İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Honda Civic Araçlarda Çıkan Kronik Kaporta Göçmesi Sorunu

Emrah Altun

Recommended Posts

Recep Demirci

Civiclerdeki göçük olayına forumlarda rastlayınca çevremde de çokça gördüğüm son kasa civiclere göz attığım oldu ilk başlarda 4-5 arabada 2 tanesinde çok az miktarda görmüştüm.Son zamanlarda alevlenen bu konu yüzünden yine bakındığım oluyor ve gerçekten maalesef görünüyor hatta bazılarında 3-4 metreden bariz gözükmekte.Markayı sevebiliriz lakin fanatik olmak iyi değil üretim yapan hangi sektör hangi menşee olursa olsun kötü ürün ürettikleride oluyor. Octavia'lara da denk geldikçe bakacağım.Yalnız şu var kimse başkasının kullandığı araba yüzünden rencide edecek duruma kadar eleştirmemeli vay efendim siz gidin atmosferik motora o kadar para verin felan bence hoş laflar değil parası olan gider araştırır istediğini alır mutlu veya mutsuz olur.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Göçük var bu belli. Bu da bir üretim hatası bu da belli. Bu durumda sonuç olarak mahkeme neden al kardeşim aracını demiyor yada değiştir demiyor. Üretim hatasının da bir sınırı var mı değişim yada iade için.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Daha önce de söylediğim gibi, Skoda’da olan ya da olduğu iddia edilen sorun tamamen tesadüfi bir problem. Hondalardaki gibi birçok araçta görülseydi amenna, ama burada iddia edilen durum bir elin parmağını geçmeyecek sayıda. Ya da yok bile. Durum böyle olunca iş marka kötülemekten öteye gidemiyor. Ha, bu durum yaygınlaşırsa o zaman düşünürüz.

Birçok aracın kronik sorunları oluşabilir ve firmalar tarafından giderilirler. Bir dönem ilk çıkan Focus C-Max Tdci’larda turbo borusunda çatlama vardı mesela. Hepsi servislerde değişti. Bu konuda birçok örnek verilebilir.

Hadi birimizin gözüne perde indi de, tüm forum mu kör olduk? [emoji849]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 17.12.2017 at 17:51, Ayhan Şentürk yazdı:

Hakkaten bende araştırdım

bugün sağ şereitte vardı, sol arka C sutunda ışık dalgalanmalı, foto da çektim ama fark edilmiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kapının önünde komşumun 2016 Octavia'sı var. C sutununda hafif dalgalanma var. Araç beyaz olduğu için zor belli oluyor. Zaten bu olay civic'te bu kadar ciddi şekilde patlak verene kadar kimse aracımın c sutununda dalgalanma var mı diye bakmıyordu. :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Skodamda göçük var diyen var mı ?
Yok
2 gündür soruyorum.
Skodada göçük gördüm diyen var mı ?
Sizden başka Yok.
Attığınız videodaki göçüğü görebilen var mı ?
Yok
Bu konu skoda forumunda konuşuluyor mu ?
Yok
Bu konu facebook skoda grubunda konuşuluyor mu ?
Yok.
Göçük için servise baş vuran skodanın plakasını istedik. Veren var mı ?
Yok.
Skoda göçük konusu donanım haber ve bu forumda var sadece ve ikisini de yazan sadece sizsiniz. Başka kimse var mı ?
Yok

3 gün sordum.  Bunlara cevap geldi mi.. Yok. 

Valla yolda giderken sağımdaki araçta gördüm demekle olmaz bu iş. :) Yansıyan ışıkta dalgalanma her araçta oluyor. Gidip kendi araçlarınıza bakın, eminim aynı etkiyi göreceksiniz.

Yukarıdaki sorular ve yoklar sebebiyle konu son derece şaibeli.   

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şükür Dacia kullanıyorum da, fabrika çıkışlı dalgalı :p

İlk videolarda ben saniyesine kadar dalgalanma gördüğümü ilettim. Sokakta Skoda görürsem ben de bakacağım ama göremiyorum bu ara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Anlamak istemediğin, bu OLAMAYACAK bir durum değil. YOKTAN VAR ediliyor olabilir ayrı ama o kadar sert yaklaşıyorsun ki konuya, İMKANSIZ diyormuşsun gibi gözüküyor. Bu sebeple konu uzuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Anlamak istemediğin, bu OLAMAYACAK bir durum değil. YOKTAN VAR ediliyor olabilir ayrı ama o kadar sert yaklaşıyorsun ki konuya, İMKANSIZ diyormuşsun gibi gözüküyor. Bu sebeple konu uzuyor.

Ya tabi olmayacak durum değil.. Var mı diye ben de araştırdım ama bir çok yok'a ulaştım.. 

