesini sağlıyor hepsi bu, yüklenmeyelim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eğer laylon arabayla yokuşu çıkamadıysanız kesinlikle lastiklerdendir,zira benim sümbül yağmur çamur farketmiyor keçi gibi tırmanıyor.

Bende o yüzden benim leğene suç atamıyorum.

Aynı lastikten bende de var. İmpetus böyle bir lastik maalesef :lol2:

Süperde bi internet sitesi yapmışlar. 40bin km boyunca bunları kullanacağıma inanamıyorum.

Revo testini okumuştuk, jantın yere sürtmemesini sağlıyor hepsi bu, yüklenmeyelim.

Kaçırdım galiba, link var mı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

Lastikler yağmurda fena kaymaya başladı. Geçen barbaros bulvarı'ndan (sabah binasından içeri girince) otim'e inen yokuşta frene bastığım gibi başından sonuna ABS ile indim. Tabi araç çok zor durdu.

Lassa merkezi aradım, en iyi lastikleri olduğunu ve neredeyse hiç şikayet almadıklarını iddia etti. "Dilerseniz aldığınız bayiiye gidin, tek bir lastiği laboratuarımıza alalım bakalım. Problemli ise değiştirelim" dediler. Sizce ne yapmalıyım? Sonuç alır mıyım?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu kadar kötü olmaması lazım bence, üretim hatası olabilir. Adac da gerçi sınıfta kaldı ama, ben impetus 2 kullanmıştım, ıslakta epey iyiydi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arka lastiklerin ne, kaç km oldu ?

Basınçları düzgün mü ?

Belki ön arka değişimi yaparak test etmen yararlı olur en azından lassalardan olup olmadığını anlarsın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Arka lastiklerin ne, kaç km oldu ?

Basınçları düzgün mü ?

Belki ön arka değişimi yaparak test etmen yararlı olur en azından lassalardan olup olmadığını anlarsın.

faturasında 50500km de değiştiği ve 06.05'te 4'ü birden değiştiği gözüküyor. Basınçlar düzgün. Araç şimdi 61500'de. Bu kadar kayması delirtiyor ve korkutuyor açıkçası...

basınçlara düzgün demişim ama şimdi kitapçığına baktım, önler 35 olmalı diyor. ben 31 basmıştım. Biraz daha basacağım ilk anda ancak arkalar ıslak yolda virajda niye kayıyor, bunu düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım

Lassa İmpetus Revo 205/65/16 91V kullanıyorum.şuan için gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Revo için ne demişiz :D : http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...st&p=977115 , her zeminde sondan 2. , 10.000km geçmiş demişsin, yani teknik olarak lastiğin yok, ama jantın yere değmeden 50.000km gidersin.

Vallaha öyle, jant yere değmiyor, tek özelliği bu.

Lassa İmpetus Revo 205/65/16 91V kullanıyorum.şuan için gayet memnunum.

Islak yollarda denediniz mi? Yokuş çıkmayı, hızlı bi viraja girmeyi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...