İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - 2.0 Ghia Cruise Control Montajı

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Mehmet Ağbi cc'un göstergedeki ikaz ışığını bağladın mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Ağbi cc'un göstergedeki ikaz ışığını bağladın mı?

Bağlantı şemasında, böyle bir bağlantıdan bahsetmiyor..

Kullanılan uçlar ise;

+ Elektrik, şasi bağlantısı, Debriyaj müşürü, Fren müşürü, Direksiyon kumandaları, Hız verisi.. TIS'ada baktım.. böyle bir bağlantı göremedim.. Şema'da var ama orda da bununla ilgili bişey varsa da göremedim..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Bağlantı şemasında, böyle bir bağlantıdan bahsetmiyor..

Kullanılan uçlar ise;

+ Elektrik, + Elektrik, Debriyaj müşürü, Fren müşürü, Direksiyon kumandaları, Hız verisi.. TIS'ada baktım.. böyle bir bağlantı göremedim.. Şema'da var ama orda da bununla ilgili bişey varsa da göremedim..

Ağbi sen siparişi verdikten sonra 2 servisle görüştüm.Her 2 side parçalar gelip, montajı olsa bile çalşmayacağını söylediler.Gerekli tesisatın bizim araçlarda olmadığını, tesisatın ve gösterge tablosunun değişmesi gerektiğini söylediler.

Fakat kendi arabamın göstergesinde cc un ikaz ışığının yerini silikte olsa görüyorum.Merakım bu yüzdendi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet nasıl tebrik edeyim ben seni yav http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif. Dil bilmeden etmeden taa dünyanın öteki ucundan ısmarladın, adam bulup teçhizatı getirtirdin, montajlattırdın. Helal olsun sana, alkışlarım ben seni be. :alkis:

Yaa nedemek ben size teşekkür etmede geciktim..

Sen gelenleri okudun.. Cenk hocam gidecekleri yazdı.. Ee banada satın almak kaldı.. Hepiniz sağolun eksik olmayın..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yaa nedemek ben size teşekkür etmede geciktim..

Sen gelenleri okudun.. Cenk hocam gidecekleri yazdı.. Ee banada satın almak kaldı.. Hepiniz sağolun eksik olmayın..

Yok abi ne demek? Ne yaptık ki? Bir iskenderin başına gelir yani...http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ağbi sen siparişi verdikten sonra 2 servisle görüştüm.Her 2 side parçalar gelip, montajı olsa bile çalşmayacağını söylediler.Gerekli tesisatın bizim araçlarda olmadığını, tesisatın ve gösterge tablosunun değişmesi gerektiğini söylediler.

Fakat kendi arabamın göstergesinde cc un ikaz ışığının yerini silikte olsa görüyorum.Merakım bu yüzdendi.

Çalışmayacağı söylenen cc ise, halt etmişler, çünkü bu sistem, fren, debriyaj, hız sensörü'nden veri alıyor.. Bence benim taktığım sistem tüm focuslara uyar.. Sorun çıkacak yer sadece gaz telidir. Bahsedilen ışık ise bilemiyorum.. Ama bence ışığın çalışabilmesi için gaz ünitesinden yani cc ecudan bir çıkış daha olması lazım ama yok..
Yorum bağlantısı
Nezaket Gürsoy

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullanın.

Ama insan kullanılan parçaları tek tek yüksek çözünürlükte fotoğraflayıp, montaj aşamalarını eklemeli yahu...''Ben yaptım oldu'' olmuş.Protesto ediyorum.Zaten siyah stoplu Focus fotosu bekliyorum hala..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zaten siyah stoplu Focus fotosu bekliyorum hala..

Arka tamamen kırmızı olmış şimdi.. geçen gün gördüm de... :)

Ama insan kullanılan parçaları tek tek yüksek çözünürlükte fotoğraflayıp, montaj aşamalarını eklemeli yahu...''Ben yaptım oldu'' olmuş. Protesto ediyorum.

Yaa Sami Hoca sistem o kadar basit ki.. Sen görsen kitapçığa bile bakmadan bağlarsın.. Ama yüksek çözünürlükte fotoğraf ekle kardeşim ben ona bakıp aynını yapacam diyorsan ok.. Akşam ekleyeyim.. :p
Yorum bağlantısı
Gökhan Tınmaz

Mehmet abi en sonunda kuvuşmuşsun Hız Sabitleyicine. :)

Hayırlısı olsun.Güle güle kazasız belasız kullan işallah.

Parayı Paypaldan yolladın galiba ebaydaki kişiye?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parayı Paypaldan yolladın galiba ebaydaki kişiye?

Sağolasın..

Evet ödemede paypal'ı kullandım..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

İyi dilekte bulunan arkadaşlar, tek tek teşekkür edemiyorum kusura bakmayın, hepinize teşekkürler.

Arkadaşlar, 1,6 Focusların gaz kelebeği malesef farklı ve mevcut yapıda ikinci bir gaz teli takmanıza olanak yok. Bu modu düşünürseniz, gaz telinin bağlanabilmesi için buraya çalışma yapmanız gerekecek. Bilginiz olsun.

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Dün gece yollardaydım.. Yüksek bir hızda sabitledim gidiyordum.. Önümde dik bir rampa vardı.. Dokunmayayım bakalım napacak dedim..

Sabitlediğim hızdan 20 km falan düştü, 5. viteste tam gaz veriyordu.. Bir müddet sonra devre dışı kaldı..

Bunu bana bir arkadaşımız sormuştu, bu sebeple açıklama gereği duydum..

Zorladığı zaman devre dışı kalıyor..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
(düzenlendi)

Devre dışı kaldığında birden gaz mı kesiyor?Yoksa geçiş yumuşak mı?Sinyal veriyor mu?

tarihinde Sami Akta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dur Hoca iş çıkarma..

Bu sabitlediğim hız normal bi hız değildi ve ilk defa devreden çıktı..

Yorum bağlantısı
Yunus Gülşen

herhangi bir fiestanın donanımında cc varmı?

fiesta st mesela?

benim dizelde kelebek melebekte yok

olurmu acaba?

direksiyon simidi niye hyundai renginde gelmiş?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

direksiyon simidi niye hyundai renginde gelmiş?

Sorma kardeş.. yeni bi trend yaratalım dedik.. Focus ben Ghia'yım elleşmeyin diye inat etti..

Amerkanya da bir kısım focusların direksiyonu bu renkmiş.. Kit ile bu geldi.. aldık kabul ettik..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...