İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Açık olan ve halen konuşulan onlarca konu Harun Bey. Herhangi birinden devam edin lütfen..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

dün akşam seyir halindeyken birden bire aracı kapıları kendini kilitledi acaba neden oluyo daha öncede bi kaç kere olmuştu ama sürekliligi yok zaman zaman oluyo birde içerden kitleme yaptıgım zaman söfor tarafından diger taraflar kitlenmiyo yolcu tarafından yaptıgım zaman 4 kapıda kitleniyo sorun nedir acaba

Yorum bağlantısı
Ceyhun Yilmaz

bazen benimde hareket halinde iken kapı kilitlerinden ses geliyo ama kilitleme yapmıyo neden olduğunu bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
bazen benimde hareket halinde iken kapı kilitlerinden ses geliyo ama kilitleme yapmıyo neden olduğunu bilmiyorum..

ikimizin aracıda 2001 chia bu araçlara özel bi sorunmu acaba :)

Yorum bağlantısı
Ceyhun Yilmaz

ben bi ara bu anahtarı basılı tutma olayını yapmıştım hani giderken kendi kendine kilitleme yapsın die ondanmı oldu acaba bilmiyorum ses geliyo ama hareket ettikten sonra kilitlemiyo kapıları..

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

şöför tarafındaki kapı kilitinin switchi arızalı, switch değişince problem kalmaz. Sanayideki oto kilit işi yapılan yerlerde max.40-50 TL tamir edilir, yetkili servise giderseniz komple kiliti değiştirirler ve maliyet yüksek olur.

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Focus'un kronik arızasıdır. 2000-2001 model olup kilit arızası olmayan focus yoktur. Ya yaptırırsınız ya da idare edersiniz.

Yorum bağlantısı
Umit Uyar

Merhabalar ,

Benim arabamda 2001 ghia ve benim kapılarda da giderken kilitlemeye çalışıyor ama kilitlemiyor sesini duyuyorum havaların ısınmasını bekliyorum artık

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

aracın kapı içlerine su tutturmayın ondan da yapıyor :)

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Çetinkaya_2

konu merkezi kilitle ilgili olduğu için bende derdimi açmak istedim. benim araçta 2001 ghia bende hareket halindeyken kilitleme vesaire olmuyo ayrıca bunun için bi gayret gösteren seste gelmiyor. ama benim asıl sorunum ön kapılar ve sol arka anahtardan açılıp kilitlenirken sağ arka kapı kendi başına hareket ediyor. kumanda ile açılıp kapanmıyor. ayrıca başka konularda okuduğum bazı şeyler benim ghia da yine olmuyor. onlar da: kumanda ile kapılar açılırken ilk açılışta şoför kapısı açılır 2. basışta diğer kapılar deniyor bu benim 20001 ghia da olmuyor. ayrıca kilitleme esnasınmda 2. basışta uzun tutarsam camlar otomatik kapanıyor fakat açılış da uzun basuınca camlar açılıyor diye aldığım bilgi benim focusda yine yok. acaba benim focus da bir anormallik mi var ben mi çok pimpirikliyim. asıl konudan uzaklaştım galiba sağ arka kapı neden diğer 3 kapıdan ayrı takılmak istiyor olabilir acaba?

aracın belirtileri bunlar arkadaşlar. teşhis ve tedavide yardımcı olabilecek arkadaşların deneyim ve bilgilerinden yararlanmak istiyorum. gayret edip bu u zun mesajı okuyan arkadaşlara da teşekkür ediyorum şimdiden...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

makyaj öncesi yani 2002 öncesi ghialarda camlar uzun basınca kapanır ama açarken aynı olay olmaz

arka kapının kendi kafasına göre takılmasının sebebi çok ama önce kapının soketinin söküp oksştklenme var mı ona bakın eğer sorun ara sıra oluyorsa genlede kışın kilitler biraz sorun yaratabiliyor

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

benim focusta aynı şekilde kendini kilitliyor. ama ben akıştım artık. anahtarı üstünde bırakmamaya çalışıyorum. yola devam

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Bizim 2001in merkezi kilidi söför kapısını önce acıp kitlerkende ilk onu kitliyor alıştım tamir ettirmiycem :bravo:

