İçeriğe Yönlendir

Egzos Muayenesi

Can Karacaer

Recommended Posts

Erman Devrim
(düzenlendi)

Abi benim sizlere tavsiyem egzoz öuayenesini kesinlikle Tüvtürk te yaptırmayın gidin dışarıda yaptırın,Dün 12.06.2012 tarihinde başıma gelen olay

Muayene için bütün işlemleri yaptırdım TUV de egzoz muayenesi için girdim araç geçmedi yalvar yakar yok geçmedi

Hemen gittim dışardaki EGZOZ pulu verilir yazan yere başka aracın egzozuna takıp bana geçti raporunu verdi

Ne olmuş oldu 30 tl TUVDE 50 tl Dışarda toplamda egzoz muayenesi için 80 tl gitmiş oldu

Hiiç heyecan aramayın gidin dışarda yaptırın öyle girin muayeneye :(

tarihinde Erman Devrim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi benim sizlere tavsiyem egzoz öuayenesini kesinlikle Tüvtürk te yaptırmayın gidin dışarıda yaptırın,Dün 12.06.2012 tarihinde başıma gelen olay

Muayene için bütün işlemleri yaptırdım TUV de egzoz muayenesi için girdim araç geçmedi yalvar yakar yok geçmedi

Hemen gittim dışardaki EGZOZ pulu verilir yazan yere başka aracın egzozuna takıp bana geçti raporunu verdi

Ne olmuş oldu 30 tl TUVDE 50 tl Dışarda toplamda egzoz muayenesi için 80 tl gitmiş oldu

Hiiç heyecan aramayın gidin dışarda yaptırın öyle girin muayeneye :(

neden geçmedi tüv den ?

ne gibi değişiklik var aracınızda

Yorum bağlantısı
Erman Devrim

zengin karışım yapıyormuş LAMBDA mevzusu var geçmedi o yüzden değişiklik yok hatta egzozu orta susturucu dahil sıfır taktırdım hava yakıt karışım oranında sıkınıt var sanırım

Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Tamam abi de servis verecekti yanlız o ara araç gelmedi benzinli birtane geldi onunkine takıp bana vercekti raporu onunkide geçmedi sonra adam aldı aracı başka sevise götürdü orda geçirdi

Normal olarak diğer servis 30 tl aldı götüren ustada 20 tl aldı 50 tl gitti bayıla bayıla :D

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak
(düzenlendi)

valla ilk egzos muayenesi yapılır yazan yere girip hallettirmeye çalışacağım eğer sorun tespit ederlerse buda güzel birşey.Gerçi hego sensörüm yeni değişti yakın zamanda egzoscuda kontolden geçmişti egzosum sıkıntı yoktu inşallah hallederim kolayca

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
hugo - hego
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Abi sen genede dışarıda yaptır benim egzozumda manifottan itibaren sıfır,tek egzozla bitmiyor işin detayına inersen ateşleme sistemine kadar gider araç zengin karışım yakıyorsa çiğ benzin yakıyorsa Egzoz muayenesinden geçemezsin ...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gündüz Can Yılmaz

Ben 25TL + 4 lira kart ücreti ile yaptırdım muayeneyi, bir seneye yaklaşıyor yaptıralı. Önce geçmedi, abi değerler yüksek sen hava filtresini falan değiştir tekrar gel dediler, nasıl değiştireyim yahu 1 hafta olmadı ki dedim, dur abi hemen halledelim o zaman dediler, abi şu kadar gaz ver aman geri çek falan derken sorunsuz dedi bilgisayar aracıma :)

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

O zaman sizi tanımıyordum hocam :) Bir dahaki sefere inşallah

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Serdar Akgül

Bugün bir arkadaş egzos muyenesini geciktirenlere sonradan (muayenesini yaptırdıktan sonra) Cevre ve Şehircilik Bakanlığından geçikme cezası geldiğini söyledi. Böyle bir durum var mı? ilk defa duydum..

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Egzoz dumanından almam gereken bir mesaj var mı acaba?

Ustaya sordum, "bu soğukta normal bi görüntü" dedi. Hava sıcaklığı 0 derece. Görüntüde araç LPG de ve rölantide. Gaz verince daha da yoğun ve beyaz bir duman çıkıyor.

Sizce yağ yakma ya da başka bir sorun var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...