İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Guest Ak?n Atakan

2004 focus comfortlarda açılışta sinyaller yanıyor mu yanmıyor mu? Bu konuda net bir cevap bulamadım..Yanan da var yanmayan da...

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
Benim arabam 2005 model focus comfort 1 dk önce denedim. Kilitlenirken sinyaller 2 defa olmak üzere yanıp sönüyor. Açılırken 1 defa 3 sn kadar yanıyor.

Yani kısaca açılırkende kilitnerikende yanıyor.

Hoşçakalın:)

2005 HB aracımda aynısı oluyor. Aldığımdan beri bu şekilde çalışıyor. Kataloğunda da bu şekilde tarif ediyor...

Yorum bağlantısı
Hakan Fakir

2005 Focus comfort model aracımda merak ettim simdi camdan denedim..Açılıska sinyaller 2 saniye yanık kalıyor. Kapatınca 2 defa arka arkaya sinyal veriyor. Olması gereken bu arkadaslar.

Yorum bağlantısı
Cem Karaca
Evet servise gittim. Bir ilgi bir alaka...... Gitmez olaydım. Ne ilgilenen var, ne de işten anlayan. Aracıma GEM modül güncellemesi yaptıracağımı söyledim. O da neymiş? dediler. Beyine bilgisayara bağlanarak program güncellemesi yaptırılıyormuş, onu yaptıracağım dedim. Yok öyle bişey nereden buluyosunuz böyle şeyleri dediler. Arkadaşımda aynı model, aynı makyajlı kasa, aynı renk focus comfort var onun ikaz ışıkları hem kitlemede hem açmada yanıyor, benimki neden yanmıyor dedim. Sadece kitlemede yakar açarken yanmaz, yanlış görmüşünüz dediler. Bir de yalancı konumuna düştüm. Servis mi? birdaha yakınından geçmem. OTOKOÇ KONYA arkadaşlar burası. Konyada sanayide iş tutturamayan adamları usta diye almışlar, benim izlenimim bu....

herkese slmlar :D benim aracım da da aynı sorun var daha önce bu konu işlenmişti ancak uşakta servisin bu olaydan haberi yok mekanikçilerine lafım yok halbuki 5 dk bir olay bu yazılım güncellenmesiyle alakalı ayrıca otokoç konyayı çok ama çok ayıplıyorum

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
Arkadaşlar, Focus I de kumanda ile kapıları kilitleyince aracın dörtlü ikaz ışıkları yanıyor. Açma esnasında bu uyarı benim aracımda olmuyor. Bu bütün Focus I lerde olan bir şekil mi? Yoksa benim aracımda hatalı bir durum mu var. Diğer marka araçlarda bu ikaz hem kilitlemede hem açmada olurken bizim aracımızda olmaması garibime gitti. Aracı uzaktan açıp açmadığımı anlayamıyorum. Bu durumu düzeltebileceğim bir ayar varmı?

araçın kapı açma düğmelerine iki defa bastıgınızda araç kaıları kilitler uzun bastıgınızda elektirigin hepsini kesiyor bende de çi sesi gelmiyor bir kaçtane araçta denedim bazılarında geliyor bazılarında yok

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz

Mrb arkadaşlar. Daha önceden düğmeler saçmalıyor demiştim. Bagaj açma dügmesine içeriden bastığımda park açık ikazı veriyordu. Kumandadan bagaj düğmesine bastığımda da yine park ışıkları yanıyordu. Bugün elektrikçiye gösterdim. Bagaj kapağındaki kablolara baktı. Kablolarda kopuk ve kısa devre vardı. Kısa devreyi giderdiler. Kabloları bağlantılarını yaptılar. Fakat şimdi de ne içerideki düğmeden ne de kumandadaki düğmeden bagaj açılmıyor.

İlk başta bagaj açma motoruna elektrik gelmiyordu. Onu ayarladılar fakat motora elektrik gelmesine rağmen kilidi açmıyor. Bagaj kilit motoru arızalı dedi ve çıktı işin içinden. Belki söküp kilit motoruna bakılabilirdi. Kilit motorunun kilitle bütün olarak bulunduğunu söyledi.

Benim bu focus maceram bitmeden devam edecek.

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz
aynı sorunla bende karşılaşmışdım bir zamanlar...silecek su hortumu patlayınca kısadevre yaptrımış motora.saolsun elektrikçim motoru en kçk parçasına kadar ayırdı lehimler tazeledi aynen taktık .6 aydır sorunsuz çalışıyor.inşallah sizin sorununuzda bu şekilde çözülür.yoksa motorlar pahalı diye biliyorum.

Korhan Bey, bagaj kilit açma moturunun içinde ne tür bir mekanizma var acaba?