Arabamda var diyen adam da, sonradan ifadesinde, arabayı 2. el aldım, aldığımda vardı nasıl oluştuğunu bilmiyorum demiş. 

Sadece Octavia değil sorun.. Bana ön yargı ile bakıyorsun.. :)

Adam focus dedi, corsa dedi, superb dedi, jetta diyor dh forumda. 

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Trol değil aslında, Honda aşığı ve her konuda hondanin vag dan daha üstün olduğuna inanıyor.
Kendisi İzmirli yanlış bilmiyorsam. Bi konuda 31 km hız ortalaması ile 7.5 yaktığını söyledi, ben de 20 km ortalama ile 7.5 ortalamam olduğunu söylediğimde, TSI motorun atm motora hiç bir artisinin olmadığını söyleyecek kadar aşık hondasina.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aslında doğru demiş. Atmosferik düşük ccli güçlü motor daima aşırı beslemeli motordan iyidir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu mesajı yazan arkadaş kim bilmiyorum ama.. 

Donanım haberdeki 9 sayfayı özetlemiş.. 

"Bu konu ilk olarak Octavia “KRONİK” Göçük sorunu diye açıldı. Sonra eski kasa Octavia fotoğrafı kondu. Yetmedi Superb fotoğrafı kondu. O da yetmedi birisi benim aracımda da var aldığımda vardı diye bir fotoğraf koydu. Adama sorduk “BİLMEM İKİNCİ EL ALDIM BEN” dedi. Çizikli vuruklu aracını KRONİK sorun diye buraya koydu. 
Sonra noldu önce başlık değiştirildi. Hala daha debelenmeye devam ediliyor. Arkadaş büyük ihtimal satış temsilcisi falan. Önceki yazdıkları ve konudaki dilinden belli. Göçük olayı ona çok dokunmuş o da belli. Ücretli tamirden sonra buraya koşa koşa tekrar dönüp konuyu hortlatması ondan. 
Bu araç kaç milyon sattı dünyada. Ne aracın kendi forumlarında, ne bu forumda ne koskoca internette bu arkadaştan önce gören duyam yoktu. Nasıl olabiliyorsa ilginç? Göçük diye fotoğraf ekleniyor hani nerede diyoruz fotoğrafta görünmüyor diyor. Gerçekte de göremiyoruz diyoruz yok şöyle dur, ışığı şuradan al, şu açıdan bak diyor. Mikroskopla bakalım istersen mutlu olacaksan eğer? 
Eğer böyle bir sorun olsaydı ve bu sorun kronik olsaydı emin ol binlerce araç çıkardı. Hani nerede yok? Ve emin ol böyle bi soru olsaydı kimse senin ve en son banlanan kankan gibi savunmazdı. Gereği yapılsın diye baskı kurulurdu ......." 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mert. üslubun biraz sert idi. mesajını gizledim 

Daha sakince konuya odaklanırsan sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
38 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ya tabi olmayacak durum değil.. Var mı diye ben de araştırdım ama bir çok yok'a ulaştım.. 

Arabamda var diyen adam da, sonradan ifadesinde, arabayı 2. el aldım, aldığımda vardı nasıl oluştuğunu bilmiyorum demiş. 

Sadece Octavia değil sorun.. Bana ön yargı ile bakıyorsun.. :)

Adam focus dedi, corsa dedi, superb dedi, jetta diyor dh forumda. 

Tamam, bende diyorum ki, her markada olabilir. Sonuçta hepsi kul yapısı. Ama herkes o kadar YOK OLAMAZ diyor ki, insan karşı tarafa da hak vermeye başlıyor.

Ben karşı taraf da haklı demiyorum bu arada. Ama düzgün biçimde tartışılmıyor gözümde.

Dikkatinizi çekerim, karşı taraf size sürekli kendince kanıtlar sunuyor ve siz o kanıtlar üstünden yorum yapıyorsunuz. Sizler de olmadığını kanıtlayın mesela? Sonuçta sokakta arabalar bol, illa karşılaşırsınız, değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
38 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Dikkatinizi çekerim, karşı taraf size sürekli kendince kanıtlar sunuyor ve siz o kanıtlar üstünden yorum yapıyorsunuz. Sizler de olmadığını kanıtlayın mesela? Sonuçta sokakta arabalar bol, illa karşılaşırsınız, değil mi?

Sani.. videoları kendi çekmiyor.. 

Çeken arkadaşının yorumu şu, Sokaktaki her octaviada var.. Başlık.. kronik göçük sorunu diye açılıyor.. 

Bana göre tamamen bir fan olayı bu. 

Aksini ispat eden, göçüğü ispat etsin, defalarca bunu dedim. 

Sen desen ki, abi komşuda var, göçük de var ben gördüm, sordum, sıfır almış, nasıl oluştuğunu bilmiyor. Kabul edeceğim.

