İçeriğe Yönlendir

Balıkçı'nın Focus'u

Burak Balıkçı

Recommended Posts

Burak Balıkçı

Mehmet Abi nedemezsin canavar gibi aydınlatıyor yeni farlar.

Bende eskileri kullanırken ışıkları kim kapatıyor diyordum :clapping:

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Herkese iyi dilekleri için çok teşekkürler. Umarım kafamda planladığım diğer isteklerimide zamanla yerine getirir bu topik altında sizlere sunarım.

Burak Bey yeni farlarınızı güle güle kullanın, çok yakışmış. Maliyeti ne kadar oldu acaba?

Tunca Bey, farlarım çıkmadır. Çıkmacılarda tanesini 70-90YTL arası fiyatlara bulabilirsiniz ama sağlamını bulmak gerçekten zor. Farların arka kapakları ve telleri aldığımda yoktu, serviste kapakların çifti 50YTL. Kapak sabitleme telini kendimiz yaptık çünkü normalde far ile birlikte olması gerekiyor onların, orjinalinin şekline bakıp ölçerek, ismini aklımda tutamadığım kalın bir tel cinsiyle aynısı gibi şekil verdirerek yaptık. Sinyalide kullanacağım diyenler içinse sinyal duy soketi serviste çifti 28YTL, Ford Connect'inki ile aynı, yan sanayisi dahada ucuz. Far soketini Ford Otomotiv tek başına bir parça olarak satışını yapmıyor, bu yüzden Golf IV ile aynı olduğundan bu soketi Volkswagen servisinden temin ettim. Onlarda 30 YTL fiyat tuttu. Osram H7-H1 %50 daha fazla aydınlatan ampuller ve işçilik ile birlikte aşağı yukarı toplam 250-300YTL arası bir rakam tuttu.

Parçalara bakılınca fiyat çok gibi duruyor ancak yapılan emekte sonuca ulaşılınca, kullanmaya başlayınca ve aracımın şeklini değiştirdiğini görünce biraz rahatladım. Bu tarz şeyler 1 kez yapılır diye hep kendimi avutuyorum. Darısı yeni modlara.... :blink:

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Burak bişeyler ortaya çıkartıp, çıkarttığın ürünü zevkle kullanıyorsan bence maddiyatın çokta önemi yok.

Araban gerçekten çok hoş olmuş.Ufak bir öneri; far zeminlerini siyaha boyayıp, ön panjuruda değişirsen harika olacaktır.Örnek CUB un farları.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balıkçııı,

Senin bu taktığın yeni farlar ışık dağılımı bakımından çok kaliteli bir fardır..

Yani diyeceğim şu ki..

Kesip biçmeden xenon takabilirsin kimseyi de rahatsız etmezsin.. :seytan:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cihan Türkan

Burak senin arabanın eski halini ben ilk kez gördüm, gerçekten şimdiki hali çok hoş, ama yine diyorum; şu araç park halindeyken biraz daha yere yakın dursa çok daha şekil olacak :)

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
Burak senin arabanın eski halini ben ilk kez gördüm, gerçekten şimdiki hali çok hoş, ama yine diyorum; şu araç park halindeyken biraz daha yere yakın dursa çok daha şekil olacak :(

Cihan boşver park halini, aracı kullanırken içine doluştuğumuz için yere yakın duruyor zaten :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Burak Balıkçı

:D YENİ YILDA YENİ BİR GÖRÜNÜM.... :)

Arkadaşlar uzun zamandır 6000K Xenon far kullanıyordum ancak ışık deseni güzel olsada önümdeki nesnede çok büyük parlama meydana geliyordu. Bende aracımın farlarını değiştirmeye karar verdim ve yeni yıl için yeni bir yüze kavurşturdum aracımı, hepinizlede paylaşmak istedim. Aracımın 2. Far modifikasyonu oldu bu ve bu riske değdi doğrusu. Farlar el yapımıdır. Profesyonel yardım sonucu bu hale gelmiştir.