Ben de bir elektrikçiye söktürmeyi deneyeyim bari. Öyle her tekleyen parçayı değiştirirsek evin yolunu bulamayız valla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Turnacıoğlu

birkaç gündür bendede benzer sorun var. bagağı bagaj kapağı düğmesinden açamıyorum. kumanda ve konsoldaki düğmeler açıyor. ne yapmalıyım

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
birkaç gündür bendede benzer sorun var. bagağı bagaj kapağı düğmesinden açamıyorum. kumanda ve konsoldaki düğmeler açıyor. ne yapmalıyım

o bagaj kilidiyle alakalı bir sorun değil

eğer bagajınız hiç açılmıyorsa kilid de sorun var demektir...

sizin sorununuz o düğmeyle ilgili ... ( temassızlık var kanımca )

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz

Bugün oto elektrikçiye gittim. Adam önceden ford servisinde çalışıyordu. Kilidi bile sökememiş. Kilidin arkasında perçin gibi birşey vardı. Yarım saat dolaştıktan sonra geldiğimde bişey yapamamış halde geri takıyordu. Ne oldu dediğimde, yok bunu sökmek lazım, içine bakmak lazım, öpmek lazım falan demeye başladı. Kalsın o zaman dedim.

Sana aracı bırakmışız daha bana sökmek lazım diyor. Ne lazımsa yap be kardeşim. Bu tür ustalardan oldum olası hazzetmem.

Benim yakın zamanda sol kapı 4 lü cam açma swichi ile birlikte sağ ön far ve bir de bagaj kilidi lazım olacak. 500 kağıdı gözden çıkarmam lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

500 lirayla çıkarsan şükret :) 500 den fazla tutar tabi orjinallerini ve sıfır alırsan....

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz
(düzenlendi)
500 lirayla çıkarsan şükret :) 500 den fazla tutar tabi orjinallerini ve sıfır alırsan....

Yan sanayii yeter kardeş. sağ ön far için 90 TL, dörtlü cam açma düğmesi için 150 TL diyorlar. 240 TL yapıyor zaten. 250 civarına da bagaj kilit bulunmaz mı?

Aslı var ise ustanın dediğine göre bagaj kilidinin o kadar pahalı olmadığını söyledi.

tarihinde Kenan Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

benim şahsi fikrimi sorarsan farları yan sanayi alma...orjinaline görsel olarak benziyo,içine su alıyo buğu yapıyo ve daha çabuk sararma yapıo ama aracı yakın zamanda satacaksan lafım yok...çıkmacılarda belki o kilidi 250 dende ucuza bulabilirsin...ama sağlamlığı ömürü düşündürücü sonuçta kilit.... :)

Yorum bağlantısı
Kenan Yılmaz
(düzenlendi)

Bizim araçların bagaj kiliti bu mu?

TRIM:BAGAJ KILIT PANELI,SAG

eğer bu ise fiyatı 50 lira civarı görünüyor.

TRIM:BAGAJ KILIT PANELI,ORTA

bu ise 124 lira görünüyor.

Yok hepsi birlikte satılıyorsa yandık.

bi de bu var: 202 lira.

KILIT - BAGAJ KAPAGI-- E.KODU..:YS4A A43102 GD

tarihinde Kenan Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kerim Bilgehan Arbek

Geçen gün fark ettim , araca bindim içerden şöför kapısının kilitleme düğmesine bastım ama sadece şöför kapısı kilitlendi ve o focusların klasik kilit sesi gelmedi aynı olayı yolcu kapısındada denedim .Orda heryer kilitlendi ve o klasik ses duyuldu. Acaba bunun sebebi nedir? :crazy:

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Switch problemi ; kilidin içindeki küçük bir switch var zamanla bozluyor.İlk tedavi yöntemi wd40 olmazsa kilit veya switch değişimi ;)

neresine sıkacam o wd40 ı :D

veya bi switch nasıl bişeydir ona göre sökecem... :)

Yorum bağlantısı
Caner Kırmızı

dün kapıları kitlerken sesin bi degişik geldiğini farkettim.sanki akü zayıflamıs gibi ağır ağır kitleniyordu,kitlenirkende içerdeki lambalar kısılıyordu.daha sonrada sağ ön kapının hiç kitlenmediğini gördüm.sağ ön kapıya giden elektrık bağlantısını kesince kapılar normal kilitlenmeye başladı.

sorunun sag ön kapıda olduguna kanaat getırdıkten sonra soketlerı tekrar bagladım.arabayı merkezı kılıtle kıtledım.sağ ön kapıyıda anahtarla kitledim.daha sonra açmaya çalıştıgımda merkezi kilidin çalışmadıgını gördüm.artık ne açıyor ne kapatıyor.

1.bizim anahtarda sorun olabılırmı? 5 dk önce kapıları kitleyen anahtarın oldugu yerde bozulması mümkünmü?

2.merkezi kilidin sigorta panosu dışında(2 sıgorta panosuda kontrol edıldı) bakılabılecek bı sıgortası varmı?

3.sağ ön kapı kitlemiyor ve diger kapıların çalısmasını agırlastırıyorsa sorun ne olabılır?

konu hakkında bilgisi olan arkadaslardan yardım beklıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her şey mümkündür.. Kilit bozuktur.. Yada tozlanmıştır... Ulaşabildiğiniz her yere Wd40 sıkın...

Yorum bağlantısı
Caner Kırmızı
Her şey mümkündür.. Kilit bozuktur.. Yada tozlanmıştır... Ulaşabildiğiniz her yere Wd40 sıkın...

