İçeriğe Yönlendir

Kod Adı Donanım Delisi

Serkan Karakoca

Recommended Posts

Furkan Tanrıveren
6 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

galiba işi bırakırsam bir ufak çaplı bir dükkan açıcam :D

Böyle :D
ee1d23cae7999dc146b27be210e4dc80.jpg4776ed166968fd20ed2791f4f2c5b621.jpg

tig mi abi o :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
13 saat önce, Furkan Tanrıveren yazdı:

tig mi abi o :)

aynen tig kaynağı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:
Ne olacak bu.. ben anlamadım... 

Abi bunu yapmaya çalışıyorum turboyu büyütüyorum kullanacağım turbonun sağlıklı çalışması ve duruş pozisyonu açısından egzos manifoldunun yeniden dizayn edilmesi gerekli çünkü oem olanın delik çapları minnacık ve yolu çok kısa buda şu demek oluyor büyük turbo ile soğuk hava bassanda silindir içine egzos gazı sıcaklığı fazla olacağı için içerde özellikle sıcak havalarda pistonun şişmesine ve egt nin artmasına neden oluyor yaptığımız işin sağlıklı olması açısından yapılması gerekli olmazsa olmaz bir çalışma :)
Araştırmalarım sonucu ankara istanbul egzoscuları 3500-5500 tl fiyat verdiler bende bir arkadaşımla beraber Yapmaya karar verdim. Yapmaya çalıştığımız manifold bu şekilde 3. resim üstteki gibi:)
027c1a17fd0458899a4f548fa858be5f.jpg4c61edb448915b675e9277953686f578.jpg
65416ec759604485997e129cb763cc70.jpg
ab9a3c5414d33fb646f8493221db1b22.jpg

11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:
4/2/1 aşağı sarkan boru sanırım

Aynen egzos manifoldunun turboya bağlandığı yerdeki kollektör

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm.. 

Yaparsın sen bunu.. zor yerini yapmışsın zaten.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm.. 

Yaparsın sen bunu.. zor yerini yapmışsın zaten.. 

evet zor yerini atlattık şu flanşlarıda bir kestireyim cnc su jetinde dirsekleri aldım zaten araç üzerinde puntalayıp dışarı alıp kaynaklarını yaparız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Geçen Cumartesi günü birazcık boş zamanım vardı Allah'ın izni ile dostlarla bu işinde üstesinden geldik :)
Direksiyon ısıtmada tamamdır :D
97b3b7a2bafb94b218467be97dfa8585.jpg2b08e48b7811a3182d49c1a35192c225.jpg

• Beğen 8
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

eller çoss olcak :) hayırlı olsun. kısın camlardakii buzları kazıyıp direksiyona oturunca kızdırmalı direksiyon sart diyorum her araca

bundan 2 ay önce kızdırmaları deniyordum aküye baglayıp la dedim bu niye kızarmadı 2 parmagıma tutayım dedim çosss :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
eller çoss olcak [emoji4] hayırlı olsun. kısın camlardakii buzları kazıyıp direksiyona oturunca kızdırmalı direksiyon sart diyorum her araca
bundan 2 ay önce kızdırmaları deniyordum aküye baglayıp la dedim bu niye kızarmadı 2 parmagıma tutayım dedim çosss [emoji4]

Teşekkürler darısı sana o ne yav cam kazıma felan basıyoruz düğmeye buzlar çözülüyor ön camda çalıştırıyoruz sileceği temizliyor :D
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Hayırlı olsun brocan, şu tampon işime bi el atsan da bizde tek olsak kendi klasmanımızda....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Abi bu araba satılık mı [emoji1] [emoji6] [emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Hayırlı olsun brocan, şu tampon işime bi el atsan da bizde tek olsak kendi klasmanımızda....

Teşekkürler brom atacaz ona yüz yüze bir konuşmamız lazım enine boyuna :)
Abi bu araba satılık mı [emoji1] [emoji6] [emoji2]

Abi bunu soran 123456788 .kişisin :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Abi bunu soran 123456788 .kişisin [emoji3]
Valla ben müsaitim hep ne zaman dersen hem hasret giderelim iyi olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Valla ben müsaitim hep ne zaman dersen hem hasret giderelim iyi olur

Sen musaitsinde bende müsait olmak istiyorum patrondan yakayı kurtarıyırum hanım yakalıyor ondan kurtardım derken tam bir bakıyorum bebişle kuala gibi yapışmışız bro valla bir ayarlayım oturalım özleştik :)
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Sen musaitsinde bende müsait olmak istiyorum patrondan yakayı kurtarıyırum hanım yakalıyor ondan kurtardım derken tam bir bakıyorum bebişle kuala gibi yapışmışız bro valla bir ayarlayım oturalım özleştik [emoji4]
Eeeee baba olunca işler bambaşka oluyor, vakitler yavruya akıyor hep. Güzel şeyler bunlar. Görüşürüz allahın izniyle
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Eeeee baba olunca işler bambaşka oluyor, vakitler yavruya akıyor hep. Güzel şeyler bunlar. Görüşürüz allahın izniyle

Görüşürüz brocan en kısa zamanda ...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

hadi bakalım bir aşamayı daha geride bırakmanın heyecanı ile flanşlarda tamam :)

şu an için custom manifold için bütün gerekli parçalarımız elimizde an itibari ile :D en kısa zamanda prova puntalama montaj :D

resimler whatsaptan detaylı olarak kendim çekeceğim :)

0EAM5Z.jpg

z0qPz7.jpg

6JGAz0.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Satılmaz ki bu. :)

Miras bırakılmalı.

satmıyorum abi daha keyfini sürmeden satılır mı :) yatırım için  çok süpriz bişey çıkmaz ise satmam :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
On 09.02.2018 at 11:18, Serkan Karakoca yazdı:

Yok aslında bu işleri seviyorum araştırıp fikir yürütüp çözüm bulup uygulamak çok keyifli fakat artık 5 ay önce doğan bir oğlum var onunla geçireceğim zamandan çalmak istemiyorum :)

O zaman bu işlere mecburen ara vereceksin ve bu araba da sana yetmeyecek bence.Allah analı babalı büyütsün.Evlat başkadır.Değeri ölçülmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
On 14.03.2018 at 18:05, Zeki Yelboğa yazdı:

Bu kadar emekten sonra bence de satılmaz.

valla şimdilik acil bir sebep  yok satmak için  bir bakalım önümüzdeki aylarda  bir kaç düşüncem var yatırım için hayırlısı olsun diyelim :) 

On 14.03.2018 at 19:35, Mustafa Yanar yazdı:

O zaman bu işlere mecburen ara vereceksin ve bu araba da sana yetmeyecek bence.Allah analı babalı büyütsün.Evlat başkadır.Değeri ölçülmez.

aynen evlat dedim mi akan sular duruyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ak
On ‎06‎.‎03‎.‎2018 at 10:35, Serkan Karakoca yazdı:

2b08e48b7811a3182d49c1a35192c225.jpg

Serkan Abi, şu çakmaklığı 12 V kapaklı şarj aparatı ile değiştirelim yahu :p 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
40 dakika önce, Zafer Ak yazdı:

Serkan Abi, şu çakmaklığı 12 V kapaklı şarj aparatı ile değiştirelim yahu :p 

incik boncuk işlere el atacağım yakında özelden parça kodunu gönder alıyım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...