İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Benimde merkezi kilit çalışmıyor sanırım ya çok uğraşmadım ama şoför tarafından içerden kitlediğimde tüm kapılar kitlenmiyor.Ama uzaktan kitlediğimde hiç bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Cengiz Bayraktar
Benimde merkezi kilit çalışmıyor sanırım ya çok uğraşmadü için ım ama şoför tarafından içerden kitlediğimde tüm kapılar kitlenmiyor.Ama uzaktan kitlediğimde hiç bir sorun yok.

selamlar ayhan bey...sanırım ankaradasınız.burda yani kocaelide olmuş olsaydınız,yardımcı olmak isterdim...sakın servise falan gidipte durduk yerbir sürü ücret ödemeyin ...saygılar..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
selamlar ayhan bey...sanırım ankaradasınız.burda yani kocaelide olmuş olsaydınız,yardımcı olmak isterdim...sakın servise falan gidipte durduk yerbir sürü ücret ödemeyin ...saygılar..

Cengiz bey sizin kapılara ne gibi bir işlem uyguladılar?Parça falan değiştimi?

Yorum bağlantısı
Cengiz Bayraktar
Cengiz bey sizin kapılara ne gibi bir işlem uyguladılar?Parça falan değiştimi?

ayhan bey..bildiğiniz gibi aracın sol ön kapısındaki kilit mekanizması diğer tüm kapılaında kontrolünü sağlıyo,dolayısıyla benim aracın arızasıda o yöndeydi.eleman sol kapıdaki kilidi komple çıkardı ve sonrasında tabiri caizse kilidin ciğerlerini söktü ve içinde bir parmak ucu büyüklüğünde elektronik bir parça vardı,onuda elindeki çıkma parçalardan biriyle değiştirdi ve sonrasında kilidi topladı ve yerine taktı.şu anda tıkır tıkır çalışıyo..:) saygılar...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İlgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.Aklımda olsun bende bir ara dağıttırayım..

Yorum bağlantısı
Cengiz Bayraktar
İlgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.Aklımda olsun bende bir ara dağıttırayım..

rica ederim ayhan bey...bence arada dağıtmakta fayda var..:))) kendinize ve aracınıza iyi bakın.selamlar..

Yorum bağlantısı
Ferit Arlı

Sayın orhan bey Ankarada şaşmaz sanayi sitesinde "OTOFAR" da kapı kilidinizi tamirini hallederler.Bendede aynı problemler vardı çok şükür şimdi nazar değmesin saat gibi.Size adres telefonu veriyorum.Saygılarımla.

Adres: Oto sanayi sitesi 1.cadde 52.sokak ( 9.Sokak Karşısı) No:17

Şaşmaz / ANKARA

Tel: 0 312 - 278 72 25

Gsm : 0 544 - 747 60 79

Yorum bağlantısı
Özcan Asa

Arkadaşlar bu olayı bursa da yapan bir yer ver mı yada Bursa da özellikle ford kilit problemlerinden anlayan bir yer tavsiye edermisiniz

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

öncelikle herkese mrb

arkadaşlar yaklıaşık 1 saat önce birşey yoktu arabayı yıkadım temizledim kapıları kitlicem kitlemiyor merkezi sistem çalışmıyor. sigortaları kontrol ettim atık yok ama hangi sigorta oldugunu da tam olarak bilmiyorum motor bölümü hemde içerde bulunan sigorta kutusunu gözden geçirdim atık göremedim birde bunun pin numarası kaçtır ? ne olur bana yardım edin neden yaptı şimdşi bu durup dururken daha öncedende çok yıkadım arabayı böle bir sorun olmadı denkmi geldi yoksa bir yere su mu kaçtı ?

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Motor çalışıyor mu?

Motor bölümüne su geldi mi?

Kilitten ses geliyor mu?Yoksa hiç mi ses vs gelmiyor?

Kumandalı anahtarı ıslatmış olma ihtimaliniz var mı?

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
Motor çalışıyor mu?

Motor bölümüne su geldi mi?

Kilitten ses geliyor mu?Yoksa hiç mi ses vs gelmiyor?