öncelikle 1. ve 2. maddede yazdıgım sorunlardan birinin giderilmesi gerekiyor.çünkü merkezi kilit hiç çalısmıyor.wd40 sıkmanın bi faydası olmaz herhalde.merkezi kiliti çalıstırdıktan sonra wd40 sıkmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hiç birşey çalışmazken birden çalışıverir hale gelirse şaşırma.Benim bagaj 2 gün önce kumandayla açılmıyordu bıraktım öylece sonra aradan zaman geçti bir bastım açtı.. :rolleyes: Şimdi hiç bir sorun olmamış gibi davranıyor.

Yorum bağlantısı
Caner Kırmızı
Hiç birşey çalışmazken birden çalışıverir hale gelirse şaşırma.Benim bagaj 2 gün önce kumandayla açılmıyordu bıraktım öylece sonra aradan zaman geçti bir bastım açtı.. :rolleyes: Şimdi hiç bir sorun olmamış gibi davranıyor.

oyle bı durum olursa guzel olur kendı kendını tamır eder.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk
dün kapıları kitlerken sesin bi degişik geldiğini farkettim.sanki akü zayıflamıs gibi ağır ağır kitleniyordu,kitlenirkende içerdeki lambalar kısılıyordu.daha sonrada sağ ön kapının hiç kitlenmediğini gördüm.sağ ön kapıya giden elektrık bağlantısını kesince kapılar normal kilitlenmeye başladı.

sorunun sag ön kapıda olduguna kanaat getırdıkten sonra soketlerı tekrar bagladım.arabayı merkezı kılıtle kıtledım.sağ ön kapıyıda anahtarla kitledim.daha sonra açmaya çalıştıgımda merkezi kilidin çalışmadıgını gördüm.artık ne açıyor ne kapatıyor.

1.bizim anahtarda sorun olabılırmı? 5 dk önce kapıları kitleyen anahtarın oldugu yerde bozulması mümkünmü?

2.merkezi kilidin sigorta panosu dışında(2 sıgorta panosuda kontrol edıldı) bakılabılecek bı sıgortası varmı?

3.sağ ön kapı kitlemiyor ve diger kapıların çalısmasını agırlastırıyorsa sorun ne olabılır?

konu hakkında bilgisi olan arkadaslardan yardım beklıyorum.

Teknik beceriniz varsa!

kapı klidi motorunda veya motorun bağlı olduğu dişli gurubunda sorun olabilir. kendinizin yapabileceği. kontak sprey yada wd-40 sıktıktan sonra kilit kısmının kapıya tutturuldğu 3 adet vidanın üstüne plastik çekiç veya takoz yardımıyla (direk boyanın üstüne değil) darbe uygulamaktır. klasik bir sorun halindedir bu kapı kilitleri. yenisinin 400 tl ortalam fiyatı vardır.

Yorum bağlantısı
Caner Kırmızı
Teknik beceriniz varsa!

kapı klidi motorunda veya motorun bağlı olduğu dişli gurubunda sorun olabilir. kendinizin yapabileceği. kontak sprey yada wd-40 sıktıktan sonra kilit kısmının kapıya tutturuldğu 3 adet vidanın üstüne plastik çekiç veya takoz yardımıyla (direk boyanın üstüne değil) darbe uygulamaktır. klasik bir sorun halindedir bu kapı kilitleri. yenisinin 400 tl ortalam fiyatı vardır.

bılgıler ıcın tesekkur ederım.suan merkezı kılıt hıc calısmıyor.onu hallettıkten sonra soyledıklerınızı uygulayacagım.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk
bılgıler ıcın tesekkur ederım.suan merkezı kılıt hıc calısmıyor.onu hallettıkten sonra soyledıklerınızı uygulayacagım.

arızalı kapıyı içerden elle kilitledikten sonra kumandadan denedinizmi?

genellikle kapılardan biri arızalı ise kumandadan klitler geri atar kilitlemez.

Yorum bağlantısı
Caner Kırmızı
arızalı kapıyı içerden elle kilitledikten sonra kumandadan denedinizmi?

genellikle kapılardan biri arızalı ise kumandadan klitler geri atar kilitlemez.

önce bozuk kapının elektrık baglantılarını kestım.dıger kapılar normal acma kapama yaptı.sonra baglantıları taktım ve kapıları kıtledım yıne bı kasılma oldu.iç ısıklar kısıldı kapılar agır agır kıtlendı.fakat ön kapı kıtlenmedı.sonra onuda dısarıdan anahtarla kıtledım ve eve gıttım.5 dk sonra dondugumde kumandanın hıcbır ıslem yapmadıgını gordum.sıgorta atmıstır dedım ama sıgortalar saglamdı.belkı kendı kendıne duzelebılır.camlar bazen kumandadan kapanmıyor ya(akü baglantısı kesıldıgınde) sonradan düzeliyor ona benzer bıseyde olabılır.sımdılık anahtarla acıp kapatıyoruz.düzelmezse bi elektrıkçi yolu gorundu bıze

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...