İçeriğe Yönlendir

Pedal Commander, Chipsiz Araba Hızlandırıcı Diyorlar

Erhan Karaman

Recommended Posts

Cenk Önsoy

Pedal Commander Ankara merkezinde bilgisayar kanadında sorumlu olarak çalışıyorum, ürünle ilgili sorularınıza yanıt sunabilirim dilerseniz.

Ancak beni üzen bir nokta var, cihazı görmeden, kullanmadan veya hiç araştırmadan bu kadar güzel ve seviyeli bir forumda bile "gaza fazla basın aynı şeyi yapıyor" veya "sahtekarlık bir işe yaramıyor" gibi yorumları görmek gerçekten toplum olarak ön yargılarımızın ne kadar üst seviyede olduğunu gösteriyor, en azından buradaki bilinçli kitleden bunu beklemezdim. 

Her neyse, ürünün ne kadar şahane, mega-ultra süper olduğunu anlatmayacağım, sadece bilgi olarak ekliyorum denk geldiğim için, sorusu veya eleştirisi olan var ise yanıtlamak için buralardayım, Ford Fusion aracım için Forumu kurcalıyorum.

@Ekin Güney ile dün beraberdik, kendisinden sağolsun aracım ile ilgili bilgi alma şansım oldu, yardımcı da oldu fazlasıyla. Genelde öyle olur, reklam yapıyor, ürün şişiriyor gibi yine ön yargı etiketleriyle birbirimizi boğmayalım ;) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Pedal Commander Ankara merkezinde bilgisayar kanadında sorumlu olarak çalışıyorum, ürünle ilgili sorularınıza yanıt sunabilirim dilerseniz.
Ancak beni üzen bir nokta var, cihazı görmeden, kullanmadan veya hiç araştırmadan bu kadar güzel ve seviyeli bir forumda bile "gaza fazla basın aynı şeyi yapıyor" veya "sahtekarlık bir işe yaramıyor" gibi yorumları görmek gerçekten toplum olarak ön yargılarımızın ne kadar üst seviyede olduğunu gösteriyor, en azından buradaki bilinçli kitleden bunu beklemezdim. 

Her neyse, ürünün ne kadar şahane, mega-ultra süper olduğunu anlatmayacağım, sadece bilgi olarak ekliyorum denk geldiğim için, sorusu veya eleştirisi olan var ise yanıtlamak için buralardayım, Ford Fusion aracım için Forumu kurcalıyorum.
[mention=60963]Ekin Güney[/mention] ile dün beraberdik, kendisinden sağolsun aracım ile ilgili bilgi alma şansım oldu, yardımcı da oldu fazlasıyla. Genelde öyle olur, reklam yapıyor, ürün şişiriyor gibi yine ön yargı etiketleriyle birbirimizi boğmayalım [emoji6] 

Cenk bey öncelikle hoşgeldiniz. Madem ürün sizin donanım ve bilginiz dahilinde teknik detay, veri, ve donelerle açıklamalar bekliyoruz sizden. Benim almayı düşünüp hep ertelediğim bir ürün mesela. Tşkler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ürün bağlı iken ve öncesinde gaz pedalı potansiyımetresinde yapışmış test ölçümü var mıdır

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

@cenk önsoy kardesim urunun yaziliminin ureten kisilerden biri bende ondan pedal commander cihazini ne kadar yanlis bildigimi farketmemi sagladi. Akliniza takilan butun sorulari sorabilirsiniz. Ankarada ostimde yeri var oraya gidip cihazi gorup daha detayli bilgide alabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
@cenk önsoy kardesim urunun yaziliminin ureten kisilerden biri bende ondan pedal commander cihazini ne kadar yanlis bildigimi farketmemi sagladi. Akliniza takilan butun sorulari sorabilirsiniz. Ankarada ostimde yeri var oraya gidip cihazi gorup daha detayli bilgide alabilirsiniz

Ekin bey şimdi olmadı ama siz sorularınızı sorun dediniz, sorduk topu taça attınız. O zaman şöyle girmeliydiniz konuya....
Cenk bey arkadaşım, benim kafamdaki soruları cevapladı ikna oldum, sizde sorularınızı ona yöneltebilirsiniz....
Girizgah böyle olmalı idi!

