İçeriğe Yönlendir

Kapı Kilit Sorunları

Okyay Pay

Recommended Posts

Erkan Kıyak

Benim aracımın şoför kapısının içi kilidinden kitlemeye çalıştığımda tüm kapıları kitlemiyor sadece şoför kapısını kilitliyor fakat ön yolcu tarafındaki kapının iç tarafından kilitlediğimde ise tüm kapılar kilitleniyor, bu durum normal mi? değilse problem nerde olabilir? ne yapmak gerekir. kumandadan falan kapatınca bi problem yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kağan Arda

Aynı sorun bendede mevcut.Şöför kapısı merkezi kilitlle açılıp kapanmıyor.Yolcu kapısıda kafasına göre takılıyor :rolleyes: Forumda daha önce kapı kilitlerinin nasıl sökülüp temizlendiğini görmüştüm ama aramalarıma rağmen bulamadım bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?Yeni kapı kilidine 400 tl diyorlar.

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
(düzenlendi)
Aynı sorun bendede mevcut.Şöför kapısı merkezi kilitlle açılıp kapanmıyor.Yolcu kapısıda kafasına göre takılıyor :) Forumda daha önce kapı kilitlerinin nasıl sökülüp temizlendiğini görmüştüm ama aramalarıma rağmen bulamadım bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?Yeni kapı kilidine 400 tl diyorlar.

hah işte sizinki sigorta sorunu değil klasik F1 kapı kilit motorlarının kirlenme sorunu.benim geçen ay yaptığım gibi her iki ön kapı kilit mekanizmalarını söktürüp temizlettireceksiniz mecburen. :rolleyes:

tarihinde Kenan Yarg?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Kağan Bey merhaba. Bursa Beşyolda bulunan kilitçi Ali, Focus kilitlerinin ilacı olup adam Almanyadan kilit içindeki swiçleri bile getirtmiş. Başıma gelmişti, sağ olsun sorunu birkaç saatte halletti. ( 40 YTL 'ye ) Ankarada da sadece kilit işi ile uğraşan kişiler vardır. Bu kişilerden yardım isterseniz soruna bir çözüm bulabilirsiniz. Yalnız kesinlikle tofaş swici takacam diyen kişiye araç bırakmayın.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Aynı sorun bendede mevcut.Şöför kapısı merkezi kilitlle açılıp kapanmıyor.Yolcu kapısıda kafasına göre takılıyor :) Forumda daha önce kapı kilitlerinin nasıl sökülüp temizlendiğini görmüştüm ama aramalarıma rağmen bulamadım bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?Yeni kapı kilidine 400 tl diyorlar.

Aynı sorunun tıpkısı ve aynısı birebir benzeri benim düldülde var ve çözdüremedim motrun değişmesi gerektiği söylendi

Yorum bağlantısı
Kağan Arda
Kağan Bey merhaba. Bursa Beşyolda bulunan kilitçi Ali, Focus kilitlerinin ilacı olup adam Almanyadan kilit içindeki swiçleri bile getirtmiş. Başıma gelmişti, sağ olsun sorunu birkaç saatte halletti. ( 40 YTL 'ye ) Ankarada da sadece kilit işi ile uğraşan kişiler vardır. Bu kişilerden yardım isterseniz soruna bir çözüm bulabilirsiniz. Yalnız kesinlikle tofaş swici takacam diyen kişiye araç bırakmayın.

Teşekkürler Mustafa Bey 40 tl ye dünden razıyım.

Yorum bağlantısı
Kağan Arda
hah işte sizinki sigorta sorunu değil klasik F1 kapı kilit motorlarının kirlenme sorunu.benim geçen ay yaptığım gibi her iki ön kapı kilit mekanizmalarını söktürüp temizlettireceksiniz mecburen. :D

Kenan Bey nerede kaça temizlettiniz ?

Yorum bağlantısı
Cengiz Bayraktar

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...ENGİZ+BAYRAKTAR

Aynı sorunun tıpkısı ve aynısı birebir benzeri benim düldülde var ve çözdüremedim motrun değişmesi gerektiği söylendi

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...ENGİZ+BAYRAKTAR

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
(düzenlendi)
Kenan Bey nerede kaça temizlettiniz ?

başer oto serviste temizlettim.işçilik indirimli kampanyası esnasında temizlettim.iki ön kapıların kilitleri söküldü ve temizlendi.malzeme+işçilik=70 ytl tuttu.1 hafta sorun kayboldu fakat sonra yine problem geri döndü.

bursadaki bahsedilen kilitçi aliye gittim.çok yoğundu.binbir nazla 1 saat sonra gel dedi.fiyat sordum 70 dedi ama arızalı parça fazla çıkarsa fiyatta çıkar dedi.

bende arızalı parçanın fazla çıkacağını hissettim( :D ) ve vazgeçtim.

şimdi havaların ısınmasını bekliyorum.o zaman düzeliyor.

tarihinde Kenan Yarg?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Düşmezkalender

Selam arkadaşlar. Aynı sorun benim başımda da var. Kilitlere wd 40 sıktım şimdilik düzeldi gibi. Ama sanki tekrarlayacakmış gibi geliyor. Eskişehir de bildiğiniz bir kilitçi var mı acaba. Söktürüp temizletmek daha sağlıklı olacak.

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
Sayın orhan bey Ankarada şaşmaz sanayi sitesinde "OTOFAR" da kapı kilidinizi tamirini hallederler.Bendede aynı problemler vardı çok şükür şimdi nazar değmesin saat gibi.Size adres telefonu veriyorum.Saygılarımla.

