İçeriğe Yönlendir

Balıkçı'nın Focus'u

Burak Balıkçı

Recommended Posts

Burak Balıkçı
buraaakkkkk kankam nerdesin

iş menfaate dönüşünce tanımadığım burak kanka oldu bir anda :nazar:

hakikatten burak yardımcı olursan sevinirim.

emmi abbası yollarım ama kim getirecek mesele o.

Buralardayım :(

Kafaya koyduysanız herşeyi yaparız merak etmeyin!

peki far motoru çalışıyo mu ?

Far yükseklik ayar motoru, far ayna açısının ayarlanması fln herşey çalışıyor ve far arkası kapakların köşesini çok az kırmak gereksede kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Hattatoğlu

Burak kardes..

belki konuyla ilgili değil ama bi sey ögrenmek istiyorum. Bende de senin kasa focus 1,8 tdi var.. 2003 model. 4-5 ay önce elektirikci sol farın ampülünü değistirdi.. ama zamanla sol far kararmaya, matlasmaya basladi. gecenlerde söyle bi bakiim diye ugrasırken birde ne göreyim. Far kapağı yerine oturmamis, kapaği tutan telde boslukta oynayip duruyo. Meğer benim elektrikci farkapağini oturtamamıs ve dolayisiyla zamanla fara giren su ve rutubet farı karartti.. Simde sol far mat duruyo.. sağ ise pırıl pırıl. ögrenmek istedigim matlasan bu fari tekrar parlattira bilirmiyim. Yada maliyetli bi is ise biraz daha koyup senin kullandiğin farlari takmayı da düsünebilirim. Öncelikle farları parlatan bi yerler varmi. yada yaptirlari is gercekten bir işe yariyomu...

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
Burak kardes..

belki konuyla ilgili değil ama bi sey ögrenmek istiyorum. Bende de senin kasa focus 1,8 tdi var.. 2003 model. 4-5 ay önce elektirikci sol farın ampülünü değistirdi.. ama zamanla sol far kararmaya, matlasmaya basladi. gecenlerde söyle bi bakiim diye ugrasırken birde ne göreyim. Far kapağı yerine oturmamis, kapaği tutan telde boslukta oynayip duruyo. Meğer benim elektrikci farkapağini oturtamamıs ve dolayisiyla zamanla fara giren su ve rutubet farı karartti.. Simde sol far mat duruyo.. sağ ise pırıl pırıl. ögrenmek istedigim matlasan bu fari tekrar parlattira bilirmiyim. Yada maliyetli bi is ise biraz daha koyup senin kullandiğin farlari takmayı da düsünebilirim. Öncelikle farları parlatan bi yerler varmi. yada yaptirlari is gercekten bir işe yariyomu...

Farları açıp içini temizleyip camı özel zımpara ve cilasıyla işlemden geçirip tekrar kapatabilirsin. Sanayide yapan yerler var, sanayi harici yapan kişilerde.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Hattatoğlu
Farları açıp içini temizleyip camı özel zımpara ve cilasıyla işlemden geçirip tekrar kapatabilirsin. Sanayide yapan yerler var, sanayi harici yapan kişilerde.

Tesekkürler.. bi bakaiim yapabilcem mi..

Yorum bağlantısı
Cihan Türkan

Burak farların çok şık olduğunu daha kutuda gördüğüm zaman söylemiştim zaten. Parklar da çok hoş duruyor.

Bu sene içinde bende far olayına el atacam. Kısalarım kendini zor aydınlatırken, uzunlarımında kısa görevi gördüğünü düşünüyorum :D O yüzden yıl ortasına doğru hallederiz herhalde beraber :)

Bu arada unutmadan plakayı çıkarınca, çok daha gizemli bir hal almış aracın :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

burak bey siz bu farları anldağım kadarıyla bu ilandaki kişiye mi yaptırdınız :D

http://www.sahibinden.com/ford_transit_ang...pXQQdisplayitem

bu kişiye mesaj attım benim farlar için fakat kafama şu takıldı farları yollayınca ışık çizgisini arabaya takmadan ayarlaya biliyo mu siz arabayla beraber mi gidip yaptırdınız ve bana özelden mesaj attığınıda ki fiyat neleri kapsıyordu sadece işcilik mercek mercek çerçevesi mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burak.. İlker'mi yaptı seninkileri...

İlker'in işçiliği iyidir...

