İçeriğe Yönlendir

Ka - Yakıt Tüketimi

Fırat Çarpıcı

Recommended Posts

Misafir

Bir diğer eksi de bagajın iptal olması ama bagaj ihtiyacı olan da ka ile uğraşmaz o da ayrı :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

LPG iyi tek -si kapalı otoparka girememesi.

Beni kimse durdurmadı şimdiye kadar gerçi kapalıya bırakmak yerine her zaman açık otoparka girmeye gayret ederim. artık bildiğim kadarıyla da lpgliler otoparklara girebiliyor diye biliyorum. Otoparka girip de patlamış hiç lpg duymadım görmedim. O değil alev alabilirlik patlayabilirlik anlamında en düşük kıvılcımlanma eşik değeri dizelin, sonra benzinin sonra da lpgnin. Zira lpg ancak benzinle bir süre motor ısındıktan sonra devreye giriyor çünkü kıvılcımlanma eşik değeri daha yüksek. Ayriyetten lpg dediğimiz kalorifer yakıtı tehlikeli olsaydı evlerimize kadar giremezdi.

Polemik yaratma cümleleri sarfetmişim :D hadi hayırlısı :D

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Polemiğe farklı bir bakış açısı getireyim;

Lpg fakir işi ondan elit tabaka otoparkına girmesine izin vermiyolar Burak :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Polemiğe farklı bir bakış açısı getireyim;

Lpg fakir işi ondan elit tabaka otoparkına girmesine izin vermiyolar Burak :)

Ahahahahahaha :D fakirim ben

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Ufak olan bagaj yarı yarıya ufalıyor tabi LPG tankı sağ olsun. Ama işgal ettiği yeri benzinlikte, cepten daha az para çıkartarak telafi ediyor :bravo: :bravo: :bravo:

KA neyse de Ferrarisine LPG takan bir bilge vardı :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yildirim Karaca

:) lpgyi taktığımdan beri 3bin kmyi geçtim. Sadece bu ay 1000 km yapmışım:) kuduz gibi araba biniyom lpg sonrası. Eskiden içime otururdu benzin

lpg niz ne marka acaba
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

lpg niz ne marka acaba

Atiker sıralı hocam.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

lpg niz ne marka acaba

Selamlar. Atiker. Ve sarıgaz otogazda montajı yapıldı. Sordum lovato mu atiker mi diye. Biz kendi arabalarımıza bile atiker taktık dediler. Galerici bi abi de vardı tam sorduğum anda, o da aldığı arabalara atiker taktırıyorum dedi. Montajı yapanyer önemli diyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

lpg li hacılar lpg de 25 kuruş indirim var hadi iyisiniz :p

benzinede gelirmi acaba :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

kurban bayramında erzurum kayseri arası 630 km  uzun yolda benzinde 100 km de 5.3 lt yaktı.erzurumda depoyu tam doldurdum.kayseride tekrar doldurdum 33 litre benzin aldı.hesaplamayı bu şekilde yaptım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kurban bayramında erzurum kayseri arası 630 km  uzun yolda benzinde 100 km de 5.3 lt yaktı.erzurumda depoyu tam doldurdum.kayseride tekrar doldurdum 33 litre benzin aldı.hesaplamayı bu şekilde yaptım.

5,23 yakmış.  5.2 bile diyebiliriz. Gayet ekonomik :good1:

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

teşekkürler sani bey.bakımına dikkat ediyorum yağ olarak sadece 5 30 motocraft kullanıyorum.buji ve  filtrelerini merkez otodan alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

50 lira'ya sehirici 90-100 km gidiyo benim kiz acik hava filtrem var cok mu yakiyir dersiniz malum 1.6 cc benim ki, bana cok geliyor tuketim !

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

1.6 benzinli için normal şükrü hocam. bende 1.6 laguna varken 9 litre yakıyordu, 1.6 mini cooper 8 litre yakıyordu, 1.4 clio ise 8 civarları yakıyordu.

Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

1.6 benzinli için normal şükrü hocam. bende 1.6 laguna varken 9 litre yakıyordu, 1.6 mini cooper 8 litre yakıyordu, 1.4 clio ise 8 civarları yakıyordu.

Aslinda araclarimiz cok yakmiyor Alper kardesim benzin gereksiz pahali yahu ama iste dedigin gibi cok yakmiyo ama yakiyo :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

Yani çok yakmıyor, yaktığı yakıt pahalı  :biggrin:

Adamlar 5400cc'ye binip bizim ödediğimiz TL/KM'yi ödemiyorlar

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

Yani çok yakmıyor, yaktığı yakıt pahalı  :biggrin:

Adamlar 5400cc'ye binip bizim ödediğimiz TL/KM'yi ödemiyorlar

Kanada'da 1 yil yasadim 1.6 cc istiyeni dovuyolar hele manuel vites isteyeni karantinaya alirlar :)))
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Kanada'da 1 yil yasadim 1.6 cc istiyeni dovuyolar hele manuel vites isteyeni karantinaya alirlar :)))

2500cc'den aşağısı akülü araba sınıfı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

Fakirdik o vakit ogrencilik malum 1.8 laser plymouthum vardi lastikler kabak allaha emanet giderdik:-) arabayi yanlis parktan cektiler bi geldim yok arabadan pahaliya geldi cezalari biraktik :)))

Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

benim araba 100 km de ne yakiyo 10 litre yani di mi?

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

10 litre olsa litre fiyatı 4.70TL 0.47 yakar hocam.

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

10 litre olsa litre fiyatı 4.70TL 0.47 yakar hocam.

matematik odullu adamim ben :))))))
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

hesap kitap yapmaktan hepimiz prof olacağız yakında. her şerde bir hayır var illa ki  :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...