Trafikte gördümle olmaz. otoparkta gördümle olmaz.. Çünkü şu ana kadar benim aracımda evet bu sorun var diyen kimse yok.. 

Benim otoparkçının albeada var. kardeşi vurdu. Benim qashqaide var, nasıl olduğunu bilmiyorum, geniş bi alan, göçüksüz düzeltmeye uğraşmışlar yapamamışlar.  

Işık kırılmasıyla olmaz bu iş :)  Herkes kendi aracını incelesin, c sütununda ışık mutlaka kırılıyor..

37 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tamam, bende diyorum ki, her markada olabilir. Sonuçta hepsi kul yapısı. Ama herkes o kadar YOK OLAMAZ diyor ki, insan karşı tarafa da hak vermeye başlıyor.

Yok olamaz diyen kim be. :)   Bir tane öyle mesaj yok. Ben de demedim öyle bir şey.. 

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

İşin teknik tarafından yaklaşsa, motor ömrü kısadır, yüksek devire gelmez vs eyvallah diyeceğim. Yakıt verileri ortadayken ısrarla benim tuketimimin düşük olmadığını söylüyor. Kendince bahane üretiyor, mesela, otopark yeri çok arıyorum o yüzden diyor. En basit örnek.
Kullanmadığı motorun 5 litrelere dusemeyecegini ve yağ yaktığını söylüyor. Bunlar gayet tabii şahsi düşüncedir saygı duyarım. Fakat adam senin teneke araban diye mevzuya girerken kendi arabasına toz kondurmuyor. Bakın bu forumu marka fanatiği olarak gömdü ve gitti, nedeni destek göremediği için. Eğer dh gibi gevşek bi forum olsaydı vag grubunun nasıl teneke muamelesi gördüğünü herkes görürdü.
Neyse abi, boş bi konu üzerine tartışma uzuyor. Dediğim gibi dh de sıkça karşı karşıya geldiğimiz için ciddiye alınacak birisi olmadığını belirttim nacizane olarak. Ondan gayrı, herkesin düşüncesine saygım var.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Skoda nin göçüğünü niye başka araç sahipleri tartışırki anlamam. Yani Honda da olduğu bariz. Hondacilar kendi derdine derman buldu da skodaya yol mu gösteriyor oda yok. Sanki yanına yandaş aramak gibi bir durum var sanki. Olsa zaten göçük yüzlerce konu ve resim video olurdu. Bence acayip gereksiz bir tartışma oluyor Skoda da var demek. Elbette her araçta sıkıntı olabilir bu ayri. Ama mesele honda da var. Bunun tartışmaya açık tarafı yok. Çözüm de bana kalırsa yok. Mahkemeye veren varmı yada süreç ne boyutta bunu paylaşsa da biri bizde öğrensek. En azından bizim araçlarımızda bir durum olursa izleyecek yolu öğrenmiş oluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Eski bir skoda sahibi olarak ilk defa c sütununda kendiliğinden oluşan göçük konusunu duyuyorum. Ama daha önce paylaşılan gövde resimleri gibi bir resim skoda içinde paylaşılıp incelenmeden bu konu açıklığa kavuşmaz bence. Paylaşılan linkte Honda'da neden göçük olabileceği gayet mantıklı açıklanıyordu. Ama skoda için böyle somut bir kanıt yok. Abi göçük var ama görünmüyor ne demek? Göçük olunca çatır çatır görüyoruz, marka ne olursa olsun. Honda'da olan olay yüzünden her aracın c sütununa bakar hale geldik. Tam bir algı operasyonu, olayı Honda'dan başka markalara yayıp dikkat dağıtmak için yapılmış gibi geliyor bana. Gerçekten garip...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Önceden yazdım. Paranoyak mı oldum da iki aracın sağ ve solda, direğin tam bitip arkaya doğru uzadığı yerde bariz çöktüklük gördüm diye. Az evvel Çağlar ile görüştüm. Konu açıldı, lem aynı yerde bende gördüm dedi.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Honda jazz sahibi olarak(babamın aracı) bugün ki aklım olsa kesinlikle almam. Zaten muğladaki servis yüzünden honda türkiye ile papaz olduk. Nasıl beddua ettiysek göçük sorunu meydana geldi. Honda Türkiyeye rağmen satış rakamları çok yüksek.
2012 model jazz da arka çamurluk içlerinde davlumbaz yok şasi meydan da içine pütür sıkıp bırakmışlar kabul edilebilir bir şey değil

Sat.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Mert Gülkokan yazdı:
1 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Sat.

Valla peder bey 64 yaşında bu araç beni gömer diyor ikna edemiyorum

Çamurluk içlerini falan gösterseniz de mi ikna olmaz? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...