İçeriğe Yönlendir

Araç iç-dış sıcaklık Göstergesi

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

arkadaşlar bende bir tane istiyorum lütfen ya geç kalmadıysak bülent bey birde geç mi kaldık kalmadık aydınlatırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Halil Gümüş

Bizim bu termometre işi, Galatasarayın stat projesine benzedi valla :)

Kesin olarak yattı mı şimdi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben zaten ümidimi kesip, buzdolabından söktüğüm termometreyi takmıştım toyotaya.. :tease2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Şu dış -iç sıcaklık gösterge işini benimde yapmam lazım. Araba bomboş :tease2:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Arkadaşlar bende elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım.

Daha doğrusu aklımda yoktu, babam bir tane termometre almış ve sadece tek sıcaklık ölcüyor. Yani bir kablosu var,kabloyu nereye cekerseniz orasını ölcüyor. Ben şuan aracın içinde hava akımı olmayan uygun biryere yerleştirdim.

Resimde gördüğünüz yeri boşalttım ve altından bir soket çıktı.Sokete 2 tane kablo geliyor ama ne olduğunu bilmiyorm.

2. resimde ise montajlı hali var.

pict0056ff6.jpg

pict0058ee2.jpg

Fiyatı 5 tyl :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Oldukça temiz çalışmışsın Ayhan her zamanki gibi. Ama rakamları biraz büyük mü yahu?

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

o boşalttığınız yerde herhangi bir düğme varmıydı?

bu arada eline sağlık Ayhan abi .. :alkis:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Teşekkürler arkadaşlar.

Termometrenin olduğu yerde bozuk para tutucu vardı. O sokette bozuk para tutucusuna takılıydı ama sadece takılı öylece boştaydı.

pict0019gf3.jpg

Zaten ne işe yaradığını bilmediğim bu soket var, birde aracın önünde plakanın arkasında,ızgaraınında arkasında eğilince gözüken bir sensör gibi birşey var. Onada 2 kablo giriyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Karasüleymanoğlu

Bu termometreyi elektronikçilerden buldum ama beyaz renk onu boyamakta uzun iş.Sizin ki orjinal siyah mıydı acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hayır benimkide beyazdı. Üzerine geniş siyah bant yapıştırdım. Sonra cerceveyi falcetayla kesip aldım ve digitaj kısım acıldı.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

O zaman bende alıyım bi tane siyah bulamayacağız heralde. Kalitesi idare eder mi Ayhan bey?Bu arada ucuz almışsınız Ankarada 7.5 a satıyolar.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Fiestalarda yol bilg. erkarnında yokmu zaten bu ısı göstergesi ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Kalitesi idare eder. İş görüyor. .

Asıl siz ucuza almışsınız. Benimkini arkadaş taktım , kendime yeni almak için gittim ve yanlışlık olduğunu söyledi ve 10 ytl dedi. Ben yine 5 ten aldım ama elinde son 1 tane daha vardı, onu 5 ytl'den vermedi. Bende almadım. :)

Fiestalarda yol bilg. erkarnında yokmu zaten bu ısı göstergesi ?

Benim aracımda yok. Ben alırken sadece ghia'larda vardı. Şuan çoğunda var sanırım. Aracım 2007.

O kapağın arkasındaki soketin ne olduğunu çok merak ediyorum !!!

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Ankarada termometrenin nerede bulunduğunu soran arkadaşlar.Konya sokakta elektronikçilerin olduğu pasajda bulabilirsiniz.Aşağı inerken solda.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Ya ben bu termometreyi yaptım da sıcaklığı biraz fazla gösteriyor.Isı sensörünü güneş almasın diye altta fren pedalı civarına sabitledim.Bu sensörün orjinallerde nerde olduğunu bilen var mı?Bir ara fotoğrafını da eklerim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arıcı
(düzenlendi)
Ya ben bu termometreyi yaptım da sıcaklığı biraz fazla gösteriyor.Isı sensörünü güneş almasın diye altta fren pedalı civarına sabitledim.Bu sensörün orjinallerde nerde olduğunu bilen var mı?Bir ara fotoğrafını da eklerim.

Cidden bu sensörü nereye takmalıyız? Ben de denedim değerler yüksek çıkıyor... Ayrıca bu cihazın ışıklısı yok mu? Gece anlamsız oluyor...

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

sayın ÖZYÜREK doğru söylüyor arkadaşlar , dış ısı çok önemli .özellikle kış aylarında +1 - +2 derecelerde bile yollar buz tutuyor, bu sıcaklığı göz önüne alıp ona göre daha dikkatli araçımızı sürebiliriz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...