İçeriğe Yönlendir

Kod Adı Donanım Delisi

Serkan Karakoca

Recommended Posts

Okay Kaygusuz
44 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Fitik ihtiyaç heryerde burdan custom manifolda 3 gün sürer 3500-5500 tl arası fiyat çeken ankara istanbul egzoscularına selam olsun sanki eski kasa şahin Alıyok :)
Ana materyal malzemeyi bir elime geçireyimde görsünler :)
Dün yerlerini belirledim bugün gider alırım muhtemelen kesimlerini hallettiririm :D

abi fazladan kalırsa banada keselim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
abi fazladan kalırsa banada keselim [emoji4]

Benim alacağım malzemenin çapı senin arabaya ufak gelir olmaz bir işe yaramaz :)
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

Şimdi o insafsız custom manifolda 3500-5500 tl arası isteyen egzoscular düşünsün :D :D :D

teknoloji güzel şey vesselam

custom manifold üzerinde bulunan kollektörün  lazerde kesimi yapıldı 1100-1200 dereceye dayanıklı 3mm çelik çekme dikişsiz borudan 3mm dirsekleri aldım .

Autocad de zaten bütün flanşlar çizilmişti. Şimdi cnc de su jetinde kesilmesi için tezgahın boşalmasını bekliyorum önümüzdeki hafta içinde kesilir sonuna doğru araç üzerinde parçalar birleştirilir puntalanır daha sonra dışarda kaynak işleri bitirilecek daha sonra big turbo montajı yapılıp down pipe ve  custom egzos sistemi yapılacak dpf ve egr iptali ondan sonra güzel bir yağ bakımı ondan sonra gelsin stage 3 yazılım atlar beygirler allahtan bir aksilik çıkmaz ise projede işleyiş bu şekil devam edecek :D

20d1fc60a63eabf66413eb7ffb88621d.jpg58df0e05b76f381d3a6728f53e387874.jpg

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benim abimde tornacı ne kesimler yapılıyor inanılır gibi degil suyun altında kesiyor lazerle. bana cok değişik geliyor bu işler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

İlk resimdeki jantlar çok yakışmış. Araç olduğundan daha iri görünüyor. Çok beğendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
13 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

İlk resimdeki jantlar çok yakışmış. Araç olduğundan daha iri görünüyor. Çok beğendim.

bu resimdeki jantlar mı ?

oO9kL2.jpg

13 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

yoksa bunlar mı :D

ad382B.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Jantları boyamışsınız her halde. Fakat iki durumda da dehşet görünüyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
On 07.02.2018 at 19:50, Bülent Tarakçı yazdı:

Jantları boyamışsınız her halde. Fakat iki durumda da dehşet görünüyor.

siyah eski aracım oem ford janti boyamadım jantın orjinal rengi gun metal 

ilk resimdeki tektonik gri olan araçtaki jant  ise yine orjinal ford jantı kendinden piano black jantın rengi :D genelde benim araçlar zaten dehşetler ya hiç birşey yapmam full stock çok diri en donanımlı araç alırım veya son iki aracım gibi Türkiyenin sayılı araçları olur  arşive bakıyım eskilerden resim bulursam yüklerim ...

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Bir saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

siyah eski aracım oem ford janti boyamadım jantın orjinal rengi gun metal 

ilk resimdeki tektonik gri olan araçtaki jant  ise yine orjinal ford jantı kendinden piano black jantın rengi :D genelde benim araçlar zaten dehşetler ya hiç birşey yapmam full stock çok diri en donanımlı araç alırım veya son iki aracım gibi Türkiyenin sayılı araçları olur  arşive bakıyım eskilerden resim bulursam yüklerim ...

