İçeriğe Yönlendir

Otosan - Opet Yakıt Güvence Sistemi

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Mahmut Türkmen
Güle güle kullanın, hangi marka taktırdınız.

Ayrıca simit mi yoksa silindir mi tercih ediliyor. Hangisi en mantıklı?

Prins taktırdım. Genelde simit tercih ediliyor ve be de simit depo taktırdım. Benim taktırdığım yerde iki gün boyunca takılan yaklaşık 5-6 kitin sadece bir tanesi silindir depo tercih etmişti.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Yenigün

Forumda YGS üzerine birkaç başlık var, güncel yazışmalar burada olduğu için garantisi bitmiş araçlardaki YGS üzerine OPET ile yapmış olduğum yazışmayı buraya eklemek daha doğru geldi.

Garantisi biten araçlarda, YGS'nin de aynı zamanda bittiğine ya da iki garantinin birbirinden bağımsız olduğuna farklı fikirler okumuştum.

OPET olaya yeni bir boyut kazandırmış, "gidip garanti uzatın" demiş :D

-----------------------------------------------------------------

Konu : OPET Ford - YGS Sistemi hakkında

Sayın ilgili,

4 ay kadar önce 2006 Model bir Ford Focus TDCI satın aldım. Aracımın benden önceki sahibi aracı satın aldığı günden itibaren, tüm yakıt alımlarını YGS kapsamında OPET istasyonlarından yapmıştı. Ben de yakıt alımlarını YGS kapsamında OPET istasyonlarından yapmaya devam ediyorum. Ancak aracımın uzatılmış garantisi (5 Yıl), Mayıs ayı sonunda sona erdi. Bu noktada sizlere sormak istediğim soru, YGS garantisinin aracın garantisi ile bağımlı olup olmadığıdır.

Yani aracın garantisinin bitmesinin ardından, yakıt YGS kapsamında OPET istasyonlarından alınmaya devam edilirse, yakıt kaynaklı bir sorun olduğunda araç hala YGS garantisinde midir ?

Bu konuda beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla.

Cevap :

Sayin Mustafa Bey,

Oncelikle gostermis oldugunuz ilgi icin cok tesekkur ederiz.

Tarafimiza aktarmis oldugunuz bilgiye istinaden aracinizin garantisi bittiği takdirde YGS'den faydalanamamaktasiniz.

Ancak aracinizin markasi olan bayiye giderek garantinizi uzatmaniz mümkündür. Bu durumda araciniz tekrar garanti kapsaminda olacaktir. Bilgilerinize,

Daha detayli bilgi icin 444 6738 numarali Opet Musteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

Saygilarimizla,

Opet Petrolculuk A.S.

Musteri Hizmetleri

444 6738

Yanlış mı anlamışlar yoksa ben mi yanlış anlıyorum ?

OPET'den aldığım yakıttan memnunum ama karşılaştırma yapacak bir alternatifim de olmamıştı.

YGS garantisi bitmiş olduğuna göre, bu durumda OPET diye uğraşmanın da anlamı kalmamış artık ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Forumda YGS üzerine birkaç başlık var, güncel yazışmalar burada olduğu için garantisi bitmiş araçlardaki YGS üzerine OPET ile yapmış olduğum yazışmayı buraya eklemek daha doğru geldi.

Garantisi biten araçlarda, YGS'nin de aynı zamanda bittiğine ya da iki garantinin birbirinden bağımsız olduğuna farklı fikirler okumuştum.

OPET olaya yeni bir boyut kazandırmış, "gidip garanti uzatın" demiş :)

Konu : OPET Ford - YGS Sistemi hakkında

Sayın ilgili,

4 ay kadar önce 2006 Model bir Ford Focus TDCI satın aldım. Aracımın benden önceki sahibi aracı satın aldığı günden itibaren, tüm yakıt alımlarını YGS kapsamında OPET istasyonlarından yapmıştı. Ben de yakıt alımlarını YGS kapsamında OPET istasyonlarından yapmaya devam ediyorum. Ancak aracımın uzatılmış garantisi (5 Yıl), Mayıs ayı sonunda sona erdi. Bu noktada sizlere sormak istediğim soru, YGS garantisinin aracın garantisi ile bağımlı olup olmadığıdır.