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
konu merkezi kilitle ilgili olduğu için bende derdimi açmak istedim. benim araçta 2001 ghia bende hareket halindeyken kilitleme vesaire olmuyo ayrıca bunun için bi gayret gösteren seste gelmiyor. ama benim asıl sorunum ön kapılar ve sol arka anahtardan açılıp kilitlenirken sağ arka kapı kendi başına hareket ediyor. kumanda ile açılıp kapanmıyor. ayrıca başka konularda okuduğum bazı şeyler benim ghia da yine olmuyor. onlar da: kumanda ile kapılar açılırken ilk açılışta şoför kapısı açılır 2. basışta diğer kapılar deniyor bu benim 20001 ghia da olmuyor. ayrıca kilitleme esnasınmda 2. basışta uzun tutarsam camlar otomatik kapanıyor fakat açılış da uzun basuınca camlar açılıyor diye aldığım bilgi benim focusda yine yok. acaba benim focus da bir anormallik mi var ben mi çok pimpirikliyim. asıl konudan uzaklaştım galiba sağ arka kapı neden diğer 3 kapıdan ayrı takılmak istiyor olabilir acaba?

aracın belirtileri bunlar arkadaşlar. teşhis ve tedavide yardımcı olabilecek arkadaşların deneyim ve bilgilerinden yararlanmak istiyorum. gayret edip bu u zun mesajı okuyan arkadaşlara da teşekkür ediyorum şimdiden...

bence siz camları yeniden kodlayın şu şekilde yapacaksınız camı acın ve daha sonra basılı tutup kapatın yaklaşık on saniye basılı tutun camlar programlanmış olacaktır her cam için aynı şeyi yapın buyuk ihtimal çözülecektir.ayrıca camların geri açılması makyaj öncesi kasalarda yok malesef açılmaması gayet dogal

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Arkadaşlar konuların en günceli bu diye bu başlık altından devam etmek istedim.

Bu akşam benim başımada bu sorun geldi. Harici alarm taktırdığım günden bugüne arada merkezi kilit problemleri yaşadım ve çok geçmeden alarmı söktürdüm. Ve problem uzun bir süre hiç olmadı bende alarmın kumanda kontrolünün merkezi kilit beynini etkilediğini düşünmüştüm ve halen daha öyle düşünüyorum. Ancak epey bir müddet alarmsız kullandığım halde arada bir alarm takılıykenki hataları yapıyordu ama saniyelik problemlerdi bunlar. İlk başlarda dikkate aldım ancak saniyelik olduğu için hiç bir problemi ustaya-servise anlatamıyordum. Taki bu akşama kadar, ayda yılda bir yaşadığım olay tekrar tekerrür etti ve dahada düzelmedi, öylece kaldı.

Olay şöyle ki:

Aracımı akşam parkettim, kapıları kilitleyeceğim, şoför kapısı hariç tüm kapılar kilitleniyor ancak şoför kapısı kilitlenmediği içinse tekrardan açılıyordu. Birkaç kez hem araç içinden hem anahtardan hemde kumandasından denedim ve bir müddet sonra Merkezi kilidin sigortası attı. Sol ön kapı şuan mekaniksel olarak hiç bir şekilde kilitlenmiyor (Ne dışarıdan ne içeriden), diğer kapılarda tek tek içten olmak üzere kilitlenebiliyor. Yarın sabah ilk işim problemi göstermek olacak ama fiyat konusunda çok büyük düşüncelerim var. Açılan konularda swichten bahsediliyor genelde, inşallah böyle ufak bir parçadır bu kilit sistemi problemimin nedeni. Eğer merkezi kilit beyni gibi bir problem varsa ne yapmam lazım fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Fiyatlar konusunda bahsedilen rakamları okudukça çok fena oluyorum :D

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

serviste komple kilidi degiştirmeyi taleb ederler. ucuz yollu bir işlem isterseniz sanayi gözüküyor size

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç

Swich işi veya kilit değiştirme işi pahalı olursa alternatif :