Araçları böyle cillop gibi yapıyorsunuz. Bizimkilere kimseler bakmıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
 Araçları böyle cillop gibi yapıyorsunuz. Bizimkilere kimseler bakmıyor [emoji3]

Valla bu aracımı satarsam artık aldığım araca full orjinal binmeyi düşünüyorum durabilirsem bu işler kesinlikle çok zevkli maliyetli ve çok zaman isteyen işler artık yoruluyor insan belli bir şeyden sonrada Doyuma ulaşıyor :)
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
5 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Valla bu aracımı satarsam artık aldığım araca full orjinal binmeyi düşünüyorum durabilirsem bu işler kesinlikle çok zevkli maliyetli ve çok zaman isteyen işler artık yoruluyor insan belli bir şeyden sonrada Doyuma ulaşıyor :)

hep izin günlerimizi arabaya bişey takmak yapmak için yedik. artık yeter :)
gecen 2 ay sırf sanayiye arkadasımın yanına sobada kestane yapmak sabah kahvaltısı için gittim haftada sadece birgün izin günümde oda sıktı artık.

ama sabah kahvaltı için tostundan vazgecemem bazlama arası

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
8 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Bence sizinki sigara  vs. gibi olmuş. Kronikleşmiş gibi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
hep izin günlerimizi arabaya bişey takmak yapmak için yedik. artık yeter [emoji4]
gecen 2 ay sırf sanayiye arkadasımın yanına sobada kestane yapmak sabah kahvaltısı için gittim haftada sadece birgün izin günümde oda sıktı artık.
ama sabah kahvaltı için tostundan vazgecemem bazlama arası

Yok aslında bu işleri seviyorum araştırıp fikir yürütüp çözüm bulup uygulamak çok keyifli fakat artık 5 ay önce doğan bir oğlum var onunla geçireceğim zamandan çalmak istemiyorum :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
28 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Yok aslında bu işleri seviyorum araştırıp fikir yürütüp çözüm bulup uygulamak çok keyifli fakat artık 5 ay önce doğan bir oğlum var onunla geçireceğim zamandan çalmak istemiyorum :)

masallah allah analı babalı büyütsün. benim yok ama oldugunda nasıl olurum bilmiyorum ben.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
masallah allah analı babalı büyütsün. benim yok ama oldugunda nasıl olurum bilmiyorum ben.

Amin amin inşallah darısı olmayanlara tarifsiz bir duygu :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
45 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Harika bir cevap. Tebrik ediyorum sizi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

maaşalah,harika ötesi bişey olmuş araç,allah kaza bela vermesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
maaşalah,harika ötesi bişey olmuş araç,allah kaza bela vermesin

Amin çok teşekkürler daha daha iyileri herkesin olsun :)
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karakoca

Şu bagaj kapağındaki focus yazısındanda kurtuldum:)

Arka kelebek camlarının iç kısmındaki fitillerde çatlak ve ufak yırtılmalar mevcuttu garantiden onay geldi iki tarafıda değiştirdim ...

5648ec6dda944bd1b8c3bcdd5a6382b0.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yazısız güzel olmuş.

bencede abi zaten orjinal rs de yok onun için iptal ettim :D

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Hadi bakalım bu kollektörü yapmayıda başardık lazerde kestirdim deneme amaçlı puntalandı :)
Sonuç başarılı :)
60a389a1502ca613deddf10d4b9cae56.jpg
48f7bc4fc652334ea3f2587ff4c21d44.jpg
38a05a185501a83fb96a83395e903302.jpg193c202197408385c394660a46dc64e1.jpg1f89dfcbb027816da559a20fd10a9f45.jpg553f5a4900d5d9c552c607b3567ebcbc.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Abi bence sen ufaktan ufaktan başla araba yapmaya. Bence olur bu iş:biggrin:

galiba işi bırakırsam bir ufak çaplı bir dükkan açıcam :D

abi boruların kaynağı nasıl olcak

Böyle :D
ee1d23cae7999dc146b27be210e4dc80.jpg4776ed166968fd20ed2791f4f2c5b621.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...