O zaman Cenk bey sorularımıza cevap bekliyoruz sizden!!!
Yorum bağlantısı
Ekin Güney
2 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Ekin bey şimdi olmadı ama siz sorularınızı sorun dediniz, sorduk topu taça attınız. O zaman şöyle girmeliydiniz konuya....
Cenk bey arkadaşım, benim kafamdaki soruları cevapladı ikna oldum, sizde sorularınızı ona yöneltebilirsiniz....
Girizgah böyle olmalı idi!

O zaman Cenk bey sorularımıza cevap bekliyoruz sizden!!!

Omer abi asil bilgili olan o zaten ben cenki desteklemek icin yazmistim senin dedigin gibi bir girizgahta uygundur tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cenk Önsoy

Teşekkürler Ömer hocam, elbette.

Kısaca özet vereyim, öncelikli olarak size performans farkını elektronik gaz pedalına sahip araçlarda (2006 ve sonrası hemen her araç), gaz pedalınızda hissettiğiniz ve bir çok müşterimizin "boşluk var" veya "sağır kalıyor" gibi ifadelerle anlamış olduğu gecikme süresini ortadan kaldırarak sağlayan bir ürün Pedal Commander.

Yani ışıktasınız, dipgaz kalkış yapmak istiyorsunuz, ABS | ESP | ASR | EDL gibi opsiyonlarınız kapalı olmasına rağmen; aracınız 2-2,5 saniye boyunca motor bağırırken tekerlekleriniz yavaş yavaş hareket eder, sonra birden ipini koparmışcasına hızlı bir sıçrama yaparak kendine gelmiş gibi gerçek seriliğine kavuşur.

Gaz kelebeğinizi kontrol eden potansiyometrenin kademeli geçiş sağlaması ve performansınızı size adım adım sunmasıyla alakalı bir durumdur.

Bu motor gücünü herkes kullanabilsin diye üreticilerin yaklaşık 10 seneye yakındır uyguladıkları bir güvenlik önlemi, çünkü bu aracı kimin kullanacağını bilmez, tüm yaş gruplarından oluşan bir istatistiksel analiz ve sapma oranları baz alınarak bir model sürücüye göre optimize edilir araç.. Kısaca şöyle belirteyim, Ayşe teyze de kullanabilir, yiğenimiz Serkan da, eşimiz Pelin hanım da, veya kayın pederimiz Mehmet Ali bey de; biz de.

Ancak Pedal Commander ile şunu söylüyorsunuz: "ben bu cihazı takarım, gecikme süresiyle işim yok, dilediğim gibi kendi aracımı, dilediğim serilikte kullanırım"

Ek olarak eşime verirken daha da yavaşlatırım çünkü şoförlüğüne pek güvenmiyorum, babam kullanırken cihazı kapatırım aracımı orjinali şeklinde kullansın adam keyif alıyor, ben ise şehir içinde City moduna geçerim, uzun yolda Sport + modunda keyfime keyif katarım.

Cihaz beygir ve tork artışı sağlayan bir ürün değil, fiziksel olarak sizin gücünüz ve tork değerlerinizle oynamıyor, yakıtınızı değiştirmiyor. Gecikme sürenizi sıfırlayıp eski model araçlardaki telli gaz pedal sisteminde olduğu gibi kontrolü manuel olarak size sunuyor.

Gaz pedalınızın üzerindeki sokete yerleştiriliyor, ürün satışlarımızın %70'den fazlası son tüketiciye kargo ile iletiliyor, montajı ise gaz pedalınıza ürün soketinin takılmasından ibaret ve 1 dakikanızı alıyor, yine ürün elinize ulaşınca telefon yoluyla ürün elime ulaştı, araç başındayım dediğinizde teknik ekibimizden bir arkadaşımız sizi hızlıca yönlendirerek montajını gerçekleştiriyorsunuz, aracınız sürüşe hazır bir şekilde 1-2 dakika içerisinde sizi bekliyor olacaktır.

