İçeriğe Yönlendir

Ka - Yakıt Tüketimi

Fırat Çarpıcı

Recommended Posts

tekrar izmir bodrum gittim geldim 550km yaptim 140tl benzin ile 100km hizi gecmedim bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Turgut Yıldırım
(düzenlendi)

Aracım LPG li 32 litre tank 24 litre almakta güvenlik genleşmesi için.

en son lpg litresi 2.80 iken 24 litre gaz aldım 67 TL'ye Hep fuller ve kadranı sıfırlarım petrolden çıkarken. Toplam gaz bitti dıt dıt sesine kadar 353 KM yol yaptım. Hepsi şehir içi ve agresif kullanım. Biraz dikkatli kullanınca 366 km görmüştüm en iyi

67\353 = 0.189 krş kilometrede. yani 19 kuruş yakmış aracım km de.

Tabi sabahları ilk çalıştırmada motor ısınana kadar 1 km kadar benzinde gidiyor araç. O benzin gideri hariç.

Ama 42 litre benzin 209 Tl yapıyor ve 450 km gidiyorsa 209\450 = 0.466 yapıyor km başına neredeyse yarı yarıya lpg tavsiye ederim düşünenlere

tarihinde Turgut Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
can özyol

arkadaşlar bugun aracımın yakıt olcümünü yaptım 0,45 krş yaktı . 

depomu taşana kadar fulledim km sıfırladım. 102 km yol gittim tekrar taşana kadar fulledim 46 tl yakıt aldı 

champiyon marka buji leri hava yag yag flitresi gecen ay deişmişti . 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

depomu taşana kadar fulledim km sıfırladım. 102 km yol gittim tekrar taşana kadar fulledim 46 tl yakıt aldı 

Krş hesabı bilemiyorum. 100km de kaç LT yaktı yani?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

hesaplamama ve anlattıgınıza gore 100 km/ ortalama 9,4 yakmıssınız doğrumu ? benım de yaklasık yakıt ortalamam bu sekılde :(

Yorum bağlantısı

100 km güzergahı neresi peki?

trafiğe ne kadar takıldın?

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

son lpg ölçümünü bildireyim :)

perşembe akşamı ıspartaya asker ziyreti ve yemin töreni için gittim eşimin annesi ile beraber. giderken bir depo gaz ile 32 litrelik tank 380 km  sonra bitti 30 lt dolmuştu

dönüşte ise hiç acele etmeden 80 90 km hızla geldim ıarabada 3 kişiyiz ve askerin yanın aldığı iki bavul var askeri kıyafetler dolu dağıtım izmi olduğu için tümünü getirdi ve kışlık 175/65R14 lastik ile 411 km gitti çok şaşırdım yazın 2 kişiyle yazlık lastik ile bile bu kadar uzun yolda gitmemişti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim İnceer

Bende bu hafta ici sizinde tavsiyeniz uzerine akl taktiriyorum deneyimlerimi paylasirim tesekkurler...:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Uçkan

Eşimin arabası şuan km de 0,75.tl gibi anormal bi tüketime sahip.  Sadece okula gidiş-geliş için kullanılan araçın, 1km gidiş, iş çıkışı da 1 km dönüş yolu oluyor, motor gidene kadar ısımıyor, o sebeple bu kadar fazla yakıt tüketebilir mi?

Geçtiğimiz haftalarda hava filtresini ve bujilerini değiştirmiştim. (içerisinden platin buji çıkmıştı, yenisi ilçedeki yedek parçacılarda yoktu, ford toptancısını arayıp 97 model ford ka ya uygun buji gönder dedi fakat gelen buj platin değildi, belkide eski bujileri orijinal değildi..)

Sizce sorunu nerede aramalıyım?..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eşimin arabası şuan km de 0,75.tl gibi anormal bi tüketime sahip.  Sadece okula gidiş-geliş için kullanılan araçın, 1km gidiş, iş çıkışı da 1 km dönüş yolu oluyor, motor gidene kadar ısımıyor, o sebeple bu kadar fazla yakıt tüketebilir mi?

Geçtiğimiz haftalarda hava filtresini ve bujilerini değiştirmiştim. (içerisinden platin buji çıkmıştı, yenisi ilçedeki yedek parçacılarda yoktu, ford toptancısını arayıp 97 model ford ka ya uygun buji gönder dedi fakat gelen buj platin değildi, belkide eski bujileri orijinal değildi..)

Araç ısınmıyor. Yüksek yakması normal de, kuruş hesabı bilemem. Litre cinsinden söylemeniz gerekiyor.

KA'nın bujisi özeldir. Özel buji kullanmazsanız pistona çarpabilir. Buji setini zaamnında 50tl'ye mi ne almıştım. Gerekirse online alın, kargoyla getirtin, doğrusu olsun.

Bir de subap ayarları çok önemli. Kötü olursa araç çekmediği gibi birde iyi yakıyor.

