İçeriğe Yönlendir

C-Max ve Fusion Kapı Fitilleri Gıcırtı Sesi

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Evet, denedikleri bir kaç yöntem vardır.. Önce fitilin altına bant yapıştırırlar, sonra fitili değiştirirler..

Sonra 40 gün geçer siz alışırsınız.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sizin başınıza da mı geldi yoksa?

Allahıma şükür benimki F1.. :)

Şaka bir yana;

Bu sorun yoğun olarak c-max'da yaşanıyordu.. F2'lerden pek şikayet gelmiyordu.. Muhtemelen çözülecektir.. Garanti kapsamında oalcaktır..

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan
Garantiden bir cozum olmasi lazim...

Garantiden çözüm olarak artık firmayla ortak olduklarına inandığım 3M bant yapıştırıyorlar. Önce psikolojik olarak geçti sanıyorsunuz, sonra da geçmediğini farkedince tekrar servise gidiyorsunuz. Onlar bantları kalınlaştırıyorlar, değiştiriyorlar falan filan..

Mehmet'in söylediği gibi artık alışıyor ve hidayete eriyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Cmaxlarda kullanılan fitillerle sizin arabalarda kullanılanlar aynı mı acaba?

Yorum bağlantısı
Gülin Sancak

Çok sevememiştim C-max'ı. Burda yazılanları okudukça acaba almakla hata mı ettik diye düşünmüyor değilim. Vitesi bi tuhaf. Geri vitese 3 kerede anca takabiliyorsun. Göstergenin üstündeki geniş alan sürekli ses yapıyor. Önceki toyotamiz pek güzeldi. Hiç sorun görmemiştim onda. Tek sorunu çok ufak olmasıydı, yaris ailemize yetmedi.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
Garantiden çözüm olarak artık firmayla ortak olduklarına inandığım 3M bant yapıştırıyorlar. Önce psikolojik olarak geçti sanıyorsunuz, sonra da geçmediğini farkedince tekrar servise gidiyorsunuz. Onlar bantları kalınlaştırıyorlar, değiştiriyorlar falan filan..

Nası yani :D Böyle çözüm olur mu hiç.. Bantı nereye yapıştırıyorlarki, hem kapı açılıp kapanırken düşeer..

Yorum bağlantısı
Burak Büyüktanır

Bu C-max teki cam sesi oldukça fazla rahatsız edici. Mehmet Bey in dediği çözüm bulacaklar tesellisine güveniyorum ve bekliyorum bir gün buna çözüm bulacakalar. Ama benim fikrim C-max tam bir aile aracı. Sınıfını diğer araçlarına göre de oldukça iyi bir araba.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Benim arabada da vardi ayni sorun, ilk gittigimde bant yapistirdilar, (fitillerin oturdugu kaporta kisimlarina) bir sure idare etti gibi.

Ikinci gittigimde artik bant kullanmiyoruz deyip silikon sprey ile fitilleri bir guzel yikadilar.

Kapilari ayarladilar biraz daha idare etti, sonra ben guzel bir mp3 cd`si topladim kendime.. teybin sesini hic kismiyorum, ses devam ediyor mu bilgim yok :)

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Benim niye hiç dikkatimi çekmedi bu rüzgar sesi :huh:

Ben sadece kapılardan ve arka koltuk-bagaj kilitlerinden gelen gıcırtılardan şikayetçiydim. Onuda serviste çözdüler sağolsunlar. Şu an bi şikayetim yok Allah a şükür.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Bu sesler ile ilgili Ford servisinde bir usta ile diyalog soyle:

Ben:-Belirli bir hizdan sonra cok ruzgar sesi aliyor araba, sanki kapilar ayarsiz gibi. Ha birde tikirtilar var.

Usta:-Ford yeni servis bulteni yainladi artik kapilara sprey sikiyoruz ruzgar sesi gelmiyor.

Ben:-Gecen seferde bultende bant yapistirin demislerdi ama yine ayni.

Usta:-Yok yok bu sefer kesiliyor gercekten.

Ben:-Peki yapalim o zaman. Peki bu tikirtilar nerden?

Usta:-Ya arabayi fazla dinlememek lazim, siz dinlerseniz sese kafanizi takarsaniz sesler artiyor, onemsemezseniz duymazsiniz.

Ben:-Tamam usta sagol, sen su spreyi sık, ben bekleme salonundayim..

Ford servisleri eglenceli yerler gercekten!

:D

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan
Ustam sesler gelmeye başladıkça bu işlemin yapılmasını önerdi.

Arapsabunu aşırı sıcakta soğukta kuruyup fitilin formunu bozup çatlatırsa usta ne yapacakmış?

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
Arapsabunu aşırı sıcakta soğukta kuruyup fitilin formunu bozup çatlatırsa usta ne yapacakmış?

O zaman kadar arabani garantisi biter, usta da bahaneyi bulur..

Fitillerin degismesi lazim, garantiniz de bitmis..

Degistirelim mi?

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Arabanın biyerlerine petrol türevi bişeyler sürmek çözüm değil.

Kısa vadece çözüm gibi görünseler de uzun vadede boyanıza da zarar verirler.

Ayrıca vazeline yapışacak tozları nasıl temizlemeyi düşünüyorsunuz?

Kapı veya fitil formlarının değişmesi lazım. Kapı kapanınca birbirlerini öptükleri kısım yetersiz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu işin başka yolu yok galiba, silikon sprey sıkıyorum aylarca hiç ses çıkmıyor, yok illa kesilsin derseniz 3M in yerlere yapıştırılan kaydrımazlık bantları var hafif pütürlü lastikimsi birşey, bundan fitillerin karşına gelen yere (1.5 cm. eninde yaklaşık olarak) yapıştırırsanız birdaha fitil kıpırdamıyor seste olmuyor arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Benim de gördüğüm bütün F2'lerde bu ses var. 120'de başlıyor, 140'ta arabada konuşamaz hale geliyorsunuz. Bir de 2005'lerde ön cam fitilinin yerinden çıkması gibi bir sorun var ki, hiç girmeyelim şimdi...

Yorum bağlantısı
Haluk Şahiner

Ağustosda FII yi alır almaz uzun yola çıkmıştım. ruzgar sesinden ve zırıltılardan o kadar bıktık ki aldığıma pişman olmuştum istanbulda şahsuvar oğluna götürdüm yani aldığım yere rüzgar sesi için her kapıya sprey sıktı. zırıltı için el freni telini sabitledi, kapı kilitlerinin altına 3m bant yapıştırdı, kol dayamayı söküp taktı, arka emniyet kemeri mekanizmasına sprey sıktı, arka koltuk kilitlerini yağladı faydası oldu gibi ama daha sonra da uzun yola çıkmadım çıkarsam ya geçmemişse yine delireceğim biliyorum. şehir içinde coook memnunum focusumdan :seytan:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...