Uygulamanın herhangi bir garanti dışı, fiziksel hasar veren veya ileri vadede aracınıza zarar veren bir etkisi mevcut değildir. Garantinize sıkıntı yaratmaz, zaten montajında da yine kesme, delme, vidalama gibi fiziksel hasar veren uygulamalar yapılmaz, uygun soketleri yuvaya yerleştirirsiniz ve kullanıma hazırdır. 

Ürün test sürüşleri ücretsizdir, kendi aracınızla herhangi bir merkezimize uğrayıp kendi aracınızla testini gerçekleştirebilirsiniz.

Kısacık sürüşten birşey anlamam diyorsanız onun da çözümü var, 7 günlük koşulsuz iade kapsamında ürünü satın alıyorsunuz.

Yani satın aldınız, dilerseniz 1 saat sonra, dilerseniz 6. gün sonunda ürünü "ben sevmedim, eşim kızdı, oğlum beğenmedi" gibi sebeplere gerek olmadan iade edebiliyorsunuz.

Bu süre zarfında istediğiniz testi, istediğiniz gibi yapabilirsiniz, araç sizin, ürün sizindir.

@Ekin Güney hocam tanışmamıza istinaden yazıya dahil olmuş, teşekkür ediyorum; ancak düzelteyim, yazılımı üreten kişilerden biri değilim, merkezde uygulayan personellerden biriyim :) 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Omer abi asil bilgili olan o zaten ben cenki desteklemek icin yazmistim senin dedigin gibi bir girizgahta uygundur tabi.

Estafirullah kardeşim, konu sana dönmesin diye öyle dedim ben, bilgiye aç bir aileyiz malum.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

@Cenk Önsoy anladigim kadariyla pedallarda gecikme süresi var ve bu cihaz sadece bunu ortadan kaldiriyor veya süreyi azaltabiliyor. Baska birsey yok mu? yani pedala 50% bastigimda cihaz ecu ya 65% gibi bir deger göndermiyor mu? (degerleri kafadan attim)

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Teşekkürler Ömer hocam, elbette.
Kısaca özet vereyim, öncelikli olarak size performans farkını elektronik gaz pedalına sahip araçlarda (2006 ve sonrası hemen her araç), gaz pedalınızda hissettiğiniz ve bir çok müşterimizin "boşluk var" veya "sağır kalıyor" gibi ifadelerle anlamış olduğu gecikme süresini ortadan kaldırarak sağlayan bir ürün Pedal Commander.
Yani ışıktasınız, dipgaz kalkış yapmak istiyorsunuz, ABS | ESP | ASR | EDL gibi opsiyonlarınız kapalı olmasına rağmen; aracınız 2-2,5 saniye boyunca motor bağırırken tekerlekleriniz yavaş yavaş hareket eder, sonra birden ipini koparmışcasına hızlı bir sıçrama yaparak kendine gelmiş gibi gerçek seriliğine kavuşur.

Gaz kelebeğinizi kontrol eden potansiyometrenin kademeli geçiş sağlaması ve performansınızı size adım adım sunmasıyla alakalı bir durumdur.
Bu motor gücünü herkes kullanabilsin diye üreticilerin yaklaşık 10 seneye yakındır uyguladıkları bir güvenlik önlemi, çünkü bu aracı kimin kullanacağını bilmez, tüm yaş gruplarından oluşan bir istatistiksel analiz ve sapma oranları baz alınarak bir model sürücüye göre optimize edilir araç.. Kısaca şöyle belirteyim, Ayşe teyze de kullanabilir, yiğenimiz Serkan da, eşimiz Pelin hanım da, veya kayın pederimiz Mehmet Ali bey de; biz de.