Adres: Oto sanayi sitesi 1.cadde 52.sokak ( 9.Sokak Karşısı) No:17

Şaşmaz / ANKARA

Tel: 0 312 - 278 72 25

Gsm : 0 544 - 747 60 79

Faruk'un yeri değil mi orsı? Kaça yaptılar?

Yorum bağlantısı
Seyfettin Şenlik
(düzenlendi)

arkadaşlar bende 2001 focus var bi gün arabamı park ettim anahtar üzerindeki kilitleme butonuna bastığımda kapıların ayrı ayrı sırayla kilitlenme sesini duydum yani bi seferde tırk diye kapanması gerekirken ayrı ayrı 4 kapı kilitlendi

tekrar açmak istediğimde ise başarısız oldum ve anahtarı kullanarak aracıma bindim içerden merkezi kilit de kilitlemez olmuştu servise gittim sol arka kilkidin bozulduğunu ve sigorta attırdığını söylediler ve kilit 408 tl imiş işçilik hariç bende sol arka kapının kablosunu taktırmadım

ankara ya gittiğimde kilitçi ismail usta 70 tly halletti kilidi sağolsun çimdi canavar gibi çalışıyo

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Seyfettin Şenlik

kilidin içerisinde bi parça var sadece onu değiştirdi

Yorum bağlantısı
Seyfettin Şenlik

arkadaşlar ismail usta bu işin piiri bende de aynı sorun vardı otoisfarı aradım oradan ayrılmış yeni dükkanı da şaşmazda çok temiz bi işçiliği var 70 ytl ye halloldu

Tel:2787265

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı

evet ustanın yerini alsak iyi olurdu.bizde benzer arızadan havaların ısınmasını beklemezdik belki. :)

Yorum bağlantısı
Seyfettin Şenlik
Kilitçi ismail ustanın yeri nerde ankarada?

kusura bakmayın cevabı biraz geç yazdım şaşmaz organize sanayiinde ben telefonla ulaştım kendisine şaşmaz sanayisindeyim dedim kendisi geldi ve bizi aldı telefon nosunu versem sakıncası olurmu 0 312 278 7265

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kaan Aydın
(düzenlendi)

Ustalarım bugün hiç olmayan birşey oldu kapı kilitleri sapıttı. Kilit motorları bozuk diyeceğim ama değil hepsi çalışıyor.. Beyni mi karıştı nedir anlamadım...

İlk önce şoför tarafı kumandadan kapatmamaya başladı. Tüm kapılar kilitleniyor ama şoför tarafının kilidi içten bakıldığında sanki yarım kilitleniyormuş gibi duruyordu doğal olarak dışarıdan çektiğinde kapı açılıyordu.

Sonra bu durum diğerlerine yansıdı. Ama bu sefer yarım değil hiç kapanma olmuyordu. Bir süre ön 2 kapı kilitlenmiyodu. Sonra tümü sorunlu oldu. Elle müdahale ettim yani içten kendim elle bastırdım. O şekilde kurcalaya kurcalaya değişik durumlar ortaya çıktı.

Bir süre ön diğer kapı açılıyor ama kilitlenmiyordu. En sonunda artık yarın hallederim diye düşündüm. Ön sağ kapıdan içten elle mandala bastım 3 kapı kilitlendi ve inip şoför kapısını da elle kilitleyim dedim, son kez kumandadan denedim kapı kilitlendi. Şaşırdım. Sonra aç - kapa yaptım , sistem normalde dönmüş... Bu durumun sebebi nedir, beyinle alakalı bir durum mu ? Ve düzeltmesine sebep olan şey nedir çözemedim ?

tarihinde Kaan Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanırım bir şekilde, mesela tam kilitleri açarken, ( mesela yolcu kapısının kolu dişardan çekilmiş gibi) vs. sebeplerle bie kapının kilit konumunu algılayamamış gibi. son yaptığınız yöntem, tamri kitaplarında yazmasa da serviste denedğimiz bir tamir yöntemi idi. bir de soğuklarda bilinmedik sbeplerden dolayı ford kilitleri saçmalar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

aracın içine (kapı eşiklerine) su tutulma gibi bir durum var mı genelde aynı sorun bizde su tutulması yada kapı açık ikaz lambasının oralara su değince oluyor hatta bazen hiç kitlenmiyor elle de kumandaylada kitleyince geri atıyor biraz zaman geçince kendinden düzeliyor zaten çoğu focusta bu sorun mevcut arada bi yapıyor ben artık kendi haline bırakıyorum üstelemiyorum çünkü üsteledikçe durumun düzelmesi daha da uzuyo naz yapıyor diyebilirim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Kaan Aydın

Kapı eşiklerine su tutulmadı ama hafif yağmurlu bir günde 3-4 saat kadar cam aralıklı kaldı, o da bu duruma sebep olmaz sanırım... Şu an düzeldi bakalım... Tekrar sapıtırsa aynı şekilde düzeltmeyi denerim artık... Düzelmese de önemsemeyeceğiz anlaşılan...

Yorum bağlantısı
A. Harun Özdikiş

Daha önce de konu olmuş ama tekrar soracağım, kusura bakılmasın.

2000 model 1.6 focus var bende. Merkezi kilit özellikle soğuk havalarda çalışmıyor.

İstanbul'da (Anadolu yakası daha iyi olur) merkezi kilit konusunda usta/servis tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...