İçeriğe Yönlendir

C-Max ve Fusion Kapı Fitilleri Gıcırtı Sesi

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Mehmet Bedir
Ön camlardan birini tam indirin. Cam tamamen indikten sonra camın görünen kısmından iki parmağınızla tutun ve baştan sona doğru eliniz sürükleyin zaten göreceksiniz eliniz çamuurmsu kirlenecek. Yarın sabah çekerim bir resim.

Ön torpidodanda sesler geliyor mesela onları silikon spreyle çözdüm çok memnunum. Tek çözemediğim on torpido gösterge panali üzerindeki ek parçadan gelen ses. genelde yol üzerinde kazılmış ve sonra kapatılmış yerlerden geçerken duyduğum çatlama sesi. O bölümü söktüm ve ne gördüm biliyormusunuz yine kadifemsi ses izolasyonu ama yarım kullanılmış. kendim bir kaç izole band ekledim ama tamamen kesemedim henüz. birde torpido üstü saklama bölümüde ses yapıyor onda ses izolasyonu olarak lastik var ama bağlantı yerleri ses yapıyor.

Mehmet bey torpidodan gelen çıtırtı seslerinden bende çok rahatsızım. Silikon sprey i nerelere ve tam olarak nasıl uyguladınız? Birde, kullandığınız spreyin markası neydi?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

benım arabadada bozuk yollarda arka taraftan gıjırtı sesı gelıyor bi türlü bulamadım gitti ya :D bugun

koçtaşa gidimde silikon sprey alim kapı fitillerine sıkim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mert Yeldan

benım arabadada bozuk yollarda arka taraftan gıjırtı sesı gelıyor bi türlü bulamadım gitti ya :( bugun

koçtaşa gidimde silikon sprey alim kapı fitillerine sıkim

Silikon sprey işe yaradı mı?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Silikon sprey işe yaradı mı?

c-maxta malesef vardı o sıkıntı ama bi türlü alıp yapmak nasip olmadı.

az biraz yeni mondeomdada var boya koruma yaptırdıktan sonra çıktı fitillerde gıjırtı en kısa sürede gidip alıcam koçtaşta

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

bugun koçtaşa gittim ama malesef bulamadim silikon sprey :s

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Taner Söyler

Kapılardaki sesi engellemek için yapmış olduğum birkaç şey var.Paylaşmak istedim.Kapı fitilleri belli bir zaman sonra sıcaklık-ani soğuma gibi durumlardan dolayı yumuşamaya başlıyor.Dolaysıyla kapı metali ile kaportadaki metalin biraz daha birbirlerine yaklaşmasıyla kapı kapandığında veya kasislerden geçişlerde ses meydana getiriyor.Ben 2004 c-max da kapı fitillerinin içerisine akvaryumcularda bulunan hortumlardan döşedim.Kapının kapanma sesi ve fitille alakalı olan sesler giderilmiş oldu.Ayrıca muhakkak denenmiştir ama hatırlatmak istedim bilgi mahiyetinde kapılara WD-40 adında yağlı sprey sıkılırsa çok güzel sonuç alınıyor.Bagaj kapağı bile biraz itince kendisi açılmaya başladı yukarı doğru,kapatırken de 2-3 cm uzaktan bıraktığımda kapanıyor.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mehmet AVCI

Merhaba.

kapı fitillerinden gelen sesler beni çıldırtmak üzere yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhaba.

kapı fitillerinden gelen sesler beni çıldırtmak üzere yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam sorun için daha önce konu açılmış ve çözüm için önerilerde bulunulmuş. Konunuzu birleştirdim. Buradan devam edelim.

Teşekküler.

Yorum bağlantısı

Merhaba.

Size şiddetle bu üründen tavsiye ediyorum,kendim bizzat kullanıyorum...

tunap-104-500x500.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...