Ancak Pedal Commander ile şunu söylüyorsunuz: "ben bu cihazı takarım, gecikme süresiyle işim yok, dilediğim gibi kendi aracımı, dilediğim serilikte kullanırım"
Ek olarak eşime verirken daha da yavaşlatırım çünkü şoförlüğüne pek güvenmiyorum, babam kullanırken cihazı kapatırım aracımı orjinali şeklinde kullansın adam keyif alıyor, ben ise şehir içinde City moduna geçerim, uzun yolda Sport + modunda keyfime keyif katarım.

Cihaz beygir ve tork artışı sağlayan bir ürün değil, fiziksel olarak sizin gücünüz ve tork değerlerinizle oynamıyor, yakıtınızı değiştirmiyor. Gecikme sürenizi sıfırlayıp eski model araçlardaki telli gaz pedal sisteminde olduğu gibi kontrolü manuel olarak size sunuyor.
Gaz pedalınızın üzerindeki sokete yerleştiriliyor, ürün satışlarımızın %70'den fazlası son tüketiciye kargo ile iletiliyor, montajı ise gaz pedalınıza ürün soketinin takılmasından ibaret ve 1 dakikanızı alıyor, yine ürün elinize ulaşınca telefon yoluyla ürün elime ulaştı, araç başındayım dediğinizde teknik ekibimizden bir arkadaşımız sizi hızlıca yönlendirerek montajını gerçekleştiriyorsunuz, aracınız sürüşe hazır bir şekilde 1-2 dakika içerisinde sizi bekliyor olacaktır.

Uygulamanın herhangi bir garanti dışı, fiziksel hasar veren veya ileri vadede aracınıza zarar veren bir etkisi mevcut değildir. Garantinize sıkıntı yaratmaz, zaten montajında da yine kesme, delme, vidalama gibi fiziksel hasar veren uygulamalar yapılmaz, uygun soketleri yuvaya yerleştirirsiniz ve kullanıma hazırdır. 

Ürün test sürüşleri ücretsizdir, kendi aracınızla herhangi bir merkezimize uğrayıp kendi aracınızla testini gerçekleştirebilirsiniz.
Kısacık sürüşten birşey anlamam diyorsanız onun da çözümü var, 7 günlük koşulsuz iade kapsamında ürünü satın alıyorsunuz.
Yani satın aldınız, dilerseniz 1 saat sonra, dilerseniz 6. gün sonunda ürünü "ben sevmedim, eşim kızdı, oğlum beğenmedi" gibi sebeplere gerek olmadan iade edebiliyorsunuz.
Bu süre zarfında istediğiniz testi, istediğiniz gibi yapabilirsiniz, araç sizin, ürün sizindir.

[mention=60963]Ekin Güney[/mention] hocam tanışmamıza istinaden yazıya dahil olmuş, teşekkür ediyorum; ancak düzelteyim, yazılımı üreten kişilerden biri değilim, merkezde uygulayan personellerden biriyim [emoji4] 

He şöyle işin ehli yazdı şükür, ellerine, klavyene sağlık. Buraya kadar her şey hoş peki işin duygusal boyutu tatminkar mı?
Yani fiyat performans ürünü müdür? Yazılım fiyatları ise rakamlarınız benim hep uzak kalacağım bir ürün olarak kalacaktır?
Farklı versiyon var mıdır? Tek tip olup farklı marka araç ve modellere göre mıdır?
Tşkler
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cenk Önsoy

Öncelikle belirteyim, aktif olarak hizmet aldığım merkezimizde Beyin Yazılımı, Chip Tuning, Pedal Commander, Kasnak, DPF/EGR işlemleri gerçekleştirebiliyoruz.

Aracınızda duyduğunuz eksiklik ve ihtiyaca göre neye gereksinim duyuyorsanız ona göre yönlendirme sağlıyoruz.

