İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Harita Güncellemeleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

sanırım bir 3 boyut mevzusu var. onu görmek için ne yapıyoruz merak ettim :p bir ekran resmi var mı :p

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mustafa eski 3d görünen bildiğim Sultan ahmet Cami var deniyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Piranha :D

Bozulalı çok olduda yeni gönderdim..

Hepsiburada dan almıştım onlara gönderdim onlarda yaptırıp bana göndericeklermiş..

Cihazım bugün geldi..

Bence teslimat süreside gayet makul..

13 günde elime ulaştı ve hiç kargo parası ödemedim.

13 günün büyük bir kısmıda tatildi zaten bayram falan girdi araya.

Cihazın sorunuda virüs girmiş :good1: nerden geldiyse artık .. Garantiye girmiyormuş müşteri memnuniyeti adına tamir edilmiş :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cihazım bugün geldi..

Bence teslimat süreside gayet makul..

13 günde elime ulaştı ve hiç kargo parası ödemedim.

13 günün büyük bir kısmıda tatildi zaten bayram falan girdi araya.

Cihazın sorunuda virüs girmiş :D nerden geldiyse artık .. Garantiye girmiyormuş müşteri memnuniyeti adına tamir edilmiş :p

Bu cihazlarda nasıl factory setting için bi düğme kombinasyonu olmaz, şaşırtırıcı...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Dün akşam, 2010 Q3 ü ben de yükledim. Cihaz Navitech Pxp-210f...

Şimdilik, farkettiğim sanki navi programı daha hızlı açılıyor gibi... Bir de Kavşaklardaki yön levhaları eklenmiş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir de Kavşaklardaki yön levhaları eklenmiş...

Uzun süredir güncelleme yapmıyordunuz galiba, bu haritayla gelen bir özellike değil bu.. Q1 ile gelmişti..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bu cihazlarda nasıl factory setting için bi düğme kombinasyonu olmaz, şaşırtırıcı...

Reset var ama hiçbirşeye yaramıyor..

Bu arada seslendirmelere laz murat yüklemişler.. :lol2:

Birkaçtanede farklılıklar var alette çok hızlanmış ve bataryası 3.5 saat gitti şaşırdım :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Aynen öyle...

Temmuzda almıştım ve ilk kez güncelleme yaptım. Demek ki kullandıkça yeni sürprizlere hazır olmalıyım...

Uzun süredir güncelleme yapmıyordunuz galiba, bu haritayla gelen bir özellike değil bu.. Q1 ile gelmişti..
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Piranha voyger yüklendi görüntü gayet güzel. İstanbulda evler binalar gözüküyor :i-ih: son görüntüden 2 resim :)

yenib.gif

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

36 mb gibi bir dosya var toolboxta yeni harita 87 mb olmuş :)

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

bizim blaupunkt travelpilot ex icin de biseyler bulunabilr mi acaba buralarda?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan İlem

Ben de yeni navigasyonlandırdım kendimi. Piranha Fuga Igo Amigo yüklü cihaz kullanıyorum. Son güncellemeleri yaptım. Yalnız Samsun için bazı hatalar mevcut.

Örneğin Şehir olarak İlkadım seçiyorum Cadde olarak Kadı Cad. No. olarak ta 10-12 gibi seçiyorum. Buradaki Poilerde Çetin Market adında bir yer gösteriyor. Bu yer kapanalı 1 yıl oldu.

Yine buraya yakın Barış Bulvarı ile Kadı caddesini birleştiren kısa bir sokak var Hemen yanında Kazım Orbay İlköğretim okulu var. Bu sokak Kadı caddesinden Barış Bulvarına doğru tek yön. Burada navigasyon beni ters yöne sokmaya çalışıyor.

Yine Barış Bulvarı ile 100 Yıl Bulvarının birleştiği noktada 100 Yıl bulvarından gelip Kadı caddesine girmek istediğinizde U dönüşü yaptırıyor. Burada U dönüşü yasak. Normalde 100. Yıl Bulvarına girip 150-200 m. sonra adadan u dönüşü yaparak geri gelip kadı caddesine girmeniz gerekir. Üstelik bu noktada mobese kameraları var, u dönüşü sonrası adresinize cezanız geliyor.

Adı bilinen pek çok sokak ve cadde isimsiz yol olarak geçiyor.

Hadi ben Samsun'u biliyorum, bilmeyen nasıl yapsın.

Ayrıca başka şehirlerde de benzer durumlar olabileceğini düşünürsek bilmediğimiz şehirlerde navigasyon ile birlikte yine de yol işaretlerin mutlaka takip etmek gerekiyor. Allahtan hızlı bir şekilde yeniden rota hesaplaması yapıyor da oradan kurtarıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

TMC yakında kullanılabilecekmiş galiba. Nasıl çalıştığını hep merak etmişimdir :f1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

TMC değilde haritaya riskli bölge diye mi eklenecek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mesela E5 yoğun ne olacak ? Size sahil yolunu önerecek,sahil yoluna kadar olan kısımda veri alan cihaz yok,daldınız oraya sahil kilit.Ne olacak ?? Başlayacak millet ben böyle TMC'nin.

Tam güzel ülkem mantığı. :blush:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Daha radyo istasyonlarında TA bile yok, çok mu zordur, sanmam...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İstanbulda ilk olarak köprü trafiğini haber verse benim için kafi :p Yani 1. den mi gitmeli 2. den mi anlık lazım olan o oluyor :D Tam anlamıyla çalışmasını şimdilik beklemiyorum ama başlamak bitirmenin yarısı :selo: TRT üstlense ya bu TMC işini :p

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erhan Doruk
arkadaşlar 2010 Q4 haritası yayında toolbox ile indirebilirsiniz.

1 aydır istanbuldayım navigasyonun beni sokmadığı ters yön kalmamıştı, isabet olmuş, özellikle ataşehirde birçok yol değişmiş :nazar: Akşam güncellememi yapayım en iyisi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
arkadaşlar 2010 Q4 haritası yayında toolbox ile indirebilirsiniz.

Güncelleme hakkım bu ay sonunda bitiyordu ; iyi oldu ..

Sağol lokman Abi .. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 aydır istanbuldayım navigasyonun beni sokmadığı ters yön kalmamıştı, isabet olmuş, özellikle ataşehirde birçok yol değişmiş :) Akşam güncellememi yapayım en iyisi.

Sen yine de pek güvenme... Gözün levhalarda olsun.. Belediyelerin uygulama değişikliklerine hiç bir harita sağlayıcı yetişemez...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla bende ki mevcut sürüm Kızılayın göbeğinden Tandoğan istikametine sola dönüş serbest diyor...ama ben biliyorum ki yıllardır yasak :) En güzeli bende sürümü bir yenileyim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...