Kumandalı anahtarı ıslatmış olma ihtimaliniz var mı?

aracın donanımı çalışıyor motor derken aracın motoru deniniz sanırım sami bey evet çalışıyor.sadece merkezi motor kilit motorlarından hiç birinden ses gelmiyor anahtarla veya içerden elle tek tek k,itlemniyor öle bir sorun yok şöför kapısı veya yan kapıdan anahtarı cevirince otomatik olarak hiç birikitlenmiyor .merkezi kiliti aracın orjinal olanı uzaktan falan kitlemeli degil sami bey ne yapcam kafayı yiyecem yaa bunun sigortası nerede içerdemi dışardamı

bagaj bile içerden dügmeye bastıgımda çalışmıyor sanki sisteme elektrik gelmiyor gibi

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Sigortanın kaç numara olduğunu bilmiyorum birazdan yardımcı olabilir arkadaşlar...Bu sorun F1 lerde kışın ortaya çıkan kronik bir sorun...Ama sizinki yıkamayla ilgili bir elektrik sorunu da olabilir...Araç kuruduğunda kendiliğinden bile düzelebilir...

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Toprak Bey, noktalama işaretlerine özen gösterirseniz yazdıklarınızı daha rahat algılayabileceğiz.

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

inşallah dediginiz gibi olur sami bey kuruyunca düzelir ya düzelmezse bide her yıkamada yaparsa işimiz var deseniz ya bakıyorum kurclıyorum suyun gircegi bir yerde yok . evet biraz önce bir kaç oto elektrikçisine gittim onlarda aynı şeyi söylediler bunlarda kronik bu sorun dediler kışın genelde hep yapar dediler :dance2:

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

kitliyor çaglar bey ama tek tek elle hiç bir kilit motorunda hareket yok hani kapıları kitledigimizde bızzzt diye bir ses geliyordu ya şimdi o ses ne içerden kitledigimde nede dışardan kitledigimde geliyor bagaj bile içerden bastıgımda açılmıyor.

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

ama hangi sigorta çaglar bey kaput altı ve iç kısımdaki sigorta kutunu kontrol ettim atık yok gibi duruyor birde bunun pin no su kaç dogru sigortayı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Merkezi Kilitleme -- Ana sigorta kutusu içinde(Araç içindeki kutu) 63 numaralı 20 amperlik Sarı renk sigortadır.

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu

sorunu buldum arkadaşlar evet ufak bir elektrik arızası ve motor sorunuymuş.

içerdeki sigorta panelinin arka kısmında. paneli sökülüp ters çevirince gördüm sigortayı ön tarafa koymamış adi adamlar kök söktürdü bana :rolleyes: neyse sigortayı degiştirdim bir iki aç kapa yaptıktan sonra tekrar attırdı. sonra hangi kapıdan yaptıgını bulmak için tek tek kapı aralarında baglantı söketini söküp denedim ön sag kapı sigortayı attırıyordu.kilitte sıkışma oludugu zaman kilit motoru kısa devreye giriyor ve sigoratyı attırıyor kaportacımla beraber kiliti söktük berbat urumda idi toz içinde hava tutup temizledikten sonra bütün hareketli parçaları yagladık takıloma sorunu ortadan kalktı bu aradada motora kontak speyyi sıktım şu elektronikçilerin kullandıgı. kiliti yerine monte ettik ve denedik sorun yok şıkır şıkır çalışıyor şimdi :) ama hangi akla hizmet o sigortayı oraya koymuş bu adamlar onu anlamış degilim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.Sigorta panelinina rka ksımında sigorta olurmu ya hiç?Acaba daha önce kurcalanmış bir durum olmasın???

Yorum bağlantısı
Toprak Ağaoğlu
Geçmiş olsun.Sigorta panelinina rka ksımında sigorta olurmu ya hiç?Acaba daha önce kurcalanmış bir durum olmasın???

yok ayhan bey sonradan uydurulma bişi degil fabrikasyon bişi kople plastik zaten ve arkasında tam onun için tek bir giriş yeri var tamamen orjinal uydurma bişi olsa bile bu kadar orjinal yapamazlar herhalde hiç bir oynama,yapıştırma vs bişi yok çünki bunda arkaya takmışlar kitapçıgında yazan yer boş benim focusta sonuçta sorun ortadan kalktı ya :) kafam rahat artık.bidaha olsa bu sefer zorlanmadan yaparım artık :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Bayraktar
(düzenlendi)
Arkadaşlar bu olayı bursa da yapan bir yer ver mı yada Bursa da özellikle ford kilit problemlerinden anlayan bir yer tavsiye edermisiniz

merhabalar özcan bey..bu olayı bursada yapan bilmiyorum ama ben izmitte yaptırmıştım burdan yardımcı olabilirim size..hatta bir hafta sonu atlayın aracınıza 1.5 saatte izmittesin hem ziyaret hem ticaret misali..:wub:) probleminizi hallederseniz...yani servise vereceğiniz bir kaç yüzmilyon yerine hem gezer hemde probleminizi halledersiniz..gelirsenizde ben size yardımcı olurum..saygılar...

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Sen [quote] kodlar?n? bozmanktan usanmad?n.. Bende d
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...