İçeriğe Yönlendir

Bu da Benim Connect

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

boya nedir

Normal parlak siyah sprey boya. Nalburdan aldım çok kaliteli değilmiş ama(başka bulamadım) internetten kaliteli birtane alıp son katını ondan boyuycam.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)

Uğur Bey, öncelikle aracına tekrardan kocaman bir maşallah :nazar::good1:

Anladığım kadarıyla panjuru kendiniz boyadınız, sırasıyla nasıl bir işlem uyguladınız, kullandığınız ürünler nedir ve en önemlisi boyadığınız yerlerde boya atması vs gibi bir şey oldu mu?

Daha önce ben de tamponu kendim boyamak için araştırma yapmıştım fakat boya atmasına karşı güvenip yapamamıştım.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Bu arada fordun orijinal boyasını (ruhsatta yazan boya koduna göre) spreye basan bir boyacı var bizim orada. Eğer boyarsam boyaları ondan temin edicem.

Not: Düzenleme nedeni: Ekleme açıklama yapma.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Uğur Bey, öncelikle aracına tekrardan kocaman bir maşallah :nazar::good1:

Anladığım kadarıyla panjuru kendiniz boyadınız, sırasıyla nasıl bir işlem uyguladınız, kullandığınız ürünler nedir ve en önemlisi boyadığınız yerlerde boya atması vs gibi bir şey oldu mu?

Daha önce ben de tamponu kendim boyamak için araştırma yapmıştım fakat boya atmasına karşı güvenip yapamamıştım.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Bu arada fordun orijinal boyasını (ruhsatta yazan boya koduna göre) spreye basan bir boyacı var bizim orada. Eğer boyarsam boyaları ondan temin edicem.

Not: Düzenleme nedeni: Ekleme açıklama yapma.

Tamponu araç rengine boyacıda boyattım ve 2 seneyi geçti şuanakadar bir sorun çıkartmadı. Siyah kısımda 6-7 aydır folyo kaplıydı aracı sık sık yıkatmaktan dolayı ufak tefek kalkma olmuştu o nedenle dün parlak sprey boya ile boyadım nekadar uzun ömürlü olur bilgim yok

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Tamponu araç rengine boyacıda boyattım ve 2 seneyi geçti şuanakadar bir sorun çıkartmadı. Siyah kısımda 6-7 aydır folyo kaplıydı aracı sık sık yıkatmaktan dolayı ufak tefek kalkma olmuştu o nedenle dün parlak sprey boya ile boyadım nekadar uzun ömürlü olur bilgim yok

Sormamda bi mahsur yoksa tamponu kaça boyattınız ve boyanırken yapılan işlemler hakkında bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Sormamda bi mahsur yoksa tamponu kaça boyattınız ve boyanırken yapılan işlemler hakkında bilginiz var mı?

Tam rakamı hatırlamıyorum ama 150'di yanlış hatırlamıyorsam. Boyacı tanıdık olduğu için uygun fiyat çıkarmıştı.

Nasıl bir işlem yapıldığı konusunda bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Tam rakamı hatırlamıyorum ama 150'di yanlış hatırlamıyorsam. Boyacı tanıdık olduğu için uygun fiyat çıkarmıştı.

Nasıl bir işlem yapıldığı konusunda bilgim yok.

Çok sağolun, parlak siyah boyanın durumu ile ilgili buradan bilgi verirseniz ilerleyen zamanlarda sevinirim.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Fotoğrafları göremiyorum malesefki..

Bende sorunsuz görünüyorlar :unsure2:

Sanki biraz ince kalmış gibi şeritler.

Fazla göze batmasın diye ince çektim. Resimlerde pek görünmüyor ama 6-7 m. bile rahatlıkla orda kırmızı çizgi olduğu anlaşılıyor

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İnce detaylar, güzel olmuş.

Teşekkür ederiim.

Aracım daha 46bin kmde olduğu için ve köye ev yapıcağımız için 3-4 yıl daha Connect'imle yola devam etme kararı aldık o nedenle sıradakı modifiye Chip uygulaması olcak. Daha güçlü ve daha seri olması için.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

ncsuh.jpg

ncsx9.jpg

ncsxp.jpg

İlerleyen günlerde de ekin altına fazla göze batmıycak lip taktırıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Uğur Bey arabanız hakkındaki görüşlerimi biliyorsunuz, arabanıza lafım yok ancaaak ben lipi beğenmedim(tabiki siz beğendiyseniz ayrı).

Yanlış anlamayın ama herkes aynı şeyi yapıyor, hazır ürün al tak. Sizin aracınız hepsinden farklı, en önemlisi el emeği var.

Hem o lipi takınca dodiklerin alt kısmına kadar geldiği için dodikleri de boyamanız gerekli, böyle sırıtıyor.

Bunlar tamamen şahsi fikrim, emeğe ve zevke saygı tabiki :good1:

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Uğur Bey arabanız hakkındaki görüşlerimi biliyorsunuz, arabanıza lafım yok ancaaak ben lipi beğenmedim(tabiki siz beğendiyseniz ayrı).

Yanlış anlamayın ama herkes aynı şeyi yapıyor, hazır ürün al tak. Sizin aracınız hepsinden farklı, en önemlisi el emeği var.

Hem o lipi takınca dodiklerin alt kısmına kadar geldiği için dodikleri de boyamanız gerekli, böyle sırıtıyor.

Bunlar tamamen şahsi fikrim, emeğe ve zevke saygı tabiki :good1:

Teşekkür ederim.

Dodikleri ve tamponu ilerleyen günlerde boyatıcam(araç rengine) Ek çok uygun bir fiyatta denk geldi o nedenle biranda aldım taktım. Normalde ilerleyen günlerde boya işlemleri bittikten sonra taktırıcaktım normalde eki.

30 tl'ye eki aldım 15 tl'de boyatmasına verdim.

Bu arada arkatampon için özel taşarım(kendi çizdiğim) bir tampon yaptırmayı düşünüyorum. Şuanda usta ve fiyat araştırması yapıyorum. Trabzonda bir yer varmış orayla görüşcem.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bu arada arkatampon için özel taşarım(kendi çizdiğim) bir tampon yaptırmayı düşünüyorum. Şuanda usta ve fiyat araştırması yapıyorum. Trabzonda bir yer varmış orayla görüşcem.

İşte sizden beklenen hareketler bunlar :bravo: Demek istediğim tam da buydu :good1:

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Köydeydim bugün o nedenle araç biraz kirli ama sıcak sıcak yaptığım bir kaç ayrıntının resimini ekliyim dedim. Yarın yine köye gidicem o nedenle salı günü aracı yıkatıp ayrıntılı resimleri eklerim.

nhlw9.jpg

nhm02.jpg

nhm1t.jpg

nhm2c.jpg

nhm3h.jpg

nhm41.jpg

nhm4p.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bugün köydeydim. Boş vaktim vardı Connect'imi temizledim bir güzel.

Temmuz ayında Chip yaptırıyorum 75 ps değilde artık 105 ps olcak yakışıklı :blush:

nlvhh.jpg

nlvk4.jpg

nlvkv.jpg

nlvlg.jpg

nlvm4.jpg

nlvmx.jpg

nlvnd.jpg

nlvns.jpg

nlvp4.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Maşallahı var. Çip forever..

Teşekkür ederim Hüseyin abi.

Chip uzun zamandır aklımdaydı da babamı ikna edemiyordum. Sonuçta ruhsatta babamın adı yazıyor onun onayını almadan bir işlem yaptırmıyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

uğur yakışmış farklılık istersen benim tampon var satılık istersen :blush:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...