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Evet abi İlkerle yaptık. Hatta senin eski Focus'unun farının parçalarınıda o yollamış galiba, öyle hatırlıyorum. İşçiliği çok iyi gerçekten. Reklam yapmamayım dedim ama herşekilde yardımcı oluyor bu konularda...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

emmi seninde onayın varsa bu arkadaş için bakalım ulaşmaya çalışıyorum inş bende mercekli fara kavuşacam :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi seninde onayın varsa bu arkadaş için bakalım ulaşmaya çalışıyorum inş bende mercekli fara kavuşacam :D

İlker'i uzun süredir www.geceucusu.com sitesinden tanırım.. Ben kullandığım malzemeleri ondan almıştım.. Tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu farları taa sizin yapımınızdan beri takip ediyorum bir kere yeltendim kendim yapmaya ama çok kolay olmadığını gördüm ve profosyonel birilerini bulmaya çalışıyordum bakalım inşallah sonuça ulaşırım :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
İlker'i uzun süredir www.geceucusu.com sitesinden tanırım.. Ben kullandığım malzemeleri ondan almıştım.. Tavsiye ederim..

mehmet emmi bu ilker beyle görüştüm orjinal fara bi-xenon montajını 300 e çift reflektörlü makyajlı kasa farına h7 valeo mercek ve beyaz sinyal için ise 300 lira diyo şimdi hangisi daha güzel olur acaba hem performasn açısından hem şekil hem de maliyet açısından

şimdi öncelikle her şekilde bir çift far alacam makyajlıda olsa makyajsızda olsa makyajlı far için bide ara soket gerekiyormuş bi-xenon larda selektör olayı nasıl oluyo ve bunlara h4 tipi xenon mu oluyo bu yola baş koyduk haydi hayırlısı diyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Makyajlı far ve hella bi-xenon tavsiye ederim..

Mercek budur...

mercek_00.jpg

İç görüntüsü ve ışığı da budur...

bi-xenon.jpg

Bi-xenon : Hem uzun hem kısa demektir..

Mercek üstündeki bobin uzun fara paralel bağlanır.. Uzunlara geçip elektrik verilince mercek üstündeki bobin merceğin önündeki perdeyi kaldırır...

Kesinlikle hella bi-xenon Mustafa

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Burak hb olarak en güzel focus 1 lerden biri...Kendi arabamdan soğudum şimdi kazasız belasız kullan eline koluna sağlık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tamam emmi şimdi çift reflektörlü far arayışına girdim bi xenonlu far sahibi oluyoz inşallah

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Sağol Sinan....

Aracımda çıtaları boyatmaktan vazgeçtim, şimdi sırada APP plaka var.

Aracın şimdilik güncel fotoğraflarını da ekleyeyim hazır vakit bulmuşken ;)

dscn6618za7.jpg

dz3it0.jpg

86691365va6.jpg

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Bu arada ben hiç bir yere aracın özelliklerini yazmamışım :unsure:

Onlarıda ekleyeyim, aklınıza gelen hertürlü modifikasyona açığım. Fikirlerinizi bekliyorum.

Koni Sport süspansiyon, Sonar siyah arka stop lambaları, Focus yazılı 3.stop lamba, Makyajlı kasadan el yapımı Mercekli farlar, 6000K XENON HID, Focus RS ön tampon ve çamurluk sinyalleri, ST ön panjur ve tampon ızgarası, Kırmızı fren kaliperleri, Krom egzoz çıkışı, Krom cam çıtaları, Park Sensörü ve Submarine Light, yakında da APP Plaka ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kusura bakma konuda çok gereksiz mesajım oldu ama aracın çok hoş;)

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

inceden bir cam filmi gerekli burak.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

gayet güzel olmuş, güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
inceden bir cam filmi gerekli burak.

Abi çok istiyorum aslında ama bir konuda korkuyorum. Gündüz sürekli işteyim arabayı sadece akşamları kullanıyorum yada hafta sonu. Xenon olayınada sadece bu yüzden girdim. Gece evimin yolu üzerinde sürekli çevirme var, bazen 3 kez üst üste çevirmeyle bile karşılaştığım oldu. Arkadaşımın 300$ verip yaptırdığı Ziebart cam filmi gözümün önünde söktürülünce o işten vazgeçtim. :(:)

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Farı açabilirseniz bu işlemi kendiniz yapabilirisinz,sakın parlak reflektör kısmına dokunmayın ya da bişey sürmeyin geri dönüşü olmaz silinir ve soyulur,far camı çok ince zımparalarla zımparalanıp daha sonra da normal cile ya da plastik cilası ile parlatılıyor. plastix die birü ürün plastik parlaytıcı bu kullanılabilinir fiyatı 25-35 YTl arası bir fara şişenin %1-2 si gider %98 sizde kalır koca şişenin ya da 404 markasının vardı pleksiglass parlatıcı 4-6 tl arası o hem uygun hemde aynı iş için yapılmış hemde küçük bu da denenmeli,sanayide yaptırana kadar da temiz çıkma almanızı öneririm

Yorum bağlantısı
Fatih Yüce

Güle Güle kullanın ama stoplar olmamış kendi fikrimce.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Abi çok istiyorum aslında ama bir konuda korkuyorum. Gündüz sürekli işteyim arabayı sadece akşamları kullayorum yada hafta sonu. Xenon olayınada sadece bu yüzden girdim. Gece evimin yolu üzerinde sürekli çevirme var, bazen 3 kez üst üste çevirmeyle bile karşılaştığım oldu. Arkadaşımın 300$ verip yaptırdığı Ziebart cam filmi gözümün önünde söktürülünce o işten vazgeçtim. :p:rolleyes:

çok açık renkte yapıldığı zaman bir sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...