Farların içinde VW Passat H7 Mercek, Mercedes E-Serisi mercek çerçevesi, VW Caddy beyaz sinyal camı kullanıldı. Sinyal duyu çift flamanlı ampul takılması için ekstra işlemden geçti.

dscn6597st2.jpg

focus1il8.jpg

dscn6543jl5.jpg

focus2dp1.jpg

focus3sj9.jpg

Amerikanvari olsun diye sinyal lambasının yerinde fren lambalarındaki ampul sistemi gibi olmasını istedim, Parklar açıkken çift flamanlı ampulün 12V/5W'ı, sinyal yanıyorkende 12V/21W'ı devreye giriyor. Çift flamanlı ampulün Turuncusunu bulamam diye düşünürken Amerikan araçlar için olanından buldum, boyatmaya gerek kalmadı.

dsc02685vh3.jpg

focus5os4.jpg

Farlar ve görünüşü hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Aracımın güncel fotoğraflarını da fırsat bulabildiğim bir ara eklerim...

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

harika görünüyor ne denebilirki başka ellerine emeğine sağlık.

bu arada bende isterim bu mercekli farlardan.mealzeme bulmak kolay ama işçilik kızmını nasıl hallederiz bilmiyorum.

yapım kısmı fotoları varsa eklersen sevinirim burak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burak..

Çok başarılı bir çalışma.. Tebrik ediyorum... Güle güle kullan

Burak burası seni bekliyor..

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Burak..

Çok başarılı bir çalışma.. Tebrik ediyorum... Güle güle kullan

emmi bende istiyorum

:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tayfun Focusum olsa yapardım.. ama araba olmadan zor..

İnce ayar arabanın üstünde yapılmadıkça olmaz..

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
....

Mehmet Abi ben o foruma üye değilim ama en yakın zamanda başkası tarafından çıkacak fotolar oraya.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fokusuda göndermen lazım... :D

Eksik ve yarım işi sevmem ben...

Burakla buluşun bi şekilde...

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

buraaakkkkk kankam nerdesin

iş menfaate dönüşünce tanımadığım burak kanka oldu bir anda :D

hakikatten burak yardımcı olursan sevinirim.

emmi abbası yollarım ama kim getirecek mesele o.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Güle güle kullanın. özellikle son hali çok şık olmuş :selo:

Bugün Yasin'in 2.0 Focus'u kullandım ve açık söyliyeyim ; Alacam bitane f1 o olacak sonunda :selo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bugün Yasin'in 2.0 Focus'u kullandım ve açık söyliyeyim ; Alacam bitane f1 o olacak sonunda :selo:

2.0 bulaşıcıdır... Aman dikkat..

Yorum bağlantısı
Onur Demir
2.0 bulaşıcıdır... Aman dikkat..

2.0 tabiki güzel ama 1.6 olsada olur. Maksat ford olsun ve mod. yapma açısından elverişli olsun. ben alırsam HB alırım orası kesin ama. Angel far, Stop, tampon, kaput vs.vs. ne gerekiyorsa yapardım :selo:

Bide farlara el yapımı mercek yapmak için illaki h4 harici bir faramı ihtiyaç var? yani benim farlardan bozma bişeyler olmaz mı? Hadi yardımcı olun bana extra focus masrafından kurtulayım :selo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bide farlara el yapımı mercek yapmak için illaki h4 harici bir faramı ihtiyaç var? yani benim farlardan bozma bişeyler olmaz mı? Hadi yardımcı olun bana extra focus masrafından kurtulayım :selo:

Harika bir H4 far çalışması..

Kullanılan mercek Hella bi-xenon

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Gerçekten güzelmiş. Ama bütün konuya baktım montaj, nasıl yapıldığı vs. gibi resimlere rastlamadım.

Kim yapar nasıl yapar çok kabiliyetli sayılmam :selo:

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Burak farlar süper olmuş....

Sarı parklara bayıldım, aynısını tampondakilere de yap. Madem 4 sinyalin var 4 de park lamban olsun...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

harika olmuş valla bende istiyorum ve bu aralr araştırma aşamasındayım ama güveneceğim bir yer arıyorum istanbul yakın sayılır yardımcı olursanız sevinirim :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

peki far motoru çalışıyo mu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...