Reklam vs. gibi aktiviteler dışında ürün odaklı olmayan ve genelde rasgele tuning ürünleri sattığımızı gören arkadaşlar merkezimize aracım gitmiyor, hantal vb. sorunlarla gelen arkadaşların çoğu yazılım ve chip odaklı geliyorlar. Yani beygir ve tork artışı hedeflenmiş ve şartlanmış şekilde merkezimize yönelmiş oluyorlar, çünkü yaklaşık 7 senedir bir yazılım furyası var, ancak artık yavaş yavaş elektronik alternatifler yerini güncel teknolojiler olarak box ürünlerine bırakmış durumda. İnsanlar araç değiştirdiklerinde hediye olarak yazılımı birlikte göndermek istemiyor, aynı zamanda aracıma zarar verecek, duman atacak, yağ yakacak gibi korkulardan bıkmış durumda; ama herkesin tek bir isteği var: performans..

@Ömer Türkşanlı hocamızın sorusuna istinaden Pedal Commander ürünü için konuşayım.

Alıntı

Buraya kadar her şey hoş peki işin duygusal boyutu tatminkar mı? 

Kesinlikle direksiyon başında kendi aracınızın performans farkını gördüğünüzde ciddi anlamda tatmin olacağınızı düşünüyoruz, test merkezimizde sürücülerin tepkileri ve gülümsemeleri bizi bile tatmin ediyor :)

Alıntı

Yani fiyat performans ürünü müdür? Yazılım fiyatları ise rakamlarınız benim hep uzak kalacağım bir ürün olarak kalacaktır? 

Cihaz tam anlamıyla fiyat/performans ürünüdür, şu an fiyatı 649.99TL ve 12 taksit imkanıyla kartınıza aynı fiyat ile satıştadır. Aracınıza bir yazılım vb. yükleme yapılmaz. Herşey gaz pedalınıza takılan Pedal Commander cihazınıza yüklenir, açtığınızda aktif olur, kapattığınızda hiç yokmuş gibi kullanırsınız, sürüş anında mod değiştirebilir, çok daha seri veya yavaş sürüş yapabilirsiniz.

Alıntı

Farklı versiyon var mıdır? Tek tip olup farklı marka araç ve modellere göre mıdır? 

Ürüne ait özellikler olarak ise aracı bulunduğunuz ortam koşulları (yokuş, offroad, şehir içi vs.) ve ruh halinize göre düzenlemenizi sağlayan 4 ana mod ile birlikte 8 ara mod mevcut, toplam 32 farklı modda sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Cihaz aracınıza göre uyarlanır, gaz pedalınızdaki soketin yapısı uygun olduğu sürece her araca taşıyabilirsiniz. Genel olarak aynı marka model içerisinde hiçbir sorun olmadan kullanılabiliyor, aynı zamanda benzer araç grupları (Örnek Alman grupları: Volkswagen, Seat, Skoda, Audi) içerisinde ürün değişimi yine mümkündür, aracımı satınca ne olacak gibi sorunlarınız bulunmuyor. Hoş çok farklı bir araç satın almış olsanız ve cihazı kullanamıyor olsanız bile ürün 2. el piyasası mevcut, rahatlıkla satıp yenisini aracınıza göre alabilirsiniz.

Şu anda en güncel sürüm olarak Pedal Commander P4 ürünü aktif satıştadır. Fiyat/performans anlamında bir kullanıcı olarak mutlaka alternatif var mı diye merak ediyorsunuzdur. Ürün en yakın alternatifi olarak benzer fiyat yine firmamız olan Vitalen Garage sponsorluğunda ilk ülkemize getirilen Pedalbox ürünüdür, uzun zaman distribütörlüğünü yaptığımız üründen şu anda firma olarak uzaktan yazılım güncellemesi yapılamadığı için vazgeçmiş durumdayız, şu anda Antalya bölgesinde başka bir firma tarafından 199€ (Euro=4.0=756TL) üzerinden satıştadır. Öte yandan ticari etik gereği diğer alternatif ürünleri de belirtmek gerek; Pedalchip, SprintBooster, Pedalbox ve Windbooster isimli ürünler piyasada benzer işleve sahip olduklarını belirtmektedir.

