İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Honda Civic Araçlarda Çıkan Kronik Kaporta Göçmesi Sorunu

Emrah Altun

Recommended Posts

Ali Gök
11 dakika önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Bence şuan kesinlikle sorunu biliyorlar ve kendi içlerinde kabul ettiler fakat bu belanın altından en az zararla nasıl kalkarız diye diye düşünmek için  zaman kazanmaya çalışıyorlar.  Tasarımda sorun yoksa tedarikciden gelen malzemeleri analiz edip en ufak problem tespit edip tedarikciye de yıkmaya çalışıyor olabilirler :)  Şuan japonyadan gelen numune sac ile bile yeni bir civic üretmiş ve teste başlamışlardır bile.. Aynı zamanda problemli otomobilleri geri çağırıp ücretsiz onarım  için uygun personel secilmiş ve eğitimlere başlamışlardır. Belki ilk bakım bizden diye gönül alma hediyeside olabilir :)

100 binliralık tüplü Arabamın c sütununu kesip biçip değişecekler kazalı araba muamelesi görecek sonra beni bakımla kandıracaklar çok üzülürdüm şahsen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 14.10.2017 at 12:34, Mert Yeldan yazdı:

Bugün sabah Gebze gümrük önünde tır yeni kasa Civic e sol Arka tekerden çarpmış. Çarpma hızı, kim kırmızıda geçti, yaralı ölü durumu nedir bilmiyorum ama sol arka teker 20 metre öteye kopup fırlamış, bagaj kısmı yarısı yok bagaj kapağı yırtılmış araba bildiğiniz dağılmış halde idi. Tırın çekici de ise görüntüye göre sadece farlar ve ön kapağında orta sayılmayacak hasar vardı.

Bana çok çürük geldi bu Civic

İşin içinde tır varsa, gerisi tereffuattır :) 

Emsal gösterilemez. Yavaş bile olsa, kaç ton çarptığını bilemeyiz. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

İşin içinde tır varsa, gerisi tereffuattır :) 

Emsal gösterilemez. Yavaş bile olsa, kaç ton çarptığını bilemeyiz. 

Kabin dışında kalan her şey ya yerinden kopmuş gitmiş ya da şekil bozulmuştu :) Hafif olunca demek ki

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fabrikadan çıkarken sorun yok ki. Dicekler bakın hattan inen araçta sıkıntı yok.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

"Kızımın peşini bırakmak için kaç para istiyorsun? Söyle! Kaç para!" 

Yeşilçam bir başkaydı...

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
17 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Fabrikadan çıkarken sorun yok ki. Dicekler bakın hattan inen araçta sıkıntı yok.

Gizli ayıp kavramı var.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Sakın polisi arama biz zaten polisiz, parayı ağacın dibine bırak, bizde daha güvenli olur :biggrin:

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Çözümü nedir para iadesi mi ? 

Çözüm kaportayı tamiratsa benim gözümde arabayı yakmak daha iyi abd de olsaydı aynı olay honda peşin para satın alırdı arabaları 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Kimse dava açmasın biz halledeceğiz diyor özetle.

Ne yapacaklar arabanın arka direk ve çamurluğunu kesip yerine sağlam olanını mı takacaklar?

Binlere civic'in fatura bedelini iade mi edecekler?

Boyasız düzeltseler aynısı yine olacak.

Üretim hatası varsa geri çağırması parasını vermesi veya sorunsuz olan sıfırıyla değiştirmesi gerek veya boya/macun ile onarım olacaksa oluşacak değer kaybını ödemesi lazım. Bunlar marka için ciddi meblağlar ancak markayı bitirecek boyutta değil, bir yerden kar eder bir yerden zarar. Bana göre honda satış rakamları düşse de bizim millet birşey yapmaz oyalamaya devam diyecektir.

Yakında arabalar az yaksın diye kaportalarını kağıttan ağaç kabuğundan falan yapacaklar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1- mevcut üretimdekilerde sorunu ortadan kaldırmalılar

2- takas desteği ile bir bedel vererek değer kaybını telafi etmeliler.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ayıplı mal satmak bunun adı başka bişey değil . Sattığı gibi geri alacak arabaları yada sıfır verecek başka hiçbir çözüm benim gözümde çözüm değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

arabasına modifiye adı altında 42.000TL masraf ettiğini iddia eden kullanıcıya sıfır araç verelim deseler "yok" der. Kendi aracı üzerinde nasıl çözecekler bakalım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yasayı araştırdım biraz.
Arıza 6 ay içinde oluşmuşsa mal ayıplı kabul ediliyor.
Onarım
Bedel indirimi
Bedel iadesi
Değişim. Hakları var.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bedeli geri iade edecekler diyelim, devlete giden vergiyi kim geri iade edecek ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bedeli geri iade edecekler diyelim, devlete giden vergiyi kim geri iade edecek ...

Güzel soru. :)
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Müşteri açısından ödemiş olduğu fatura tutarı baz alınır. Bayi açısından ise vergiyi çıkacak vergilerden düşerler diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Müşteri açısından ödemiş olduğu fatura tutarı baz alınır. Bayi açısından ise vergiyi çıkacak vergilerden düşerler diye düşünüyorum.

Bir satın alma değil de. İade alma işlemi yapılırsa aynen böyle. Ötv geri alınır.
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
(düzenlendi)
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir satın alma değil de. İade alma işlemi yapılırsa aynen böyle. Ötv geri alınır.

Özelge varmış bu konuda. Sulh olunup ayıplı mal sebebiyle iade olunduğuna dair tutanak tutulup trafikten çekme işlemi yapılırsa iade edilirmiş

tarihinde Oğuzhan Alp tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mehmet Bey öyle bir usul veya mevzuatımız yok. İsterse arabaları geri alıp prese de basabilir fabrika kendi bilir.  Ancak verginin iadesi söz konusu değil. 
Tv aldık, onunda Kdvsi ödeniyor. Sonra bir şeklide iade edince kdv dahil geri alıyoruz. Aynı değil mi peki?
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
14 dakika önce, Oğuzhan Alp yazdı:

Mehmet Bey öyle bir usul veya mevzuatımız yok. İsterse arabaları geri alıp prese de basabilir fabrika kendi bilir.  Ancak verginin iadesi söz konusu değil. 

Tv aldık, onunda Kdvsi ödeniyor. Sonra bir şeklide iade edince kdv dahil geri alıyoruz. Aynı değil mi peki?

Ustad yazdığımı düzelttim. Bunun usulü değişik. Fabrika yatırdığı ötv’yi geri alıyor. Bu ilk yazdığım siz düzeltmeden alıntı yapmışsınız

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...