İçeriğe Yönlendir

C-Max ve Fusion Kapı Fitilleri Gıcırtı Sesi

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Arzu Gürkan

Zaten sen lastiği yarınca acayip soğudum bu tırtından. :) Hemen sat... Bana bir micra, kendine de ne istersen. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Ben o sesi biliyorum. Bizim 2004 trend C-max'ta vardı. Klima açıkken çoğunlukla zırıldıyodu. Bozuk para gibi. Bide çözümünü yazsam tam olacaktı ama yok işte :) Aaa aslında var biz satıp Ghia'sını aldık ses kesildi :D

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Satmicam işte. İnat değil mi? Ben de bu tırtı adam etmezsem bi daha ford almak nasip olmasın. :D

Gaza basınca zırıltı kayboluyor. Dolayısı ile yüksek devirlerde duyulmuyor ya da ben duymuyorum. Ancak cam açık ve yavaş giderken ayağımı gazdan çekince duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Abicim dinleme bırak bu kadar arabayı bırak zırıldasın o da araba yani sonuçta,sen tırlardan kaçarken seni yolda bırakmasın yeter dimi :D

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

Bak aykut abicim sana kral bir teklifim var,senin tırta karşılık sıfır Micra dizel !!!!

bak bu teklifi baba evladına yapmaz :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Egzos sprali olabilir. Benimkide zırıltı yapıyordu. Gerçi gaz verirken yapıyordu benimkisi. Bir kez değişti. İkinci değişendede aynısını yaptı. Bu sefer değiştirmediler. Kelepçe takarak çözdüler :D Ama bence Servise danış abi. Garanti kapsamında ses mes çımayacak bu arabalardan. Aman dertsiz olsun sıfır aldık. Servisden çıkamıyoruz. Madem çıkamıyoruz ozaman yapacakalr :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

bana da egzoz gibi geliyor. ama daha kolay bir çözümü var tabii. sağlam bir anfi, takviye 4 hoparlör ile sesi 30 dan aşağıya indirmediğin sürece ses falan duymazsın abi :D

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Anlaşıldı. Bana servis yolu gözüktü. Bir de vakit bulabilsem. Ayda bir servise gitmezsek kıyamet kopacak galiba. :o

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

noldu bizim teklife pek sıcak bakmadın galiba,bence iyi düşün bak mertol 15 diyo

Yorum bağlantısı
Serhat Süngü

en sonunda yeni hoparlör geldi servis aradı beni gittim değiştirdiler ama sorun giderilmedi.. hala sol kapıdan dışardan bile fark edilen zırıltı çıkıyor.sanki böle iki sac mı diyim metal mi diyim birbirine çarpıo..bi kaç defa o kapıdaki camda yukarı kalkarken takıldı. servis bu böyle dio.. sinir oldum.. daha sonra yine getir bakalım diolar ama haybeden çağırıolar bence...kendim söküp mü baksam napsam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Arkadaşlar tam 15 gündür fitillerden gelen ses bende artık yok. O gıcık fitil sesinden kurtuldum diyebilirim artık. Yağmur - Güneş artı yıkama gördü ses hiç yok. Arexons'un kullandığım Silikon Spreyi işe yaradı. Bu sprey'i kadifemsi tüm cam ve kapı üstü fitillerine sıkarak bu sesden kurtuldum. Araç içi trimlerde zaten iyi performans alıyordum. Şimdi kapı fitillerine uyguladıktan sonra rahat ettim. Tavsiye ederim. Bu işde böylece çözülmüş oldu.. :D

Bu spreyden bende yeteri kadar var öğle yemeğinde uğrayan kulüp üyelerine uygulama yapılacaktır :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aykut Gürkan

Zırıltı motorun sol tarafında üstteki yakıt filtresi bağlantı sacından geliyormuş. Vibrasyon nedeniyle sac çatlamış. Garanti kapsamında sökülüp kaynatıldı ve yerine tekrar bağlandı. Ohhh dünya varmış.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Çok basit, servis yağ, su, lastik havası gibi rutin kontrol için 12 ytl alıyorken Ahmet Usta "ne parası abi" diyormuş. Opelde öyle bir uygulama başlamış, orada başıma geldi. Adamlar illaki servise gelmeyin diye çabalıyorlar...

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Yeni takacakları da muhtemelen aynı malzemeden olduğu için o da aynı akıbete uğrayacaktı. Kaynatarak geçiştirdiler. Ben fazla ümitli değilim yine aynı şey olacak o zaman değiştirteceğim ama çatlayan kısma takviye parça attıracağım. Şimdilik böyle gitsin bakalım.

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

ya malzeme hatasıydıysa? sık karşılaşılan bir sorun muymuş? dizayn hatası falan mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yaşar Demirci

kmsi kaç ki bu aracın.3 000yada 5 000 yerine 15000 yada 25000 gibi ise amortisörün üst baglantısından kaynaklanıyor olabilir. bu kısıma lastik koymak çözüm olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

lakırt lukurt hızlı gırç tipinde değilse ve yavaaaaşça çukurdan geçerken kaldırıma çıkarken yapıyorsa kapı lastiği.

Çözümü yoktur neredeyse. Araba esnediği içindir.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

fabrika çözüm bulacakki serviste bunu uygulayacak. fabrika yaglayın diyorsa yaglanır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arabayı kaldırıp şasiye iki tane 4mm U demir kaynatırsak belki ebediyen çözülür :):(

ya da yarış arabalarındaki gibi iç direk ilavesi...

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

Arabayı kaldırıp şasiye iki tane 4mm U demir kaynatırsak belki ebediyen çözülür :):(

ya da yarış arabalarındaki gibi iç direk ilavesi...

Roll Cage taş gibi olur valla. :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence haklısın.. Geçen gün benim komşunun Connectin kapı fitilini de bantlamışlar, (Nevşehir'de)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...