Tüm sorularınızı keyifle ve saygı çerçevesinde yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

Detaylar için ürün facebook sayfasına buradan, web adresine de buradan ulaşabilirsiniz.

Veya sohbet etmek isterseniz sorularınız için 0 312 378 06 47 / 0542 325 25 03 ile merkezimize de ulaşabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mantıksal gidelim;

1: Pedaldan çıkan 0-5 volt arası analog gerilim, pedal içerisindeki elektronik devre vesilesi ile yumuşak çıkış veriyor,

2: Pedal komander ise yumuşak olan çıkışı düzenliyor,

3: Pedaldan çıkan dip gaz anında voltaj, 0'dan 5 volta 3 saniyede çıkarken bu modül bunu gerçek zamanlı hale getiriyor,

4: Anladığım, pedala dip gaz yaptım, daha çıkış voltajım 1 volt iken comander ecuya 5 voltu yapıştırıyor.

Yukarıda yazdığım voltaj değerleri işin mantıksal açılımı içindir. Gerçekte voltaj bandı daha farklı olabilir.

Aracıma gidip potansçyometreden çıkan ik adet oransal 5 voltu ölçeceğim. Pedala basma oranı ile aynı mı tepkisi.

Eğer aynı ise sanırım pedaldan çıkan birbirini takip eden çift çıkış voltajının aralarındaki referans değerleri ile oynanıyor

İlave olarak, bazı yazılım firmaları sadece motorun acceleration değeri ile oynayarak tüketiciyi kandırıyor, güç yükledik diyerek

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cenk Önsoy
(düzenlendi)
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mantıksal gidelim;

1: Pedaldan çıkan 0-5 volt arası analog gerilim, pedal içerisindeki elektronik devre vesilesi ile yumuşak çıkış veriyor,

2: Pedal komander ise yumuşak olan çıkışı düzenliyor,

3: Pedaldan çıkan dip gaz anında voltaj, 0'dan 5 volta 3 saniyede çıkarken bu modül bunu gerçek zamanlı hale getiriyor,

4: Anladığım, pedala dip gaz yaptım, daha çıkış voltajım 1 volt iken comander ecuya 5 voltu yapıştırıyor.

Yukarıda yazdığım voltaj değerleri işin mantıksal açılımı içindir. Gerçekte voltaj bandı daha farklı olabilir.

Aracıma gidip potansçyometreden çıkan ik adet oransal 5 voltu ölçeceğim. Pedala basma oranı ile aynı mı tepkisi.

Eğer aynı ise sanırım pedaldan çıkan birbirini takip eden çift çıkış voltajının aralarındaki referans değerleri ile oynanıyor

İlave olarak, bazı yazılım firmaları sadece motorun acceleration değeri ile oynayarak tüketiciyi kandırıyor, güç yükledik diyerek

Mantık zaten beyinde üretici tarafından "güvenli aralık" olarak tanımlanmış referans değerleri içerisinde voltaj düzenlemesi yaparak gaz pedalınızdaki gecikme, tepki verme ve işlevsellik oranlarını değiştirmektir, ancak bunu eş zamanlı, dilediğiniz zaman istediğiniz gibi yapabilmenize olanak sağlayan bir ürün olarak Pedal Commander içerisinde 32 farklı kombinasyonda sürüş anında bile istediğiniz gibi değiştirip düzenleyebiliyor, kapatıp orjinal haliyle devam dahi edebiliyorsunuz.

Cihaz bypass çalışabilen bir ürün, kapalıyken sadece devre tamamlıyor, sıradan bir kablo görevi görüyor. Müşterilerimize bu voltaj ile ilgili durumu anlattığımızda "yakmayalım beyni" veya "araca zarar vermesin" gibi sorular geliyor illa ki.