Yorum bağlantısı

Ankara'daki bi çıkmacıdan bulduğum hava filtre üst kutusu az önce elime ulaştı. 100 TL

Böylece yakıt tüketimimin azalacağını ve çekişimin yükseleceğini ümit ediyorum Sürekli yakıtı kontrol ediyorum, umarım bir değişim gözlenir.

Bu arada Ankara'da bulduğum çıkmacı her ka kullanıcısının işine yarayabilir. Bana gönderdiği malzeme hatasızdı.

Bu hafta eline 5 adet ford ka gelmiş parçalanmak üzere ve çıkma ihtiyacı olanlara epey malzeme çıkacaktır.

Ankara çıkmacı İbrahim Gürbüz 05325606879

p64j.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ankara'daki bi çıkmacıdan bulduğum hava filtre üst kutusu az önce elime ulaştı. 100 TL

Böylece yakıt tüketimimin azalacağını ve çekişimin yükseleceğini ümit ediyorum Sürekli yakıtı kontrol ediyorum, umarım bir değişim gözlenir.

Bu arada Ankara'da bulduğum çıkmacı her ka kullanıcısının işine yarayabilir. Bana gönderdiği malzeme hatasızdı.

Bu hafta eline 5 adet ford ka gelmiş parçalanmak üzere ve çıkma ihtiyacı olanlara epey malzeme çıkacaktır.

Ankara çıkmacı İbrahim Gürbüz 05325606879

Uploaded with ImageShack.us

MAF lımıydı sizin araç? Şu anki motorunuzun bi resmini çekebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1 km kullanınca çok yakması normal. ne kadar yaktığını öğrenmek için en az 20 km bir yola gitmeniz lazım. en az.

ilk 1 km benim passat 15 litre/100 km yakıyor.

Yorum bağlantısı

MAF lımıydı sizin araç? Şu anki motorunuzun bi resmini çekebilir misiniz?

Sani Bey aracta MAF yok, MAP var. Daha onceki bir yorumunuzdan hatirladigim kadariyla MAF olmadigi icin filtreden sonra yakit cok degismeyecek ana yine de orjinale donus cabasi iste.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Bey aracta MAF yok, MAP var. Daha onceki bir yorumunuzdan hatirladigim kadariyla MAF olmadigi icin filtreden sonra yakit cok degismeyecek ana yine de orjinale donus cabasi iste.

Evet hatırladım :)

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

lpg zammından sonra benzin ile gezmeye başladım ortalamam 8.7/100 km kar yağdığı günlerdede kullandım arabayı ve gün içinde 2-3 km gidip stop ettiğim çok oldu

ölçümüde aynı depodan yaptım pompa attığı anda doldurtmadım 403 km sonra 172 tl lik yakıt aldı litresi 4.89 35 litre kış ayında 1 litre fazla yaktığınıda göz önünde bulundurursak normal olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı

lpg zammından sonra benzin ile gezmeye başladım ortalamam 8.7/100 km kar yağdığı günlerdede kullandım arabayı ve gün içinde 2-3 km gidip stop ettiğim çok oldu

ölçümüde aynı depodan yaptım pompa attığı anda doldurtmadım 403 km sonra 172 tl lik yakıt aldı litresi 4.89 35 litre kış ayında 1 litre fazla yaktığınıda göz önünde bulundurursak normal olduğunu düşünüyorum.

Yakıt değerleri benim ölçülerime çok benziyor.

Senin motoruna iyi baktığını biliyorum o yüzden benim de içim rahatladı :)

Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

ben kerim herkese selam arkadaşlar. benim 98 model 1.3 lpg li  fort ka var.yakıtı  kilometreye 30 kuruş 100 kilometreye 30 tl yakıt yakıyor şehir içinde. sizce yakıtı normalmi.yoksa çok mu yakıyor benim araç cevap

Yorum bağlantısı
Murat Bayazıt

Merhaba ,

Bende 98 1.3 ka kullanicisiyim ortalama 40 kurus 8 litre civari yakiyorum araci yeni aldim acik trafikte bu rakamlar cikti.Ancak trafikte 50 kurus yakar diye dusunuyorm yani 10 lt cussesine gore fazla istahli gibi geldi bana ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba ,

Bende 98 1.3 ka kullanicisiyim ortalama 40 kurus 8 litre civari yakiyorum araci yeni aldim acik trafikte bu rakamlar cikti.Ancak trafikte 50 kurus yakar diye dusunuyorm yani 10 lt cussesine gore fazla istahli gibi geldi bana ;)

Şehir içi 8'le gezmeniz gerekir. Tabi kullanım güzergahınız ve stiliniz çok önemli.

Yorum bağlantısı

Tıngır tıngır gidiyorum orta şeritten 5.vites 90 km

hizla

İstanbul'da olduğunuzu görüyorum. 90 ile gittiğinize göre sabah 5'te veya gece 11 de felan geziyorsunuz galiba :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...