Sanayide kilidi universal açma kapama motoruyla by-pass ediyorlar.Eskisi gibi kullanabiliyorsunuz.Maliyeti 30-40 TL civarındaydı.Ancak bu by-pass işleminden sonra işlemin yapıldığı kapıda çift kilit çalışmıyor ama diğer kapılarda çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Az önce aracı yaptırıp geldim. Şoför kapı kilidi daha önceden değiştirilmiş ve sonrasında işlem görmüş bu anlaşıldı (önceki sahibinde olmuş). Akıllılar ambiente kilidi takmışlar dolayısıyla ben nekadar 2.kez kapatma düğmesne bassamda motor blokaj devreye girmiyormuş! İçerisinde bulunan 2 swich ve kablolarıda eksikti. Kilidin motora bağlantı yeri kırık çıktı, bu yüzden düğme hiç hareket etmiyormuş. Motor da kilidi itemediği için zorlanıp yanmış. Götürdüğüm ustada çıkma ghia kilidinden kalan parçalar varmış. Onlarla değiştirildi eksikler tamamlandı ve şu anda çalışıyor, servis yedek parça fiyatında KDV dahil 306 lira istedi, çıkmacıda 170 lira istedi, ustam el emeği dahil 80liraya iş halletti. Allahtan elinde çıkmalardan kalan parçalar varmış yoksa çıkma veya yenisini almak zorunda kalacaktım, aksi halde kırık parçayı düzeltemezdik. Ucuz kurtuldum diyelim. İnşallah uzun bir süre problem yaşatmaz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Solmaz

peki benim bir sorum olacak. Benim aracımda sağ ön kilit çok sertleşti haliyle kumanda ve kilit motoru kilidi açamıyor. Uğraşırken kilit çift kilitte kladı şimdi bastırsamda çif kilit olduğu için boşa çıkıyor. Ne yapmalıyım?

benim aracımda sağ ön kapı kilidi çok sertleşti. Haliyle kumanda çalıştırmıyor. Geçen gün oynarken çift kilitte kaldı ve diğer kağılar açıldığı halde bu kapı açılmadı. Galiba şimdi çift kilitte. ve açılmıyor ne yapmalıyım. Ayrıca for servisi de çok uzakta..

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

arkadaslar benim aracdada imboliser devreye girmiyor sanırım çift kilitleme yapıyorum diger yedek anahtarla açtıgım zaman araba açıyo kapıları hemde çalışıyor.. anlamadım bu normalmi sizce.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk

Herkese merhaba.

Öncelikle herkes gibi bende merkezi kilit sorununu yaşayan biri olarak bu konuyu çok araştırdım. Ford yetkili, servisleri özel kapı kilit işi yapan sanayideki esnaflar ve çağlar beyde dahil olmak üzere fikir aldım. Kontak spreyler sorunu çözmedi. Sonuç olarak ya servisten yenisi ortalam 400 TL karşılığı y

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

merhabalar arkadaşlar.bende dün itibarıyla aranıza katıldı.ancak uzun zamandır takip ediyorum forumu.

bahsettiğiniz kilit problemi bende de mevcut.sol kapıdan açıp kapatırken hiçbir problem yok.sağ kapıdan denediğimde sadece sağ kapıyı kilitliyor.2 ay oldu focusumu alalı.aldığımda vardı bu problem.aldığım kişi söylemişti zaten kapı swiç lerinden diye.hatta servise filan gidipte sakın kilitleri değiştireyim deme dedi.tabi madem biliyodun kendin niye yaptırmadın diye insan sormadan edemiyo.ama manisanın demirci ilçesinden aldım arabayı.ücra bi yer normaldir diye düşündüm.ama ben arkadaşlar gibi kendim sökmeye cesaret edemicem sanırım.toplamayabilirim.cahilliğimi bağışlayın ama bu sorunu en azından temizleme ısıtma işini oto elektrikçisine mi yaptırmalıyım sizce?

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

çürütmek gerekmeyebilirdi orada siyah plastik düğmeye benzeyen şeyler var onu tornavida ile içeri bastırıyorsunuz ve ayrılıyor; bana da çürütmek gerktiği söylenmişti.

Elektirikli bir amcamız var o böyle yaparak açtı çok şaşırmıştım, hiç dikkat çekmiyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...