Özellikle belirttiğim gibi zaten üreticinin koymuş olduğu sınırların üstüne çıkamıyorsunuz, yapsanız da arıza ışığınız yanar, gaz pedalınız boşa düşer, sensör hatası alırsınız, tanımlı aralık dışında gibi ifadeler okunur OBD ile bağlanıldığında; yani güvenli aralık içerisinde işlem yaparsınız. Bu sayede zaten üreticinin tanımlamış olduğu fiziksel sınırlar içerisinde olduğunuzdan risk faktörleri sıfırlanmış olur, araca beklenmeyen bir zorlama, yük bindirme, fiziksel limit aşımı gerçekleştirmezsiniz.

Kısaca elektronik engelleri aşar, dilediğiniz gibi aracın tepkisini düzenlersiniz.

Alıntı

Maalesef bunu yapan çok fazla laptoplu gezen insan bile var, 100-200 liraya "gel abi hemen yapalım" mantığıyla tepki süresini tek seferlik düzenleyip "bak aracını şahlandırdım", "yazılım attım beygirini arttırdım" gibi ifadelerle kandırmaya çalışanlar mevcut.. En kötü ihtimalle benzer bir cihaz takıp (hangisi olduğu aslında çok önemli değil, sahtekarlık yapmak istenilse kolayca yapılabilir) bak nasıl tek hamlede beygir tork arttırdım deseler bile insanlar performans farkını görünce maalesef inanabilirler.

Ancak tekrar ediyorum; Pedal Commander beygir ve tork artışı sağlamaz, bu yönde bir müdahalesi yoktur. Zaten cihaz aracın beynine veya motoruna erişemiyor, sadece potansiyometre ile iletişim kurmaktadır.

tarihinde Cenk Önsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Fiyat performans olarak şahsi nazarımda maalesef, f/p ürünü değil. Daha makul fiyatlar olabilir diye düşünüyorum ki emsal rakamlara yazılım yapılabilmekte.
Yazılım konusunda kimse ile tartışmam ama tartışacak kadar bilgiye sahibim.
Bilgi için teşekkürler, fiyat bana uygun değil şahsi fikrimdir yineliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

anlatım falan güzel sonuca gelelim,f/p kesinlikle değil, çok ucuz olması lazım bence...

"gaza fazla basın aynı şeyi yapıyor" un değişik yöntemle anlatımı, gaz pedalına çok hızlı şekilde sonuna kadar bastığınızı farzedin, mesela duster da eco modda tam gaz verdiğiniz an tepki değişir, eco moddan çıkar gaz tepkisi değişir, tam olmasada buna benzer...

kısaca pedaldaki gecikmeyi ortadan kaldırır, yavaş basacağınıza pedala kalkış anından sonra tam gaz verin, şimdi aynı tepkiyi vermez derler, vermesede çok minicik bir fark olur, o farkta o paraya değmez ne yazıkki, sonuçta güç artışı yok, bunu alacağınıza gidin kusura bakmayın ama madem para vereceğiz, bu durumda Race Chip alın hem gücünüz harbiden artsın yada yazılım yaptırın demek geldi içimden...

Not: bunları söz meclisten dışarı yazıyorum, kimse üstüne alınmasın...

şuan sitesinde 650 tl. olarak benim Fiesta için gözüküyor :i-ih:

http://www.pedalcommander.com.tr/brand/ford-fiesta-ikon-figo-jh_jd_jc_-_2001-2008-1-4l-tdci-68-ps/

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
anlatım falan güzel sonuca gelelim,f/p kesinlikle değil, çok ucuz olması lazım bence...

"gaza fazla basın aynı şeyi yapıyor" un değişik yöntemle anlatımı, gaz pedalına çok hızlı şekilde sonuna kadar bastığınızı farzedin, mesela duster da eco modda tam gaz verdiğiniz an tepki değişir, eco moddan çıkar gaz tepkisi değişir, tam olmasada buna benzer...

kısaca pedaldaki gecikmeyi ortadan kaldırır, yavaş basacağınıza pedala kalkış anından sonra tam gaz verin, şimdi aynı tepkiyi vermez derler, vermesede çok minicik bir fark olur, o farkta o paraya değmez ne yazıkki, sonuçta güç artışı yok, bunu alacağınıza gidin kusura bakmayın ama madem para vereceğiz, bu durumda Race Chip alın hem gücünüz harbiden artsın yada yazılım yaptırın demek geldi içimden...