Yani aracın garantisinin bitmesinin ardından, yakıt YGS kapsamında OPET istasyonlarından alınmaya devam edilirse, yakıt kaynaklı bir sorun olduğunda araç hala YGS garantisinde midir ?

Bu konuda beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla.

Cevap :

Sayin Mustafa Bey,

Oncelikle gostermis oldugunuz ilgi icin cok tesekkur ederiz.

Tarafimiza aktarmis oldugunuz bilgiye istinaden aracinizin garantisi bittiği takdirde YGS'den faydalanamamaktasiniz.

Ancak aracinizin markasi olan bayiye giderek garantinizi uzatmaniz mümkündür. Bu durumda araciniz tekrar garanti kapsaminda olacaktir. Bilgilerinize,

Daha detayli bilgi icin 444 6738 numarali Opet Musteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

Saygilarimizla,

Opet Petrolculuk A.S.

Musteri Hizmetleri

444 6738

Yanlış mı anlamışlar yoksa ben mi yanlış anlıyorum ?

OPET'den aldığım yakıttan memnunum ama karşılaştırma yapacak bir alternatifim de olmamıştı.

YGS garantisi bitmiş olduğuna göre, bu durumda OPET diye uğraşmanın da anlamı kalmamış artık :)

Aynen..Bende garantisi yeni bitmiş biri olarak dediğiniz gibi artık opet aramamın gereği kalmamış..

20 liralık puanım birikmişti onuda kullanayım bari :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nereden alırsanız alın, yakıt kaynaklı bi sorun çıktığında kanıtlatırsanız zararınızı karşılıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
Nereden alırsanız alın, yakıt kaynaklı bi sorun çıktığında kanıtlatırsanız zararınızı karşılıyorlar.

Sani Bey, söylediğiniz OPET'in cevabıyla çok çelişmiyor mu ?

Ben OPET istasyonundan yakıt aldığımda, gidip YGS kartıma aracın kilometresini de söyleyip işletiyorum, kredi kartı ile ödüyorum.

Her ihtimale karşı, onlardan aldığım belgeleri de saklıyorum. Ancak yukarıdaki cevaba baktığımızda, "ne yaparsanız yapın, garanti bitince biz karşılamıyoruz" anlamı çıkıyor.

Herhangi bir firma (son 10 depo vs. gibi şartları sağladığımızda) fatura vs. gibi belgelerle alımlarımızı kanıtladığımızda yakıt kaynaklı sorunların bedellerini karşılıyorsa, OPET neden böyle bir cevap verip müşterisini kaybetme yoluna gidiyor ?

Ya da şöyle mi anlamalıyız, "elde belge vs. bile olsa problemin yakıt kaynaklı olduğunu ispatlamak o kadar zor ki, olur da yaparbilirseniz bu ödemeyi alırsınız. Ama çok düşük ihtimal olduğu için, çok da takılmamak lazım."

Bu da bana Mehmet Bey'in zamanında yaşamış olduğu sorunları hatırlatıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynen öyle, kanıtlatırsanız her türlü ödemek durumundalar.

Alan bir çok tanıdığım mevcut.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

ben şimdiye yeni aracıma yakıtı hep YGS kapsamında opetten aldım. ama opetin dizel yakıtından pek memnun değilim. Petrol ofisine geçsem onların da YGS uygulaması varmı . yani klm bilgilerini falan alıp yazıyorlar mı? Daha önceki aracıma po'dan da yakıt alıyorum ama . hiç sıfır araab denk gelmedi orada bana . eğer varsa YGS uygulaması po'ya mı geçsem

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...