Not: bunları söz meclisten dışarı yazıyorum, kimse üstüne alınmasın...

şuan sitesinde 650 tl. olarak benim Fiesta için gözüküyor :i-ih:
http://www.pedalcommander.com.tr/brand/ford-fiesta-ikon-figo-jh_jd_jc_-_2001-2008-1-4l-tdci-68-ps/

Ağzına sağlık abi özetle yüreğimizden geçenler.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Canlı incelemek lazım. Koşulsuz iade dediniz. Land rover freelander 1 td4 aracım için alacağım. Modül takılı ve takılı olmadan inceleme videosu çekip geri göndereceğim. Ücretini ödeyeceğim zaten. Forum olarak net bilgi sahibi olalım kabul ederseniz

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Canlı incelemek lazım. Koşulsuz iade dediniz. Land rover freelander 1 td4 aracım için alacağım. Modül takılı ve takılı olmadan inceleme videosu çekip geri göndereceğim. Ücretini ödeyeceğim zaten. Forum olarak net bilgi sahibi olalım kabul ederseniz

Merakla bekliyorum. Zira test için ben istedim ama vermediler :( firma farklı olabilir hatırlamıyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaç lira ki bu :)

İlk kalkıştaki 1-2 saniyelik gecikmeyi yok edeceği kesin mi ?

Yavaş kalkarsam sorun yok.. sert kalkmak istediğimde yığılmış hissi alıyorum.. 

Baktım.. çok pahalıymış (650 lira) ... Alamam.. http://www.pedalcommander.com.tr/urun/nissan-qashqai-2006-2-0l-dci-150-ps-pedal-commander/

Sol ayak frende sağ ayak gazda taktiği deneyeceğim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaç lira ki bu :)

İlk kalkıştaki 1-2 saniyelik gecikmeyi yok edeceği kesin mi ?

Yavaş kalkarsam sorun yok.. sert kalkmak istediğimde yığılmış hissi alıyorum.. 

650tl mis Emmi. 12 taksit. az bekle Servet Abim bisey deneyecek :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

650tl mis Emmi. 12 taksit. az bekle Servet Abim bisey deneyecek :biggrin:

Power box alırım :)

Haa Servet deneyecekse ok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Power box alırım :)

Haa Servet deneyecekse ok :)

yok öyle degil buna istinaden:

"Kısacık sürüşten birşey anlamam diyorsanız onun da çözümü var, 7 günlük koşulsuz iade kapsamında ürünü satın alıyorsunuz.

Bu süre zarfında istediğiniz testi, istediğiniz gibi yapabilirsiniz, araç sizin, ürün sizindir."

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sol ayak frende sağ ayak gazda taktiği deneyeceğim :)

Önce ayak debriyajda gaza bas devir fırlasın, sonra çek ayağını debriyajdan, bak nasıl tepki süren über seviyede artıyor :D

Not: maks tepki için yüksek hp ve 4x4 çeker sistem tavsiye edilir :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Önce ayak debriyajda gaza bas devir fırlasın, sonra çek ayağını debriyajdan, bak nasıl tepki süren über seviyede artıyor :D

Not: maks tepki için yüksek hp ve 4x4 çeker sistem tavsiye edilir :biggrin:

Yok yok.. o dediğinden yok.. Debriyaj yok arabada :)

Olsa zaten sorun yok... 

Ani kalkmak istediğinde kalmıyor otomatik meret :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok yok.. o dediğinden yok.. Debriyaj yok arabada :)

Olsa zaten sorun yok... 

Ani kalkmak istediğinde kalmıyor otomatik meret :)

pardon, nasılda unuttum senin jatco yu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...